Together Magazyn » Aktualności » Warsztaty dla dzieci w Teatrze Szekspirowskim

Warsztaty dla dzieci w Teatrze Szekspirowskim

Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców, którzy pragną wybrać się do Teatru, ale nie mogą zapewnić w tym czasie opieki swoim dzieciom. Podczas wybranych spektakli, gwarantują wszystkim pociechom świetną i rozwijającą zabawę!
29 października podczas spektaklu „Księżycowy Chłopiec” odbyło się LABORATORIUM CHEMICZNE – zajęcia dla dzieci w wieku 4-12 lat.
Dzisiejsi chemicy są często postrzegani przez dzieci, jako magicy budząc podziw naukowymi sztuczkami. Podczas zajęć w Laboratorium Chemika uczestnicy poznali tajemnice naukowych zaklęć i sami zaczeli czarować stosując ogólnodostępne produkty spożywcze. Nasi mali chemicy pod okiem prowadzącej stworzyli Lampę Lawę, mieli również możliwość „umyć” mleko i zaobserwować działania detergentów podczas doświadczenia Mlecznej Tęczy.

Warsztaty poprowadziła Alicja Matracka – młoda, pomysłowa i pełna wigoru studentka drugiego stopnia Chemii Biologiczno-Medycznej na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej. Specjalistka od czarów. Swoją wiedzą i kreatywności zaraża kolejne pokolenia młodych chemików. Osoba, która minęła się z powołaniem pedagogicznym, ale udział w projekcie Mamo, Tato – do Teatru! nie pozwolił jej oszukać przeznaczenia.

fot. Piotr Żagiell
Oceń