Together Magazyn » Aktualności » Maszyny czyszczące – nowoczesny sposób na szybkie usuwanie zabrudzeń

Maszyny czyszczące – nowoczesny sposób na szybkie usuwanie zabrudzeń

Maszyny czyszczące firmy Kärcher cieszą się coraz większą popularnością nie tylko przemyśle, ale również wśród klientów indywidualnych. Dlaczego? Kärcher to producent całej gamy urządzeń, które w bardzo prosty i skuteczny sposób usuwają różnego typu zabrudzenia. Z pomocą maszyn czyszczących nawet trudne do zlikwidowania zanieczyszczenia zostają szybko usunięte, bez konieczności wielokrotnego mycia, zdrapywania czy używania silnych detergentów. Równocześnie stosowanie specjalistycznego sprzętu chroni czyszczoną powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zalety maszyn czyszczących

Maszyny czyszczące to przede wszystkim wygoda i szybkość usuwania zabrudzeń. Dzięki urządzeniom firmy Kärcher możliwe jest doprowadzenie do czystości danej powierzchni czy sprzętu bez konieczności żmudnego i długotrwałego czyszczenia ręcznego. Wśród wielu maszyn znajdziemy zarówno te pracujące na mokro, jak i na sucho. Dodatkowo urządzenia Kärcher posiadają opcję osuszania umytych powierzchni, co zdecydowanie oszczędza czas pracy.

Specjalistyczne maszyny czyszczące sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność systematycznego mycia różnego typu sprzętów, urządzeń i powierzchni. Dzięki nim praca będzie znacznie łatwiejsza i zdecydowanie szybsza. Kolejną zaletą urządzeń czyszczących jest ich dokładność. Konstrukcja tych maszyn pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i usunięcie z nich zabrudzeń bez konieczności stosowania bardzo silnych detergentów. Prosta obsługa oraz lekka i stabilna konstrukcja maszyn czyszczących to ich dodatkowe atuty.

Urządzenia firmy Kärcher, będącej liderem w technologii czyszczenia, to gwarancja niezawodności i znakomitych efektów. Specjalistyczne maszyny czyszczące sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność systematycznego mycia różnego typu sprzętów, urządzeń i powierzchni. Dzięki nim praca będzie znacznie łatwiejsza i zdecydowanie szybsza.

Rodzaje urządzeń czyszczących

Od początku swojej działalności firma Kärcher dostarcza profesjonalne urządzenia czyszczące. Przełom nastąpił w momencie opatentowania pierwszego wysokociśnieniowego urządzenia czyszczącego – marka Kärcher stała się synonimem tego typu maszyn. Rozwój technologii sprawił, że nieustannie na rynku pojawiają się coraz nowsze urządzenia czyszczące. Obecnie w ofercie marki Kärcher znajdziemy:

– zamiatarki,

– szorowarki,

– maszyny do prania wykładzin, tapicerek i dywanów,

– maszyny zbierające,

– urządzenia do czyszczenia powierzchni pionowych (elewacji i okien)

oraz wiele innych.

Maszyny te mogą być zasilane spalinowo, elektrycznie bądź bateryjnie. Zwłaszcza ten ostatni rodzaj zasilania znacznie ułatwia pracę.

Najnowocześniejsze maszyny czyszczące nie wymagają stosowania żadnych środków czyszczących, piorących czy detergentów, które mogą niszczyć powierzchnie. Wykorzystanie silnego strumienia wody i wysokiego ciśnienia pozwala na dokładne czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.

Nowoczesne rozwiązania marki Kärcher

Obecnie najnowocześniejszym rozwiązaniem firmy Kärcher jest czyszczenie strumieniowe suchym lodem. Maszyny czyszczące w tej technologii przeznaczone są do usuwania brudu w miejscach, w których nie ma możliwości zastosowania wody, piasku lub silnych detergentów. Dlatego też doskonale sprawdzą się w różnych gałęziach przemysłu, np. spożywczym, motoryzacyjnym czy kosmetycznym. Urządzenia czyszczące wykorzystujące suchy lód pozwolą utrzymać czystość w miejscach delikatnych, narażonych na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Zakup odpowiedniego urządzenia powinien być uwarunkowany przede wszystkim potrzebami użytkownika i rodzajem powierzchni poddanej myciu czy stopniem zabrudzenia. Kärcher dostarcza rozwiązania w zakresie sprzętu czyszczącego dla każdego rodzaju działalności. Co więcej, firma ta posiada również szereg urządzeń, które ułatwią porządki w domu i w ogrodzie.

5/5 – (1 głosów)