Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wielorazowe wkładki laktacyjne
wkladki-laktacyjne

Wielorazowe wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne to jeden z najstarszych rozwiązań wykorzystywanych przez kobiety do zbierania mleka. Wkładki laktacyjne to forma pomocy dla każdej kobiety, która potrzebuje karmić maleństwo przy użyciu butelki.

By zachować wygodę i cieszyć się karmieniem piersią, wkładki laktacyjne są rozwiązaniem idealnym. Na czym polega ta metoda? To bardzo proste! Wkładka laktacyjna jest umieszczana bezpośrednio w biustonoszu pomiędzy brodawki a biustonoszem. Dzięki temu kobieta może karmić dziecko przy użyciu piersi – za pomocą butelki.

Wkładki laktacyjne pomagają zmniejszyć dyskomfort związany z laktacją poprzez stymulowanie pokarmu i uwalnianie prolaktyny. W razie potrzeby można je również wykorzystać w celach leczniczych, na przykład w przypadku powikłań po porodzie.

Komfort i naturalność podczas karmienia piersią

Wielorazowe wkładki laktacyjne, czyli inaczej także wkładki do biustonosza to akcesoria stanikowe, które znacznie poprawiają komfort mam karmiących. Dzięki nim kobiety nie muszą martwić się przeciekami i plamami na ubraniu, a także przykrym zapachem. Jest to możliwe dzięki temu, że wkładki pochłaniające wilgoć są bardzo chłonne. Występują w dwóch rodzajach: jednorazowe oraz wielorazowe.

Wielorazowe wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne wielorazowe to innowacyjna alternatywa dla jednorazowych wkładek laktacyjnych. To cienka, miękka, elastyczna i bezszwowa półprzezroczysta wkładka, która nie powoduje odparzeń, nie absorbuje pokarmu i nie przesuwa się po miseczce biustonosza. Dzięki temu nie uciska brodawek i nie tworzy żadnych odparzeń.

Wkładki laktacyjne są na tyle uniwersalne, że można je stosować z każdym rodzajem biustonosza. Wykonane są z materiału o przyjemnej w dotyku strukturze bawełny organicznej.

Wkładki laktacyjne wielorazowe są wygodne, ekologiczne i tańsze niż jednorazówki. Są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach oraz najróżniejszych kolorach. Do wyboru są zarówno miękkie, elastyczne wkładki, jak i bardziej twarde, z dodatkowym podtrzymaniem piersi.

Wkładki laktacyjne można nosić cały czas (nawet przez cały cykl), lub tylko okresowo podczas większych obfitości lub np. na imprezy, spotkania ze znajomymi etc. Wkładki laktacyjne wykonane są z mieszanki bambusa i bawełny.

Produkt nie jest chemicznie utrwalany, nie zawiera lateksu ani plastycznych środków zmiękczających.

Nie zawierają składników chemicznych, które mogłyby powodować podrażnienia wrażliwej skóry dziecka.

Są trwałe – po użyciu piorą się razem z bielizną, a przy odpowiednim ich użytkowaniu wystarczają na kilka miesięcy.

Zalety wielorazowych wkładek laktacyjnych 

Wiele kobiet zastanawia się czy kupić wkładki laktacyjne. To świetne rozwiązanie, szczególnie dla mam, które chcą łączyć wygodę biustonosza z karmieniem piersią. Wkładki laktacyjne to nic innego jak wkładki do biustonosza, które chronią przed przeciekaniem mleka. Należy je wyjmować przed każdym podaniem dziecku piersi i po jej skończeniu umieścić z powrotem do biustonosza.

Jakie zalety mają wielorazowe wkładki laktacyjne?

  • są tanie
  • można je prać w pralce
  • nie zawierają szkodliwych substancji (BPA, ftalanów)
  • nie zawierają lateksu ani silikonu 
  • są bardzo chłonne i łatwo utrzymać je w czystości (należy myć ręcznie lub w pralce na 30 stopniach Celsjusza)
  • super miękka, dopasowuje się do kształtu brodawki
  • można stosować ją jako pierwsza pomoc podczas odparzenia brodawki lub do stałego stosowania po zagojeniu się ranek
  • bardzo chłonna – nie przecieka i nie tworzy plam na ubraniach
wielorazowe-wkladki-laktacyjne

Utrzymanie wkładek laktacyjnych

  • wkładki laktacyjne powinny być prane ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. W przypadku silnego zabrudzenia można też skorzystać z płynu do mycia naczyń. Następnie trzeba je wyprać w bieżącej wodzie.
  • nie stosować środków zmiękczających tkanin, ponieważ są one nieprzewiewne i ograniczają przepływ powietrza, który ułatwia pozbycie się wilgoci z biustonosza i pomaga utrzymać skórę suchą.
  • wkładki należy suszyć na powietrzu, nie w suszarce bąbelkowej.
  • należy unikać drapania biustu i otarcia o ubranie, gdyż może to powodować powstawanie ranek i owrzodzeń, a także infekcji.  

Źródło: https://rodzinaeko.pl

Oceń