Together Magazyn » Aktualności » Weekend w Trójmieście 19-20 sierpnia
Wydarzenia trójmiasto

Weekend w Trójmieście 19-20 sierpnia

To już jeden z ostatnich wakacyjnych weekendów. Na szczęście atrakcji nie zabraknie: aktywni będą mogli wybrać się na rolki albo wziąć udział w rowerowym rajdzie na orientację, na kreatywnych czeka mnóstwo ciekawych warsztatów, a na miłośników teatru – kilka rodzinnych spektakli do wyboru.

Sportowo: rolki albo rower

Kto lubi spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu, w niedzielę powinien wybrać się do Leśniewa. Już po raz siódmy będzie można tu wziąć udział w Rowerowym Rajdzie na Orientację.
Wspólne dzielenie się pasją do wycieczek rowerowych, aktywny wypoczynek, współpraca zespołowa, możliwość poznania ciekawych ludzi – to tylko niektóre z zalet tej imprezy. Warto sprawdzić swoje umiejętności orientacji w terenie z mapą i kompasem w ręku. Każda spośród imprez na orientację oferuje swoim uczestnikom inne wymagania i stopnie trudności. Impreza w Leśniewie przeznaczona jest zarówno dla amatorów, jak i pasjonatów orientingu, co umożliwia start na trasie 20 km, bądź trasie 40 kilometrowej – przeznaczonej dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej.

Miłośnikom rolek natomiast warto polecić sobotni Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy, który odbędzie się przy MTG AMBER EXPO Gdańsk ul. Żaglowa 11 (naprzeciwko Energa Stadion). W imprezie może wziąć udział każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek. W zależności od umiejętności oraz poziomu wytrenowania można wystartować w jednym z trzech dystansów: fitness – 10 km, półmaraton – 21 230 m, maraton – 42 230 m.
Na dystansie maratonu rozgrywane będą Długodystansowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Organizatorzy chcą zaszczepić miłość do rolek także jak najmłodszym, dlatego przygotowali konkurencje dla dzieci.
125m, 250m, 500m, 750m to dystanse dla dzieci i młodzieży. Także wszyscy wkładajcie rolki i podjeżdżajcie w sobotę pod MTG AMBER EXPO.
Niedziela także jest pod symbolem rolek, dla wszystkich tych, którzy chcą się podszkolić w tej dyscyplinie. Rolkowisko to najlepsza okazja do treningu – niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy naszą przygodę z tym coraz popularniejszym w Polsce sportem, czy mamy już pewne doświadczenie w jeździe na rolkach i chcielibyśmy trochę popracować nad rozwojem naszych umiejętności. Na uczestników wydarzenia czeka aż 4 tys. metrów kwadratowych i pięć stref jazdy – część do nauki od podstaw, strefa hokeja na rolkach, strefa nauki jazdy dla zaawansowanych, tor do jazdy w kółko oraz strefa freestyle. Na miejscu będą instruktorzy, którzy podpowiedzą, jak zacząć swoją przygodę z rolkami lub jak ulepszyć technikę jazdy.

Kreatywnie: literatura i zwiedzanie

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że wspólne poznawanie nowych książek to dla dziecka jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu? Czytanie wraz z rodzicami rozwija wyobraźnię i sprawia, że łączymy dwa ważne elementy: zabawę i edukację. W ten weekend nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych czytelników, a to za sprawą festiwalu Literacki Sopot. Spotkania, wykłady i warsztaty – szykuje się mnóstwo ciekawych wydarzeń! W sobotę w Muzeum Sopotu odbędą się warsztaty z wydawnictwem Tako, zatytułowane „Akcja Demokracja”, a w niedzielę „Typografia liczb”. Dla starszych dzieci przygotowano sobotnie warsztaty ilustratorskie w Sopotece, a w Parku Północnym będzie można zarówno w sobotę, jak i niedzielę wziąć udział w kreatywnych spotkaniach dla dzieci i młodzieży.

A jeśli chcecie połączyć aktywność fizyczną z warsztatami plastycznymi, skorzystajcie z zaproszenia od Muzeum Miasta Gdyni. W sobotę odbędą się „Ścieżki”, czyli wspólny wypad rowerowy do jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdyni – Orłowa. Tam, w Liceum Plastycznym, będzie można stworzyć albumy fotograficzne, których tematem przewodnim będzie morze. Dzięki temu sprawdzicie, jak nadmorski krajobraz zmieniał się na przestrzeni lat.

Teatralnie: opowieści o morzu i starym kredensie

Jeśli macie ochotę na rodzinny spektakl, odwiedźcie w niedzielę Zatokę Sztuki. Będzie tu można obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Morskie opowieści”, podczas którego przeniesiecie się na pokład statku i wyruszycie w rejs pełen przygód. Rozśpiewana załoga opowie o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem.

Również w niedzielę będzie można zobaczyć spektakl „Historia starego kredensu”. To bajka, która odkryje przed najmłodszymi gośćmi Centrum Handlowego Auchan Gdańsk niezwykłe tajemnice kuchennego mebla. Podczas przedstawienia maluchy poznają historię Grzecznego Rycerza, który dobrocią pokonał smoka oraz klasyczną legendę o bogactwie pilnowanym przez Złotą Kaczkę. Obie opowieści będą jednak zaprezentowane w dość nietypowy sposób – ich narratorami będą bowiem magiczne kuchenne przybory. Spektakl z cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem” odegrany będzie trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00.

 

Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Oceń