Together Magazyn » Aktualności » Trendy wnętrzarskie w 2024 roku – czego można się spodziewać?
paleta kolorów marmuru

Trendy wnętrzarskie w 2024 roku – czego można się spodziewać?

Urządzając mieszkanie, powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę nasze preferencje i to, co nam się podoba. Jednak warto, zwłaszcza jeśli nie mamy swojego ulubionego stylu, sprawdzić, jakie trendy wnętrzarskie będą obowiązywały w najbliższym czasie. Wzorując się na nich, łatwiej będzie nam urządzić mieszkanie.

Jakie kolory będą dominowały w przyszłym roku?

Zanim przejdziemy do wybierania dodatków, musimy w pierwszej kolejności zastanowić się nad kolorami. To one będą odgrywały główną rolę w aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Co więcej, przez konkretny wybór możemy sprawić, że dane pomieszczenie będzie dawało wrażenie małego, dużego, przytulnego, a nawet mrocznego. Sprawdzając trendy na przyszły rok, zyskamy świadomość, że warto będzie postawić na różnego rodzaju zieleń. Wprowadzi ona do naszego pomieszczenia spokój i bliskość z naturą. Warto także zdecydować się na kolory pastelowe, takie jak mięta, róż czy lawenda. Wówczas będziemy przebywać w pomieszczeniach, które będą dawały wrażenie lekkości i świeżości. Jeśli wolimy bezpieczniejsze kolory, to proponowane są nam również brązy, beże i odcienie niebieskiego. Czyli coś, do czego możemy być bardziej przyzwyczajeni z poprzednich lat.

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego koloru?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że od koloru ścian będzie zależało to, jakie dodatki powinniśmy wybrać do danego pomieszczenia. Jeśli mamy jasne ściany, to wówczas warto zadbać, aby nasza sofa, zasłony czy meble były w ciemniejszych kolorach. Decydując się na ciemne kolory na ścianach, powinniśmy wybierać meble i dodatki w jaśniejszych barwach. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko się uzupełnia, a dane pomieszczenie będzie miało odpowiedni charakter. Wybierając ciemne meble i dodatki, do pomieszczenia pomalowanego na ciemną zieleń, możemy sprawić, że będzie ono mroczne, ciemne i przytłaczające. Jeśli zastanawiamy się, jakie meble i dodatki możemy wybrać przy konkretnym kolorze ścian, możemy zajrzeć przykładowo na stronę https://selsey.pl/. Być może łatwiej będzie nam wyobrazić sobie efekt końcowy naszych starań.

To my mamy się dobrze czuć w danym wnętrzu

Oczywiście warto spojrzeć na to, co mówią eksperci odnośnie tego, jakie kolory i dodatki będą modne w przyszłym roku. Może się okazać, że znajdziemy coś, co idealnie będzie odpowiadało na nasze oczekiwania. Jednak pamiętajmy, że to ma być nasze miejsce, do którego chętnie będziemy wracali. Dlatego też podczas urządzania wnętrz, można inspirować się propozycjami dekoratorów wnętrz, ale przede wszystkim powinniśmy patrzeć na to, co nam się podoba i w jakich pomieszczeniach dobrze się czujemy. Jeśli nie lubiliśmy nigdy mocnych i wyrazistych kolorów, to z pewnością warto postawić na coś delikatniejszego, takiego jak pastele. Jeśli wolimy się otaczać neutralnymi barwami, to spokojnie możemy postawić na sprawdzoną biel. To mają być miejsca, w których chętnie będziemy przesiadywali i do których z przyjemnością będziemy zapraszać znajomych.

5/5 – (2 głosów)