Together Magazyn » Aktualności » Wielki Festyn i otwarcie Biegowego GP Dzielnic Gdańska

Wielki Festyn i otwarcie Biegowego GP Dzielnic Gdańska

Wielki Festyn i otwarcie Biegowego GP Dzielnic Gdańska już za nami !

W sobotę 13 czerwca w Parku im. Jana Pawła II odbył się Festyn Rodzinny wraz z I edycją Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2015 – GP Zaspa Młyniec.

Przy fantastycznej pogodzie do mety w Biegach Only4kids dobiegło 175 uczestników, a w Biegu Głównym 191 zawodników i zawodniczek. Razem z osobami, którym tym razem nie udało się ukończyć biegu dało imponującą liczę ponad 400 uczestników biegów. Razem w Festynie Rodzinnym brało udział prawie 1000 osób.

W Biegu Malucha wygrali odpowiednio Artur Filbrandt oraz Jagoda Szembowska. W Biegu Dzieci Młodszych Franek Jelnicki oraz Maja Obarzanek. W Biegu Dzieci Starszych Oliver Białas oraz Amelia Mrozewska. W Biegu Juniorów Szymon Gumkowski oraz Emilia Mikszuta.W tych biegach dla każdego uczestnika czekał upominek od naszego sponsora firmy only4kids !

W Biegu Głównym rywalizację w całym biegu wygrał Pan Łukasz Kujawski z Żukowa który również zwyciężył w klasyfikacji 17-30. Wśród kobiet wygrała Pani Aleksandra Grabias. W kategorii 31-44 Pan Tomasz Bagrowski oraz Pani Małgorzata tuwalska. W kategorii 45 plus Pan Waldemar Chronowski oraz Pani Anna Kacmajor.

Podczas trwania biegów w centrum imprezy odbywało się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodziców. Każde dziecko mogło się sprawdzić podczas stacji sportowych z nagrodami przygotowanych przez ZKPiG nr 13. Dołączyli do tego zawodnicy SPR Wybrzeże Gdańsk ze swoim stanowiskiem. Po biegu wodę Primaverę rozdawali wolontariusze na stanowisku Sportowych Supli. Ciepły posiłek rozdawał Bar Kalinka oraz bufet ZKPiG nr 13 ! Dla starszych KrewAktywni stworzyli stoisko z masażami i pomiarami ciśnienia.

Podczas całego Festynu Fundacja Mam Marzenie zbierała środki na spełnienie marzenia Marysi. Akcję tą będziemy kontynuować podczas kolejnej edycji GP Wrzeszcz Górny 21 czerwca.

2015-06-13_12.57---30

Na koniec konkursy z nagrodami dla uczestników biegu. Do wygrania było m.in. nagrody od only4kids – sponsora Biegów Młodzieżowych, wejściówki do JUMP CITY, MK Bowling, wejściówki do Loopy’s World, zniżki na zegarki Polar, odżywki od Sportowych Supli, bony do Lilu MasuMasu oraz wejściówki do Multikina, zaproszenia do ScreenPub oraz Pizzeri Centro.

Impreza został zorganizowana przez Radę Dzielnicy Zaspa Młyniec, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 oraz KL Lechie Gdańsk. Podziękowania dla wolontariuszy z XV LO oraz z Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

2015-06-13_13.57---22
Kolejna edycja Sobótkowe Święto Jaśkowej Doliny – GP Wrzeszcz Górny już 21 czerwca. Zapraszamy !

Organizatorzy:

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego

Partner:

Dział ds. Promocji Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie, Biegowy Świat, Europejska Fundacja KrewAktywni SPR Wybrzeże Gdańsk