Together Magazyn » Aktualności » Jak wybrać dobrą piankę do golenia?

Jak wybrać dobrą piankę do golenia?

Pianka do golenia to kosmetyk znajdujący się w kosmetyczce każdego mężczyzny. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie dzięki niej mężczyźni mogą wyglądać dobrze i czuć się atrakcyjnie, niezależnie od wieku.

Piankę nakłada się na skórę w celu zapobiegania podrażnieniom powstającym w trakcie golenia. Ostrza maszynki są czasem bezlitosne, szczególnie, kiedy dany mężczyzna ma skórę wrażliwą. W związku z tym musi on posiadać piankę dzięki jakiej zadba o swoją skórę całkowicie. Pianki do golenia mogą pochodzić od różnych producentów. Wówczas różnią się zapachem bądź konsystencją. Każdy mężczyzna bez wątpienia posiada swoją ulubioną, sprawdzoną piankę. Niezależnie zaś od tego, jakiej firmy piankę zakupiono mają one kilka wspólnych cech:

– sprzedawane są w pojemnikach pod dużym ciśnieniem

– stanowią mieszankę propanu, butanu oraz izobutanu

– mieszanka tych substancji nie jest szkodliwa z uwagi na sporą zawartość wody

– są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Najbardziej popularny kosmetyk do golenia

Śmiało można stwierdzić, że pianka do golenia jest najbardziej popularnym męskim kosmetykiem. Co prawda, oferta kosmetologiczna poszerza się i na rynku można też znaleźć specjalne kremy, żele, czy mydła do golenia, jednak prawda jest taka, że konsumenci i tak wolą korzystać z pianki. Kiedyś panowie nie mieli tak dużego wyboru. Musieli decydować się na legendarny już krem marki Wars. Jednak te chwile minęły.

Preparaty zmiękczające włosy na twarzy podczas golenia mają dodatkową rolę do spełnienia. Chodzi mianowicie o rolę pielęgnującą. Pianki znanych producentów mają w składzie nie tylko substancje zmiękczające, ale też witaminy, olejki lub ekstrakty roślinne. Te z kolei mają za zadanie zmiękczyć naskórek, zapobiec podrażnieniom i działać antyseptycznie. Dzięki temu nie występują podrażnienia oraz naskórek nie jest w żaden sposób podrażniony po zakończonej czynności golenia.

Sprawne usuwanie zarostu

Każdy mężczyzna ma swoje sposoby na to, by sprawnie usunąć zarost. Pianka do golenia powinna być dokładnie wmasowana w skórę, jeszcze zanim zacznie „rosnąć w oczach”. Golenie zarostu przy jej użyciu odpowiednio zmiękczy włosy oraz nawilży skórę twarzy. Każda pianka powinna być nakładana „pod włos”, a więc w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Mężczyźni zazwyczaj wybierają te pianki do golenia, które nie mają w sobie alkoholu, gdyż to właśnie one neutralizują uczucie pieczenia skóry i w skutek tego nie ma mowy o żadnych podrażnieniach. Najlepsze na rynku pianki zapewniają też dokładne oraz wyjątkowo łagodne golenie. To istotne przede wszystkim dla mężczyzn o wrażliwej skórze. Najlepiej zaś decydować się na te pianki do golenia, jakie bazują na naturalnych składnikach. One są bezpieczniejsze.

Oceń