Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Dlaczego warto kupować kosmetyki przez internet?
Moc i piękno makijażu

Dlaczego warto kupować kosmetyki przez internet?


Wybierz swoją ulubioną paletę zapachówKosmetyki zza ekranu. Zalety zakupów w drogeriach internetowych

Coraz częściej dokonujemy zakupów w Internecie. Skusiliśmy się już na ubrania, elektronikę, dlaczego więc nie kupować kosmetyków w drogeriach internetowych?

 

Zakupy w domu

Zaletą kupowania w Sieci jest to, że nie musimy wychodzić z domu, aby nabyć interesujący nas produkt (często w o wiele niższej cenie). Takie rozwiązanie cieszy się coraz większym powodzenie wśród kobiet i mężczyzn, którzy pracują w domu bądź opiekują się dziećmi. Dzięki drogeriom internetowym nie muszą wychodzić z pokoju, by przejrzeć i porównać różne kosmetyki, wybrać coś dla sienie i zamówić z dostawą do domu lub paczkomatu. Jest to także dobra opcja dla osób, które nie lubią tracić czasu na szukanie w drogerii interesujących ich kosmetyków.

 

Bez tłoku

Warto również wspomnieć, że podczas wielkich wyprzedaży w drogeriach stacjonarnych czasem panuje ogromny tłok, a zapas produktu w promocji momentalnie znika z półek. Tymczasem wiadomo, że drogerie internetowe mają tu dużo większe pole manewru – mogą do promocji włączyć kosmetyki bezpośrednio z magazynu centralnego. Inna sprawa, że nie każdy z nas mieszka w dużym mieście i może się okazać, że zwykłej drogerii po prostu nie ma w najbliższej okolicy. Za to Internet w domu ma dziś prawie każdy.

 

Zawsze pełne magazyny

W drogeriach internetowych magazyny są o wiele lepiej zaopatrzone, więc i produktów jest więcej, i nie trzeba czekać długo na realizację zamówienia. Mamy również łatwy dostęp do wszelkich informacji o danym kosmetyku. Na przykład drogeria internetowa eKosmetyk zamieściła na swojej stronie nie tylko własne opisy produktów, ale także opisy producentów, abyśmy mieli świadomość, jakiej firmy kosmetyki kupujemy. Zakupy możemy zrobić o dowolnej porze dnia i nocy. Jeżeli przywiązujemy się do ulubionych marek i nie lubimy ich zmieniać, to drogerie internetowe są dla nas stworzone. Trochę większy kłopot mają osoby lubiące eksperymentować – nie będą one mogły od razu zobaczyć i wypróbować wybranego produktu. Drogerie internetowe podejmują wysiłki, by sprostać i tym potrzebom. Powstają różne programy, w których członkostwo wymaga co prawda uiszczenia pewnych opłat, ale w zamian co miesiąc dostajemy nowe produkty do testowania. Innym udogodnieniem są newslettery – tu, podając swój numer telefonu czy email, regularnie dostajemy informacje o promocjach.

 

Nie tylko kosmetyki

Drogerie internetowe mają przewagę nad stacjonarnymi także w tym, że zazwyczaj ich oferta jest o wiele bogatsza, bo nie muszą się ograniczać do powierzchni sklepowych półek. Ponadto oprócz kosmetyków zazwyczaj oferują więcej produktów takich jak perfumy czy środki czystości. Także to, że na stronie internetowej możemy dowolnie filtrować produkty oznacza dla nas większe korzyści – wygodę i oszczędność czasu. Dodatkowo możemy porównywać ze sobą konkurencyjne oferty. Oczywiście, tak jak i w stacjonarnych sklepach występują promocje, konkursy czy wyprzedaże. Atrakcyjne będą także porady, które zastępują Klientom sklepów internetowych brak kontaktu ze sprzedawcą, który mógłby udzielić fachowych informacji.

Pamiętaj o nawilżaniu skóry całego ciała

Egzotyczna oferta

Drogerie internetowe często posiadają w swojej ofercie produkty specjalistyczne i zagraniczne, które nie są sprzedawane w stacjonarnych sklepach tylko dlatego, że jest to dla sklepu nieopłacalne. Dotyczy to kosmetyków naturalnych, o krótkiej dacie przydatności do użycia czy zagranicznych kosmetyków, które nie są regularnie dostępne w Polsce. Nie obawiajmy się o zwroty czy transport produktów – coraz więcej firm pozwala na bezpłatną wymianę kosmetyków (lub po niewielkich kosztach).

Szybkość i wygoda zakupu, niższe ceny kosmetyków oraz szeroka gama produktów – to cechy drogerii internetowych, które powodują, że kupujemy tam coraz częściej i chętniej. Być może dzięki rozwojowi technologii będziemy mogli podczas zakupów internetowych testować produkty od razu? Kto wie…

art. sponsorowany
Oceń