Together Magazyn » Aktualności » "Wodowanie Sztuk" – multimedialny pokaz fontann w Gdańsku

"Wodowanie Sztuk" – multimedialny pokaz fontann w Gdańsku

Wodowanie Sztuk” to wydarzenie, które zainaugurowało sezon letni, w trakcie którego, o każdej pełnej godzinie odbędzie się multimedialny pokaz gdańskiej fontanny, usytuowanej przy Wielkim Młynie.

9 maja na placu im. Jana Heweliusza w Gdańsku zaprezentowano spektakl pt. „Cztery nastroje fontanny”, który łączył muzykę, choreografię wody i pokaz świateł. Mimo późnej pory ( wydarzenie zaplanowano na godz.21), na placu zebrał się tłum mieszkańców i turystów. Oprawę wizualną przygotował Sylwester Łuczak, muzyczną zaś Automatik Kolektyw. Inspirowany kosmosem, konstelacjami i pracami Jana Heweliusza spektakl, miał być swoistą podróżą po nieboskłonie. Ogromne ekrany, ale również drzewa i budynki wzięły udział w projekcji, która miała oddać cztery nastroje fontanny: oczekiwanie i samotność, tęsknotę i niepokój, radość i spotkanie oraz euforę i spełnienie.

Barwny spektakl wywołał zachwyt widzów i z pewnością wpisze się na stałe na listę atrakcji, które trzeba zobaczyć w Gdańsku. Od sierpnia pokaz ma być uzupełniony o dodatkowy element – mapę fontann w Gdańsku oraz zabawę edukacyjną dla rodziców i dzieci, w której główną rolę odgrywać będzie Jan Heweliusz.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia:

https://togethermagazyn.pl/pokaz-fontann-na-placu-heweliusza/

Oceń