Together Magazyn » Aktualności » Volvo Gdynia Sailing Days 2017
Gdynia Sailing Days

Volvo Gdynia Sailing Days 2017

Myśląc o nadchodzących wakacjach, miłośnicy żeglarstwa powinni zarezerwować w lipcu swój czas na pobyt w Gdyni. Już niebawem zostanie tutaj zorganizowana 18. edycja Volvo Gdynia Sailing Days. Impreza odbędzie się w dniach 3–23 lipca br.

Tego wydarzenia nie można przeoczyć. Doroczne regaty w Gdyni to bowiem najważniejsza impreza dla polskiego żeglarstwa, która łączy się z atmosferą sportowego święta. Oprócz regat nigdy nie brakuje tutaj imprez towarzyszących, które przyciągają miłośników żeglarstwa oraz dobrej zabawy z kraju i zagranicy. Można podziwiać zmagania różnego rodzaju klas i jednostek pływających.

Warto wspomnieć, że Volvo Gdynia Sailing Days ma głęboki wymiar edukacyjny. Wielu przyszłych mistrzów stawiało właśnie tutaj swoje kroki. Zapraszamy zatem na tę imprezę całe rodziny z dziećmi, dla których nie zabraknie dodatkowych emocji. Każdy, kto w ubiegłym roku odwiedził gdyńskie fregaty, doskonale pamięta funkcjonującą na Plaży Śródmieście strefę gier i zabaw, która cieszyła się dużym powodzeniem. Również i tym razem będzie okazja, by połączyć sportową edukację i rywalizację z rodzinną rekreacją na gdyńskiej plaży.

Po raz pierwszy regaty Volvo Gdynia Sailing Days zostały zorganizowane w 2000 roku. Od tego czasu impreza zaskarbiła sobie niepodważalną renomę, co jest również zasługą jej partnerów. Od 2012 roku przedsięwzięcie wspiera Volvo. Tegoroczna edycja po raz szósty odbędzie się przy udziale dealera Volvo Drywa, który patronuje zmaganiom żeglarzy. Oprócz kibicowania uczestnikom regat, goście imprezy będą mogli po raz pierwszy na Pomorzu zobaczyć nowy model Volvo XC60. Ponadto będzie można bliżej zapoznać się z innymi modelami serii 90, jak: XC90, S90, V90 i V90 Cross Country. Jak co roku, zarówno fani żeglarstwa, jak i motoryzacji będą mieli okazję do przeżycia wielu wrażeń. Atrakcji na pewno nie zabraknie ani na wodzie, ani na lądzie!

Harmonogram regat Volvo Gdynia Sailing Days

  • 3–5 lipca: Mistrzostwa Polski Sprint kl. LAS, LAR
  • 6–13 lipca: MEJ kl. Laser Radial
  • 8–9 lipca Puchar VGSD, kl. Delphia-24 OD, Micro, Scandinavia/Skippi 650
  • 13–16 lipca: Puchar Europy kl.29er
  • 14–16 lipca: Mistrzostwa Polski Sprint kl. F, 470, 49er, RS:X
  • 15–16 lipca: Puchar VGSD, kl. A-Class, Hobie 16, Formula Open
  • 17–19 lipca: Puchar Miasta Gdyni, kl. LAS4.7, LAR, 420, Puchar Trenerów YKP kl. OPT
  • 18–22 lipca: Mistrzostwa Europy EUROSAF Żeglarzy Niepełnosprawnych
  • 21–23 lipca: Mistrzostwa Polski kl. 505 Puchar VGSD kl. FD
Oceń