Together Magazyn » Aktualności » Eleganckie i solidne krzesła drewniane do domu i nie tylko
tables 2620199 1280 wp

Eleganckie i solidne krzesła drewniane do domu i nie tylko

W świecie mebli elegancja i solidność to cechy, które rzadko idą ze sobą w parze. Jednak istnieje jedno, meblarskie połączenie, które definiuje klasę i trwałość – drewniane krzesła. Te niezwykle stylowe i solidne siedziska stanowią nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale również artystyczny element każdego wnętrza.

Gdzie kupić modne, solidne i wygodne drewniane krzesła?

Zakup modnych, solidnych i przede wszystkim wygodnych drewnianych krzeseł nie jest taki prosty. Przy ich wyborze warto kierować się nie tylko preferencjami wizualnymi, ale również dobrymi opiniami dotyczącymi salonu meblowego, który je sprzedaje. Dobrym przykładem, który stawia w tej kwestii na solidność, połączoną ze znakomitym stylem jest firma Meble Potocki posiadająca sklep stacjonarny w Poznaniu oraz online https://meblepotocki.pl/krzesla-drewniane/, która sprzedaje przepiękne meble z litego drewna

W ofercie salonu znajdziesz niesamowicie modne i wygodne krzesła drewniane — w wersji z przepięknymi obiciami oraz bez. Jedną z najczęstszych cech oferowanych siedzisk jest ergonomiczny kształt, dopasowany do kształtu kręgosłupa. Dzięki temu używanie takiego krzesła sprawia czystą przyjemność.

Oferowane krzesła są najczęściej wykonane z dębowego drewna o przepięknym układzie słojów. Dzięki temu każdy mebel jest niezwykle elegancki. Krzesła znakomicie wypełnią przestrzeń salonu, kuchni, a także innych pomieszczeń w domu, czy mieszkaniu. Są to również meble, które znakomicie sprawdzą się w pozadomowej przestrzeni — np. w restauracjach czy kawiarniach.

Warto przy tym wiedzieć, że drewniane krzesła z poznańskiego salonu Meble Potocki są produktami, które można personalizować. Konfiguracja zamówienia dotyczy wyboru koloru drewna — w ofercie znajduje się aż 16 odcieni dębu. Personalizacji podlega również wybór koloru tapicerki z podziałem na tkaniny: welurowe, skóry naturalne, eko skóry, plecionki oraz tkaniny łatwoczyszczące/ hydrofobowe. Wybór kolorystyki nie jest tu ograniczony, w sumie w ofercie znajduje się kilkadziesiąt kolorów tkanin.

Jak czyścić i pielęgnować drewniane krzesła?

Krzesła drewniane to wyjątkowy dodatek znakomicie dopełniający aranżację niemal każdego wnętrza. Takie meble mają jednak to do siebie, że trzeba zadbać o ich właściwą oraz regularną pielęgnację, dzięki której zachowają swoją świetność na dłużej. W tym celu warto przynajmniej raz w tygodniu odkurzać je z kurzu, a przy nieco bardziej wymagających zabrudzeniach dobrze je przetrzeć zwilżoną miękką ściereczką np. z mikrofibry. Jeśli jednak zabrudzenie nie schodzi tak łatwo, można użyć delikatnego detergentu przeznaczonego do tego typu zadań. Przed użyciem środka dobrze jest sprawdzić jego skład — absolutnie nie powinien zawierać silnych substancji chemicznych. Pamiętaj, że to właśnie one najczęściej uszkadzają wrażliwą powierzchnię drewna.

Przed rozpoczęciem czyszczenia drewnianych krzeseł warto również upewnić się co do tego, z jakiego drewna zostały wykonane. Na rynku dostępne są rozmaite preparaty do czyszczenia, które często dedykowane są konkretnym rodzajom drewnianych powierzchni. Im delikatniejsza powierzchnia tym produkt czyszczący musi mieć łagodniejszy skład.

Oceń