Together Magazyn » Wspieramy » Uczymy Pomagać- młodzi dla koleżanki

Uczymy Pomagać- młodzi dla koleżanki

  • Kim jesteśmy i co robimy?

Jesteśmy uczniami 2 LO im. Adama Mickiewicza w Gdyni, nazywamy się Karolina Arendt, Oskar Sienkiewicz i Maciej Pleskot. Realizujemy projekt społeczny „Uczymy pomagać”, w ramach olimpiady zwolnieni z teorii.

  • Skąd pojawił się pomysł?

Pomysł na realizację tego projektu zrodził się w naszych głowach już jakiś czas temu. Odkąd dowiedzieliśmy się o chorobie naszej koleżanki, cała szkoła aktywnie zaangażowała się w rozmaite akcje, jakie były organizowane, m.in. koncerty charytatywne, sprzedaż ciast, loteria itp. Przez ostatni rok, Paulina niestety była w szpitalu, przez co nie miała możliwości nauki. Teraz jest z nami w klasie, aczkolwiek jej stan jeszcze nie pozwala na to, aby wraz z nami uczęszczała na zajęcia. Jako iż jest to nasza koleżanka z klasy, czujemy się zobowiązani jej pomóc, i nie możemy przejść obok tej sprawy obojętnie. Przeprowadziliśmy już sprzedaż silikonowych bransoletek w naszej szkole, dzięki czemu udało nam się uzbierać 2 tys zł. Pomyśleliśmy wtedy- czemu nie zrobić czegoś więcej? I tak właśnie się zaczęło.

  • Co jest naszym celem?

Naszym celem jest zbiórka pieniędzy na naszą koleżankę, która choruje na białaczkę, oraz uświadamianie ludzi o tym, jak ważna jest profilaktyka badań przy wykrywaniu chorób nowotworowych. Chcemy również pokazać, że młodzi ludzie też mogą pomagać i przeprowadzać tego typu projekty.

  • Co już udało się nam zrobić, i co jeszcze mamy w planach?

Ruszamy z największą zaplanowaną przez nas akcją- sprzedażą koszulek, które sami zaprojektowaliśmy. Postawiliśmy na kontrowersje- napis na koszulce to: Shit happens, cancer too. Let’s help!. „Shit happens” to słynna fraza z kultowej komedii „ Forrest Gump”. Może ona wzbudzać pewne kontrowersje, ale właśnie tym chcemy się wyróżniać. Cały zysk przekazujemy dla naszej chorej koleżanki. Udało nam się uzyskać patronat honorowy Prezydenta Miasta Gdyni- Wojciecha Szczurka. Prężnie prowadzimy nasz funpage „Uczymy Pomagać” na facebooku, gdzie zyskujemy coraz większe grono odbiorców. Otrzymaliśmy odpowiedź m.in. od Pana Jurka Owsiaka, który wyraził poparcie dla naszego projektu oraz udzielił nam wielu wskazówek. Pani Marzena Sienkiewicz, była prezenterka telewizyjna TVP również wyraziła chęć pomocy w jednej z naszych akcji.W ramach projektu przeprowadziliśmy na naszej stronie konkurs w celu zwiększenia zasięgu i zdobycia większej liczby odbiorców. Pomogła nam w tym Pizzeria Francesco. Liczymy również na owocną współpracę z Młodą Gdynią. Pozostałych akcji jak na razie nie będziemy zdradzać.

koszulka

  • Do kiedy będzie trwał nasz projekt?

Deadline naszego projektu ustaliliśmy na koniec marca.

Oceń