Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wakacje w Trójmieście – co warto ze sobą zabrać?

Wakacje w Trójmieście – co warto ze sobą zabrać?

Czas wakacji to najwyższa pora podejmowania tysiąca odłożonych wyborów i planowania przyszłego urlopu. W takiej sytuacji niekiedy nawet najprostsze rzeczy mogą wypaść z głowy. Wychodząc naprzeciw takiemu problemowi, przygotowaliśmy poniższy artykuł, w którym podpowiadamy co warto zabrać na wczasy w Trójmieście.

Aparat fotograficzny

Wybierając się do Trójmiasta, po prostu musisz przygotować się na kolekcjonowanie wyśmienitych wspomnień. Koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny lub telefon z funkcją wykonywania zdjęć – okazji do pstrykania będzie naprawdę wiele. Nadbałtycka metropolia – na czele z Gdańskiem – to nie tylko miejsce błogiego, plażowego odpoczynku czy niekończącej się zabawy, ale tez potężny ośrodek kultury, w którym historyczne smaczki czekają na turystów niemal na każdym kroku.

Zestaw plażowicza

Tego punktu nie mogło oczywiście zabraknąć w naszym zestawieniu. Chociaż wydawać by się mogło, że przygotowanie zestawu na plażę jest jedną z najprostszych rzeczy na świecie, to jednak – niektórym wczasowiczom wciąż zdarza się zapomnieć najważniejszych plażowych przyborów. Jeśli plan Twojego pobytu w Trójmieście obejmuje nadmorskie piaski, nie zapomnij zabrać ze sobą:

  • kąpielówek,
  • kremu z filtrem przeciwsłonecznym,
  • okrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych,
  • ręcznika,
  • koca lub maty do leżenia.

W zależności od Twoich upodobań i miejsca na bagaż, możesz także zabrać ze sobą duży (plażowy) parasol, leżaki, a nawet parawan. Jeśli wybierasz się na plażę z dziećmi, warto zabrać różne zabawki. Co więcej – obowiązkowo miej ze sobą suchy prowiant i coś do picia (najlepiej wodę).

Elegancki strój

Trójmiasto od lat plasuje się w czołówce najbardziej romantycznych polskich miejsc. Chociaż w tego typu rankingach najczęściej wymienia się gdyńskie Orłowo czy sopockie molo, to według zdania mieszkańców, miłosnym uniesieniom sprzyja najbardziej Park Oliwski. Wszystkie te miejsca cieszą się sporą popularnością, jednak bez wątpienia jest ich znacznie więcej – znalezienie romantycznej restauracji na gdańskiej Starówce nie powinno przysparzać trudności. Takie okoliczności wymagają już odpowiedniego stroju, który będzie jednym ze sposobów na wyrażenie szacunku dla ukochanej osoby.

Jeśli nie jesteś typem romantyka, ale interesujesz się kulturą i sztuką – musisz wiedzieć, że w samym Gdańsku działają m.in.: liczne teatry, kina, czy ceniona Opera Bałtycka. Udany weekend w Trójmieście z pewnością okaże się cegiełką na drodze do udanego związku.

A może… dwa kółka?

Jeśli jesteś fanem aktywnego spędzania wolnego czasu, oszczędzania, lub po prostu zależy Ci na wygodnym poruszaniu się po Trójmieście – pomyśl nad zabraniem własnego roweru. Metropolia jest całkiem nieźle rozwinięta pod względem infrastruktury rowerowej, dzięki czemu z łatwością ominiesz niepotrzebne korki.

Podsumowanie

Trójmiasto od dawna pozytywnie zaskakuje turystów. By dobrze je poznać i zaczerpnąć ze wszystkiego, co może ono zaoferować, warto zatrzymać się w nim na dłużej. W takim przypadku niezłym pomysłem będzie skorzystanie z usług jednego z hoteli w Gdańsku na ul. Długiej. Tak doskonała lokalizacja sprawi, że metropolia będzie na wyciagnięcie ręki! 

Oceń