Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Lego Star Wars – kultowa seria klocków dla dzieci i dorosłych

Lego Star Wars – kultowa seria klocków dla dzieci i dorosłych

Zestawy z serii Lego Star Wars dostarczają rozrywki dzieciom i dorosłym, rozwijają zdolności manualne i stanowią spójną część całej kolekcji opartej na kultowych „Gwiezdnych Wojnach”. Zestawy klocków pozwalają na zbudowanie pojazdów, postaci, maszyn i odegranie znanych z kina scen.

Klocki Lego są wykonywane z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów. Od 1932 roku, kiedy firma rozpoczęła produkcję, do dziś produkty ulepszano wielokrotnie i obecnie spełniają one wszystkie aktualne normy bezpieczeństwa. Trwałość i jakość idące w parze z różnorodnością tematyki poszczególnych serii oraz wielkością zestawów sprawiają, że Lego to zabawki wielopokoleniowe. Nie inaczej jest z Lego Star Wars.

Franczyzowe media sagi „Gwiezdne Wojny”

Saga „Gwiezdne Wojny” to kinowy hit, na bazie którego powstała odrębna gałąź przemysłu rozrywkowego. To nie tylko gadżety, imprezy tematyczne, seriale, książki, komiksy czy filmy, ale także kultowa już seria Lego Star Wars. Wszystkie te media franczyzowe są drugie na liście najbardziej dochodowych mediów franczyzowych, ustępując tylko „Pokemonom”. Nieprzerwanie od 1977 roku „Gwiezdne Wojny” trafiają do serc fanów w różnym wieku, dorosłych i dzieci.

Zobacz również nasze Togetherowe Kolorowanki Lego Star Wars

Historie przedstawiane w kolejnych filmach George’a Lucasa zainspirowały twórców Lego i skłoniły firmę do wypuszczenia serii klocków Lego Star Wars. Seria nie jest zakończona, wraz z kolejnymi filmami pojawiają się nowe zestawy, z których da się skonstruować elementy świata „Gwiezdnych Wojen” i jego bohaterów.

Pierwsze klocki z serii miały premierę w 1999 roku. Licencja na wykorzystanie marki Star Wars była pierwszą zakupioną przez grupę Lego. Rozszerzano ją od tamtego czasu wiele razy.

Lego Star Wars – zestawy klocków oparte na motywach kultowej serii kinowej

Dotychczas łącznie wyszło ponad 360 zestawów klocków z serii Lego Star Wars. Są one w różnym stopniu skomplikowane i mają inne ograniczenia wiekowe. Można kupić zestawy odpowiednie dla sześciolatków, ale więcej jest takich, które zaleca się dzieciom od 8., 10., a czy 12. roku życia. Dla starszych dzieci i dorosłych zestawy są bardziej skomplikowane, mają więcej elementów i wymagają większej cierpliwości przy tworzeniu konstrukcji.

Oprócz standardowych zestawów Lego wypuściło na rynek limitowane edycje kolekcjonerskie (Ultimate Collector Series), które różnią się od zwykłych zestawów tym, że są większe, mają więcej szczegółów, ale też są droższe.

Z zestawów Lego Star Wars można zbudować m.in. pojazdy, myśliwce, postacie czy inne znane z wielkiego ekranu konstrukcje. Do najciekawszych zestawów należą m.in. Gwiazda Śmierci, która pozwala na zbudowanie najstraszniejszej broni Imperium, Ciężka maszyna krocząca, Niszczyciel Gwiezdny, Sokół Millennium i Gwiezdny Sęp. Dostępne są także zestawy pozwalające skonstruować scenografię słynnych scen z filmowej sagi.

Dlaczego Lego Star Wars to klocki dla dzieci i dla dorosłych?

Klocki z serii Lego Star Wars dają rozrywkę dzieciom i dorosłym, szczególnie jeśli buduje się z nich wspólnie. U dzieci konstruowanie rozwija zdolności manualne, zmysł przestrzenny, a także wyobraźnię, tak jak zabawa już gotowymi zestawami. Dorośli także mogą czerpać przyjemność z budowania, zwłaszcza trudniejszych zestawów, które składają się z kilku tysięcy elementów. Warto podkreślić, że większość tworzonych konstrukcji jest ruchoma. Wszystkie są bardzo szczegółowe.

Oprócz tego Lego Star Wars mogą mieć wartość kolekcjonerską. Nie tylko limitowane zestawy, które na aukcjach osiągają cenę nawet kilku tysięcy euro, ale też skompletowane wszystkie zestawy inspirowane konkretną częścią „Gwiezdnych Wojen”. Taka kolekcja fanowska może mieć wartość nie tylko pieniężną, ale i sentymentalną.

Oceń