Together Magazyn » Aktualności » Wydarzenia rodzinne w Trójmieście 21-22 października
Wydarzenia trójmiasto

Wydarzenia rodzinne w Trójmieście 21-22 października

Pogoda w ostatnim tygodniu nas rozpieszczała, doświadczaliśmy pięknej polskiej, złotej jesieni. Mamy nadzieję, że skorzystaliście z niej ile się da, gdyż weekend nieco bardziej przybliży nas do listopadowej aury. Na szczęście Trójmiasto, jak zawsze, staje na wysokości zadania i czeka na Was atrakcji bez liku!

Warsztaty dla ciekawskich

Na wszystkich ciekawych świata i okolic czekają warsztaty kreatywne i naukowe. Centrum Nauki EXPERYMENT przygotował dużą gratkę dla małych elektryków. Podczas warsztatów „Pod prąd” będą mieli okazję bliżej zapoznać się z budową prostych i nieco bardziej skomplikowanych układów elektrycznych, w sposób, który w EXPERYMENCIE cenimy najbardziej – poprzez praktykę! Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będzie elektryzująco!
Muzeum Miasta Gdyni zaprasza z kolei w sobotę dzieci, które kochają książki i chciałyby już teraz stworzyć własną. Będą miały okazję rozpocząć tworzenie swojej książki od zaprojektowania i wykonania w drewnie okładki, a następnie uzupełnią jej wnętrze.
Kreatywne warsztaty dla całych rodzin przygotowała Biblioteka Manhattan, która poprzez pytanie „Tato, a kto to?” zaprasza do wspólnego odkrywania świata poprzez artystyczne techniki graficzne.
W niedzielę możecie oddać się muzyce dzięki Operze Bałtyckiej, która chce zaszczepiać miłość do klasyki już od pierwszych lat życia. „Opera na start” to zajęcia ruchowe kierowane do dzieci w wieku 0-3 latka.
Jeśli wolicie bardziej filozoficzne podejście do sztuki, to Młynek Sztuki i Akademia Zmysłów zachęcają do radosnej ekspresji twórczej i dyskusji filozoficznej dla najmłodszych podczas warsztatów „Serce i Rozum”.

Ruchowe przyjemności

W sobotę nadarzy się świetna okazja, by wspólnie wybrać się na rower i przy okazji posłuchać odgłosów przyrody. Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury organizuje „Dźwiękowy Rajd Rowerowy” wokół Wyspy Sobieszewskiej.
Dziewczynki natomiast będą miały okazję sprawdzić, czy chcą grać w piłkę nożną, czy pozostawią ten sport dla chłopców. Dziewczęca Akademia Piłkarska Mewa zaprasza na darmowy trening.
Wolicie rolki? Pojawcie się zatem w sobotę przy wejściu Fun Areny, a wykwalifikowani instruktorzy ze Szkoły Rolkowej Roll4all będą Was wspierać w nauce jazdy.

Bogactwo teatru

Ten weekend zdecydowanie stoi pod znakiem spektakli dla dzieci. Macie w czym wybierać. Spektakle aktorskie to między innymi „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” Teatru Miniatura, oraz „Baloniarze” (inspirowani twórczością Tima Burtona) również Teatru Miniatura, „Dzielnice Cudów” (o Gdyni i jej mieszkańcach) Teatru Gdynia Główna, „Szkolne przygody Tosi i Plastusia” organizowane w Teatrze na Plaży.
Możecie również wybrać się na teatr lalkowy na „Małą Syrenkę” wystawianą przez Teatr Qfer, „Pinokio” obejrzycie w Mieście Aniołów, a w Teatrze Gdynia Główna spektakl „Braciszek i Siostrzyczka”.

Co by tu zjeść?

Po tych wszystkich atrakcjach trzeba będzie uzupełnić kalorie! Wyjście do restauracji to tylko jedna z możliwości. Trwa właśnie Trójmiasto Restaurant Week. Okazja do świętowania! Właśnie z tej okazji możecie w niebywale niskiej cenie skosztować 3-daniowego posiłku w jednej z 30 restauracji!
Stary Maneż zaprasza natomiast w niedzielę wszystkich miłośników kuchni azjatyckiej do Smakowania Trójmiasta. Czekać będą różnego rodzaju nudle, ryże, owoce morza i wszelkie specjały dalekowschodniej kuchni, jak zupa pho, ramen czy kimchi. Oczywiście nie zabraknie też orientalnych słodkości!


Pamiętajcie też, by w ferworze tych wszystkich atrakcji wybrać się do Centrum Handlowego Riviera, by Przytulić Misia. Jeśli Miś zostanie przytulony przez 44 444 osób, to Riviera przekaże środki finansowe na remont Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Oceń