Together Magazyn » Gdańsk » Wakacje za pasem, a Ty jesteś spłukany? Poznaj 5 najlepszych prac dla studenta!

Wakacje za pasem, a Ty jesteś spłukany? Poznaj 5 najlepszych prac dla studenta!

Już za moment wakacje – plaża, morze, wyjścia ze znajomymi… A Ty zupełnie nie masz na to pieniędzy! Ale przecież nie będziesz prosić o nie rodziców! W końcu najlepsze są te zarobione własnoręcznie. Wtedy można je wydawać bez najmniejszych wyrzutów sumienia, w końcu ciężko na nie zapracowałeś! Szukasz pracy w Gdyni na wakacje? Poznaj najlepsze “letnie” zawody dla studenta!

Barista/Kelner

Latem w nadmorskich miejscowościach zawsze jest zapotrzebowanie na takich pracowników. Młodzi ludzie mogą pracować w restauracji, kawiarni, cukierni, przy nakładaniu lodów czy nawet obsługując gości hotelowych. W sezonie urlopowym pracy na pewno nie zabraknie! To najlepszy wybór dla Ciebie, jeśli jesteś osobą energiczną, dobrze zorganizowaną i lubisz kontakt z ludźmi. Ponury, zamknięty w sobie kelner, raczej odstraszy, niż zachęci gości. Na pewno przyda się też znajomość języka obcego. Najbardziej przydatny będzie angielski, jednak niemiecki również powinien pomóc w znalezieniu ciekawszego zatrudnienia. W Gdyni w tym zawodzie zarobisz ok. 12-15 zł brutto/h.

Sprzedawca

W momencie, gdy wielu pracowników będzie na urlopach, a turyści przybędą do miasta, z pewnością przyda się dodatkowa para rąk do pomocy. Idealnym wyborem najczęściej jest sklep, w którego asortymencie chociaż trochę się orientujesz. Jeśli przez całe życie wolałeś książki czy komputer, a WF w szkole był dla Ciebie prawdziwym koszmarem, może nie porywaj się na sklep z asortymentem sportowym… Może stoisko z pamiątkami? Tam z pewnością nie zabraknie dla Ciebie pracy! Tak samo, jak w zawodzie kelnera, ogromnym atutem będzie tu znajomość języka angielskiego, ewentualnie niemieckiego. W tej pracy w Gdyni zarobisz ok. 11-16 zł/h.

Dostawca

Propozycja dla osób z ważnym prawem jazdy. Najczęściej pracę taką można znaleźć w branży gastronomicznej, np. jako dostawca pizzy. Aby podjąć tego typu zatrudnienie, musisz być osobą dobrze zorganizowaną i odpowiedzialną. Jednak, pomimo kontaktu z klientem, nie jest on tak częsty, jak w przypadku pracy na miejscu, w restauracji, dzięki czemu tego typu zawód nadaje się również dla osób, które nie przepadają za pracą z klientem. W Gdyni na tym stanowisku zarobisz od 13 do nawet 21 zł brutto/h.

Opiekunka do dziecka

Maluchy mają wakacje, ale rodzice nie mogą przecież wziąć 2 miesięcy urlopu! W takiej sytuacji przyda się pomoc opiekunki do dziecka. Jeśli jesteś spokojną i miłą osobą, a przy tym lubisz maluchy, ta praca może być wymarzona dla Ciebie. Jej plusem jest również to, że najczęściej pracodawca oczekuje dyspozycyjności w dzień, często od poniedziałku do piątku, gdy sam pracuje, dlatego weekendy i popołudnia możesz spędzać ze znajomymi. Wolisz zająć się grupą dzieci, a do tego jesteś osobą pełną energii i pomysłów? Zawsze możesz spróbować pracy animatora. Jest dość wymagająca, jednak zarobki wiele wynagradzają. Niania w Gdyni najczęściej zarobi ok. 9-15 zł brutto/h, animator nawet do 50!

Hostessa/Promotor

To zdecydowanie praca dla ludzi otwartych i kontaktowych, najlepiej z zacięciem marketingowym. Należysz do nich? W takim razie to może być dla Ciebie strzał w 10! Większość hostess zajmuje się zachęcaniem do zakupu w sklepach czy na różnego typu eventach, w tym również festynach dla rodzin z dziećmi. Nie bez znaczenia mogą być więc dodatkowe umiejętności, np. zdolności plastyczne – w końcu maluchy uwielbiają malowanie twarzy! Szczegóły zależą jednak od typu zlecenia. Zazwyczaj na tym stanowisku w Gdyni zarobisz od 15 do niekiedy nawet 100 zł brutto/h!

Zamiast całymi dniami leniuchować i bawić się ze znajomymi wolisz zarobić trochę pieniędzy? Potrzebujesz określonej kwoty na wakacyjny wyjazd i szukasz pracy w Gdyni? Zajrzyj na GoWork.pl i znajdź ofertę dla siebie!

A może masz jeszcze inne pomysły na wakacyjną pracę dla studentów? Albo pracowałeś w jednej z wymienionych branż i chcesz podzielić się doświadczeniami? Czekamy na Twój komentarz!

Oceń