Together Magazyn » Rodzic » Na co zwrócić uwagę w poszukiwaniu sali na wesele w Trójmieście

Na co zwrócić uwagę w poszukiwaniu sali na wesele w Trójmieście

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych uroczystości w życiu szczęśliwych małżonków. To jednak nie tylko przyjemne wydarzenie, ale także duże przedsięwzięcie logistyczne, wymagające wiele uwagi, poszukiwań i sporych nakładów finansowych. Trójmiasto jest ogromną aglomeracją miejską, w której z pewnością nie zabraknie sal na weselną imprezę. Ważne, aby starania związane z poszukiwaniem odpowiedniego miejsca poczynić już znacznie wcześniej, czasem nawet rok przed datą planowanego ślubu.

Wielkość sali weselnej

Młode pary będą mieć w tym względzie bardzo zróżnicowane wymagania. Rozmiar sali jest przecież ściśle związany z przewidywaną liczbą gości. Zbyt ciasne pomieszczenie, nawet jeśli zdoła pomieścić przybyłych, może się okazać niekomfortowe do swobodnej zabawy na parkiecie. Wiele osób decyduje się na wynajem sali, w której jadalnia oddzielona jest od części tanecznej. Tak jest lepiej choćby dlatego, że muzyka nie przeszkadza i nie zagłusza rozmów osobom udającym się na odpoczynek i konsumpcję.

Cena i lokalizacja

Wynajęcie optymalnej sali przy zachowaniu wysokiego standardu podawanych posiłków oraz wystroju wnętrza, a także dodatkowych detali, jakie miałyby się znaleźć w cenie, nie będzie łatwe. Prestiżowe lokale wiążą się z wysokimi kosztami. Niejednokrotnie płacimy wówczas za markę oraz renomę samego miejsca, a nie rzeczywistą jakość. Nie bez znaczenie jest także usytuowanie danej sali. Bliskość morza zawsze będzie atutem, ponieważ nadaje uroczystości wyjątkowego klimatu. Podobnie istotna jest odległość lokalu od kościoła, w którym następują zaślubiny. Przejazd przez całe miasto z jednego punktu do drugiego może być dla gości dość uciążliwy i niepotrzebnie skraca czas przeznaczony na zabawę.

Menu i dekoracje

Koszta weselnego menu w przeliczeniu na osobą, zawsze wydają się wysokie. To jednak całonocna impreza. W tym wypadku liczy się więc jakość i smak oferowanych posiłków. Jeśli w cenę wliczona będzie obsługa kelnerki czy drink-bar, albo dodatkowy tradycyjny poczęstunek szampanem czy powitanie gości chlebem, to z pewnością warto wybrać tak rozbudowaną opcję.

Dekoracje stołów i sali weselnej rzadko wchodzą w koszt wynajmu. Gdy jednak się tak szczęśliwie zdarzy, wówczas bez wahania możemy rezerwować takie miejsce.

To wszystko jednak należy dokładnie ustalić z właścicielami sali weselnej, aby nie okazało się nagle, że na koniec trzeba nam dopłacać.

Oceń