Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Soundbary i kina domowe – co wybrać?
najlepszy zestaw kina domowego i nagłośnienia do mieszkania

Soundbary i kina domowe – co wybrać?

Każdy kinoman wie, że podczas seansu filmowego dźwięk jest tak samo ważny, jak obraz. Dzięki soundbarom i zestawom kina domowego możesz przenieść rozrywkę na nowy poziom. Czym różnią się te dwa rozwiązania i które z nich warto wybrać?

Tradycyjny zestaw kina domowego składa się z telewizora, do którego podłączone jest źródło obrazu (np. odtwarzacz płyt DVD lub Blu-ray), oraz amplitunera, do którego podłączony jest zestaw głośników – najczęściej spotykane ustawienia to 5.1 lub 7.1.

Bezprzewodowe kino domowe

Zestaw głośników podłączony jest do amplitunera – jest to urządzenie, które odpowiada za dekodowanie dźwięku, wzmacnianie go i rozdzielanie między zewnętrzne urządzenia. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym rozwiązaniem było podłączenie kolumn za pomocą przewodów. Ze względów estetycznych powinny być one poprowadzone za meblami lub pod listwami przypodłogowymi. Z tego powodu rozstawienie głośników najlepiej zaplanować już podczas urządzania pokoju.

Bezprzewodowe kina domowe rozwiązują ten problem. Głośniki komunikują się z amplitunerem przy użyciu technologii Bluetooth. Innym rozwiązaniem jest podłączenie bezprzewodowego kina domowego do sieci Wi-Fi – po odpowiednim skonfigurowaniu sprzętu możliwe będzie bezprzewodowe przesyłanie sygnału dźwiękowego.

Soundbary zamiast kina domowego

Zakup kina domowego to duża inwestycja, na którą decydują się prawdziwi kinomani. Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem albo zależy Ci na prostszym rozwiązaniu, ciekawą alternatywą może być soundbar.

Soundbar to listwa, w której zainstalowanych jest kilka, a nawet kilkanaście małych głośników. Urządzenie możesz podłączyć bezpośrednio do telewizora, bez użycia amplitunera. Soundbary doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie rozstawienie większej liczby głośników byłoby niemożliwe z powodu braku miejsca. Mimo niewielkich rozmiarów soundbary są w stanie emitować głośny dźwięk w bardzo dobrej jakości. Bardziej zaawansowane modele oferuję dźwięk przestrzenny. Soundbar możesz połączyć z telewizorem za pomocą przewodu HDMI, a także bezprzewodowo – wystarczy, że sparujesz urządzenia za pomocą Bluetootha. Bezpośrednio do listwy możesz podłączyć także inne urządzenia – laptopa, konsolę czy smartfona.

Soundbary i bezprzewodowe kina domowe znajdziesz w sklepie scentre.pl: https://scentre.pl/do/cat/Soundbary_kina_domowe/Soundbary-i-kina-domowe.

Oceń