Together Magazyn » Art. zewnętrzny » W jaki sposób zabezpieczyć jedzenie podczas transportu?
jedzenie w opakowaniu jednorazowym - hamburger

W jaki sposób zabezpieczyć jedzenie podczas transportu?

Przewożenie żywności przez lokale gastronomiczne, to dla takich punktów codzienność. Starannie opakowane, trafiają do swojego odbiorcy, by ten z kolei mógł cieszyć się ich smakiem i świeżością. By cały proces dostawy mógł właśnie tak wyglądać, opakowania, w które zostanie zapakowane jedzenie, muszą spełniać swoją funkcję. Dodatkowo, z pakowaniem żywności mamy do czynienia również podczas bliskich czy dalekich podróży, gdzie należyte zabezpieczenie posiłku jest punktem obowiązkowym. Zatem w jaki sposób zabezpieczyć jedzenie podczas transportu i o czym należy pamiętać? Sprawdźmy!

Pakowanie żywności przed podróżą, o czym pamiętać

Prowadząc lokal gastronomiczny i sprzedając dania na wynos, lub też, po prostu wybierając się w dalszą trasę, dobrze jest zadbać o bezpieczny przewóz żywności. Stosując odpowiednie środki zabezpieczające, świeże jedzenie może być transportowane nawet na dalekie odległości. Ponadto w celu ochrony posiłku przed uszkodzeniem, również powinno się je odpowiednio zabezpieczać.

Próżniowe pakowanie żywności

Jednym ze sposobów, aby przewozić żywność nawet na bardzo duże odległości, jest wykorzystanie możliwości pakowania próżniowego. Otóż czynność odbywa się za pomocą specjalnej maszyny i folii. Żywność, która jest pakowana w taki sposób to w dużej mierze różnego rodzaju mięsa, sery itp.

Pakowanie próżniowe zapewnia długotrwałą świeżość, gdyż produkty są zabezpieczone przed oddziaływaniem wysokich temperatur, czy powietrza, gdzie folia nie dopuszcza go do kontaktu z żywnością. Ponadto folia, w którą żywność jest pakowana, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na ewentualne uszkodzenia.

Opakowania gastronomiczne są tym czego szukasz

Pakowanie żywności dotyczy szczególnie lokali gastronomicznych, prowadzących sprzedaż posiłków na wynos. Otóż nieodpowiednie zabezpieczenie jedzenia podczas dowozu do klienta, może skutkować np. jego uszkodzeniem, a co za tym idzie zepsucie walorów wizualnych i smakowych. 

Opakowania jednorazowe do przewozu żywności — pojemniki jednorazowe, pudełka i inne

Pierwszymi, na temat których warto wspomnieć, są opakowania jednorazowe różnego typu. Do najpopularniejszych należą klasyczne zamykane pudełka. Te na rynku występują wykonane z plastiku, czy styropianu i jako opakowania ekologiczne, wykonane z papieru, czy kartonu, a nawet trzciny cukrowej!

Dane opakowania są chętnie wykorzystywane do sprzedaży żywności na wynos. Są całkowicie bezpieczne dla konsumenta i wygodne w użyciu. Planując wprowadzić dane opakowania gastronomiczne w swoim lokalu, istotne jest, aby te posiadały niezbędne atesty.

Jeżeli chodzi o kształt danych pudełek, jest on naprawdę różny. Wyróżnia się płaskie, zamykane pudełka, kubełki z przykrywką i bez niej, jak również np. opakowania na różnego rodzaju wyroby cukiernicze, czy klasyczne duże pudełka. Wielkość tychże opakowań także można dobrać indywidualnie.

Kubki papierowe do napojów, plastikowe i inne akcesoria

Wprowadzając w swoim lokalu opakowania gastronomiczne jednorazowe, warto pomyśleć także nad kubkami papierowymi. Te wówczas mogą się przydać niejednokrotnie. Kubeczki podobnie jak wymienione opakowania dla gastronomii występują w wersji plastikowej i papierowej.

Ponadto producenci opakowań jednorazowych posiadają w swoim asortymencie i oferują również inne produkty, takie jak np. jednorazowe sztućce, które są fantastycznym dodatkiem do zamówień na wynos. Klienci z pewnością docenią taki dodatek.

Plastikowe pudełko na żywność

Gdzie kupić opakowania jednorazowe

Jeżeli wiesz już, czego potrzebujesz do przewozu żywności, warto wiedzieć także skąd dane opakowania pozyskać. Bez względu na to, czy szukamy pudełek do gastronomii, czy do użytku prywatnego, najlepiej jest poszukać sprawdzoną firmę, która produkuje opakowania gastronomiczne. Oferta zazwyczaj jest bardzo szeroka i wybrać z niej można różne produkty, począwszy od dużych pudełek kartonowych, poprzez wygodne pudełka jednorazowe o różnych rozmiarach, kończąc na wielu dodatkach, jak chociażby jednorazowe kubki i inne akcesoria.

Zazwyczaj składając większe zamówienie, można liczyć na lepszą cenę produktów. Firmy produkcyjne prowadzą swoją działalność na terenie całej polski, jak i charakteryzuje je szybka dostawa w przypadku zmówień online! Jeżeli zatem poszukujesz opakowań np. do swojej restauracji — już wiesz, gdzie szukać!

Kwestia pakowania próżniowego, jest także mało skomplikowana, gdyż wiele sklepów sprzedających np. mięso, oferuje możliwość zapakowania żywności na miejscu. Wyposażyć się także można we własną zgrzewarkę, dzięki której w prosty sposób dokonamy zapakowania świeżych produktów.

Opakowania jednorazowe

Postaw na ekologię.

Szukając pudełek np. do gastronomii, warto zastanowić się nad zakupem ich wersji ekologicznej. Pudełka wykonane z kartonu, czy trzciny cukrowej, nie są już rzadkością. Należy wiedzieć, że dane pojemniki charakteryzuje nie tylko biodegradowalność, ale także spora trwałość, która nie ustępuje odpowiednikom wykonanym ze sztucznych materiałów. Na plus trzeba zaliczyć też fakt, że z pewnością klienci docenią taki ruch, w stronę ekologii.

Podsumowanie

Przewóz żywności będzie dużo bezpieczniejszy i prostszy, jeżeli zastosujemy jednorazowe opakowania i pakowanie próżniowe. Te dwie formy zabezpieczeń z pewnością spełnią oczekiwania wielu klientów — tych, którzy prowadzą biznes związany z żywnością, jak i osób prywatnych, chcący wykorzystać dane zabezpieczenia w celach prywatnych!

5/5 – (1 głosów)