Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Tapeta do pokoju dziecięcego – gdzie szukać inspiracji?

Tapeta do pokoju dziecięcego – gdzie szukać inspiracji?

Urządzenie pokoju dziecięcego, wbrew pozorom może być najtrudniejszą częścią projektowania domowej aranżacji. Może być też etapem najprzyjemniejszym – wszystko zależy od tego, czy rodzice uprą się na własną wizję, czy oddadzą głos samym zainteresowanym. Warto słuchać swoich dzieci, wszak to one w swoim pokoju będą spędzały najwięcej czasu. Dzięki bogatej ofercie producentów i dystrybutorów tapet będziemy w stanie szybko i łatwo wykonać najbardziej niestandardowy wystrój dziecięcego pokoju.

Pokój naszego dziecka jest miejscem, w którym nasza pociecha powinna czuć się bezpiecznie i przytulnie. Warto zadbać, by wystrój pomieszczenia pozwalał dziecku się zrelaksować, pobudzał je do działania, zachęcał do nauki, zabawy i poznawania świata. Nade wszystko jednak, dziecko w swoim pokoju powinno czuć się komfortowo.

Wybór tapety, a zainteresowania dziecka

Doskonałym pomysłem na urządzenie pokoju dziecka jest stworzenie aranżacji, która nawiązuje do jego zainteresowań. W przypadku najmłodszych dzieci doskonale sprawdzają się tapety ścienne oraz fototapety z wizerunkami bohaterów ulubionych bajek. Dziewczynki z pewnością pokochają królewny i wróżki, chłopcy – auta oraz ulubionych superbohaterów. W pokoju nastolatka świetnie sprawdzą się fototapety ściśle związane z jego pasją. W ofercie renomowanych sprzedawców, np. na https://www.fototap.pl/, znajdziemy bogaty wybór fototapet sportowych, motoryzacyjnych, ale także przestawiających naturalny krajobraz czy zwierzęta. Oferta sklepu obejmuje również obrazy i praktyczne parawany. W zależności od wieku dziecka i jego zainteresowań wybór fototapety z pewnością nie będzie problemem. Tak samo, jak wykonanie indywidualnej fototapety na bazie dostarczonego przez klienta zdjęcia – kto z nas nie chciałby mieć na ścianie wielkich fotografii z wakacji lub ważnych momentów naszego życia? Jedyne co trzeba zrobić to przesłać obrazy w formie plików graficznych. Dzięki odpowiednim technologiom zostaną one wydrukowane w wielkim formacie.

Praktyczne i funkcjonalne tapety do pokoju dziecięcego

Wybierając tapetę do pokoju dziecięco, szczególnie w przypadku najmłodszych lokatorów, warto zadbać o szybkie i łatwe usuwanie ewentualnych zabrudzeń. Ślady butów czy artystycznej działalności naszego dziecka, w postaci pomalowanych lub porysowanych ścian, szybko usuniemy z tapet zmywalnych, pokrytych warstwą winylu.

1.7/5 – (11 głosów)