Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Uznani producenci porcelany stołowej

Uznani producenci porcelany stołowej

Zastanawiasz się nad kupnem eleganckiej i praktycznej porcelany stołowej? Chcesz zachwycić swoich gości podczas obiadu i podwieczorku lub podarować komuś piękny, niezapomniany prezent? Nie jesteś jednak przekonany, gdzie powinieneś szukać najlepszej porcelany? Nie wiesz, którego z producentów tych cennych przedmiotów wyroby wybrać? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie! Jego lektura pozwoli Ci znaleźć odpowiedzi na te nurtujące pytania, jak również wskaże topowe, znane na całym świecie firmy oferujące porcelanę stołową znakomitej jakości. Zapraszamy do lektury!

Dobre, bo polskie

Mogłoby się wydawać, że poszukiwanie porcelany stołowej najlepszej jakości to arcytrudne zadanie, wymagające znajomości tematu, a także wiedzy dotyczącej międzynarodowego rynku tych cennych przedmiotów. Tak się jednak składa, że najlepszych produktów nie trzeba (a wręcz nie można) szukać za granicami naszego kraju – to właśnie w Polsce od lat funkcjonują firmy, które mogą się pochwalić zarówno bogatą historią, jak i marką rozpoznawalną na całym świecie! Porcelana pochodząca z kraju nad Wisłą to gwarancja najwyższej jakości, elegancji oraz detalicznego wykonania na najlepszym, światowym poziomie.

Liczby mówią same za siebie – przykładowo przedsiębiorstwo „Lubiana” znajdujące się w Łubianie koło Kościerzyny eksportuje swoje towary aż do czterdziestu różnych państw na całym globie! Ponadto, jak podaje producent, Lubiana każdego miesiąca wytwarza dużo ponad trzy miliony sztuk filiżanek, talerzy, ozdób i innych, przepięknych porcelanowych elementów zastawy stołowej.

O sile polskiego rynku na arenie międzynarodowej świadczą także inne liczby – legendarne, połączone zakłady Ćmielów oraz Chodzież w przeciągu jednego roku wytwarzają około czterystu dwudziestu ton porcelany! Warto wiedzieć, że tylko połowa (około dwustu ton) tych produktów trafia na krajowy rynek – reszta to porcelana, która zdobi jadalnie, salony i stoły klientów z całego świata. Co więcej, dużą część eksportu zajmują rynki Wielkiej Brytanii i Chin – krajów, które mają przecież własne, wielowiekowe tradycje tworzenia porcelanowej zastawy.

Polska porcelana to – oprócz prestiżu oraz elegancji – także symbol luksusu i wyznacznik sukcesu na arenie międzynarodowej. Wielokrotnie naszym rodzimym zakładom na przestrzeni lat zlecano stworzenie dedykowanej porcelany dla wielu ważnych osobistości – arystokratów, dyplomatów, a nawet głów państw.

Wiodący producenci porcelany

Najważniejsze przedsiębiorstwa trudniące się wytwarzaniem zarówno zastawy stołowej, jak i innych przedmiotów wykonanych z porcelany to między innymi wspomniane już połączone zakłady w Ćmielowie i Chodzieży, firma „Lubiana” z Łubiany, Fabryka Porcelany „Kristoff” z Wałbrzycha oraz Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”. Wszystkie z wyżej wymienionych przedsiębiorstw oferują niezliczoną ilość produktów dostępnych w wielu różnych kształtach, formach, wzorach i konfiguracjach. W ich katalogach znajdziesz zarówno porcelanę białą, o klasycznych, eleganckich wzorach, jak i rozwiązania bardziej współczesne, modernistyczne, o nieoczywistych kształtach i kolorach. Wiele z tych produktów możesz wygodnie obejrzeć i zamówić pod jednym adresem internetowym: https://witek.pl/porcelana-stolowa/porcelana-wg-producenta/cmielow/ – witrynie sklepu Witek’s Home. Dzięki dokładnym fotografiom dostępnych produktów, wyczerpującym opisom i bogatej ofercie już dziś, nie wychodząc z domu, możesz znaleźć i zamówić porcelanę, która najlepiej wpasuje się do wnętrza Twojego domu lub mieszkania, zachwycając tym samym Twoją rodzinę i bliskich.

Wybór odpowiedniej porcelanowej zastawy stołowej to z pewnością zadanie niełatwe. Pamiętaj o tym, aby przy okazji poszukiwania idealnej filiżanki lub talerzyka, kierować się zarówno swoim indywidualnym gustem, jak i renomą marki – gwarantuje to, że z przyjemnością i przez długie lata będziesz korzystać ze swojej nowej, porcelanowej zastawy.

5/5 – (2 głosów)