Together Magazyn » Kultura » 20-lecie Zespołu Myslovitz 5 grudnia w Gdańsku

20-lecie Zespołu Myslovitz 5 grudnia w Gdańsku

Plakat_dystrybucyjnyW trakcie koncertu w Gdańsku aby uczcić urodziny Zespołu gościnnie wystąpią także:

– Grzegorz Halama

– L.Stadt

– Wojtek Mazolewski

– Tymon Tymański

 

Myslovitz – to jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, połączyli psychodeliczne, mocne, rockowe brzmienie z ładnymi melodiami i ważnymi tekstami, z którymi utożsamia się wiele osób. Osiągnęli ogromny sukces, cały czas pozostając zespołem alternatywnym w sposobie myślenia o muzyce i wizerunku.

W kraju to zespół – legenda, wciąż mający wpływ na polską scenę muzyczną. Ukształtowany, profesjonalny, a zarazem energetyczny i świeży. Z klasą i niepodrabialnym stylem. Zdobywcy wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą (w tym Fryderyki, Nagroda Komisji Europejskiej, MTV Music Award)

Każdy ich utwór trafia na najważniejsze listy przebojów, na Facebooku mają ponad 380 000 fanów (w ciągu tylko ostatnich dwóch lat przybyło ponad 180 000 i ta liczba ciągle rośnie).

Obchody Jubileuszu zespół Myslovitz rozpoczął od koncertów na jednym z największych festiwali w Stanach Zjednoczonych: Beale Street Music Festival w Memphis, gdzie wystąpili obok m.in. Pixies, Hoziera, The Flaming Lips, Wilco i wielu innych gwiazd. Koncerty były ogromnym sukcesem. Prasa amerykańska porównywała Myslovitz do Radiohead, pisała o mocnym, gitarowym , oryginalnym brzmieniu. Dziennikarze zauważyli, że o ile na początku pierwszego koncertu, zagranego w pierwszym dniu festiwalu, publiczność liczyła ok. 1000 – 1500 osób, o tyle pod koniec było to już kilka tysięcy ludzi, przyciągniętych dźwiękami ze sceny.

Zespól między innymi w ramach koncertów Jubileuszowych wystąpi także w Gdańsku 5 grudnia i w Warszawie 7 grudnia.

 

Bilety:

Kasy Filharmonii, Sieć Salonów EMPIK www.bilety24.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl , www.ticketpro.pl , www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl,

Oceń