Together Magazyn » Zdrowie » Tanie turnusy rehabilitacyjne. Czemu warto z nich korzystać?
seniorzy w sanatorium

Tanie turnusy rehabilitacyjne. Czemu warto z nich korzystać?

Zadbanie o swoje zdrowie i pobyt na turnusie rehabilitacyjnym nie muszą oznaczać wydrenowania swojego portfela – nawet, jeśli zabiegi nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W nowym artykule wyjaśniamy, gdzie szukać tanich ofert takich turnusów i czemu warto zdecydować się na pobyt. 

Tanie turnusy rehabilitacyjne z zabiegami. Zapraszamy do pobytu nad morzem 

Jedną z najważniejszych zalet pobytu w sanatorium jest dostęp do specjalistycznej opieki medycznej. Wykwalifikowany personel, lekarze i terapeuci pracujący w sanatoriach są wyszkoleni w dziedzinie rehabilitacji, co gwarantuje skuteczną i dostosowaną do indywidualnych potrzeb opiekę zdrowotną. Sanatoria często stosują najnowsze metody rehabilitacyjne, wykorzystując nowoczesny sprzęt oraz innowacyjne techniki terapeutyczne. Pacjenci mogą skorzystać z różnorodnych zabiegów, takich jak fizykoterapia, hydroterapia, masaż czy terapia zajęciowa.

Turnusy rehabilitacyjne w sanatorium – oferta dla każdego

Pobyt leczniczy nad morzem to okazja do skorzystania z przyjaznych i komfortowych warunków. Pacjenci mają dostęp do wygodnych pokoi, smacznych posiłków, a także licznych atrakcji, które sprzyjają relaksowi i pozytywnemu nastawieniu do terapii. W sanatoriach zazwyczaj oferuje się zbilansowane posiłki, uwzględniające indywidualne potrzeby żywieniowe pacjentów. 

Pobyt rehabilitacyjny nad morzem. Idealna okazja do rehabilitacji i powrotu do zdrowia

Wiele sanatoriów oferujących tanie turnusy rehabilitacyjne umiejscowionych jest w malowniczych miejscach otoczonych przyrodą – np. nad morzem, wśród lasów lub górach. Otoczenie to – w połączeniu z czystym powietrzem i np. dostępem do wód leczniczych – może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne pacjentów, redukować stres oraz wspomagać proces regeneracji organizmu.

Pobyty lecznicze dla osób niepełnosprawnych z dofinansowaniem PFRON

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów turnusu rehabilitacyjnego jest uzyskanie dofinansowania ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Z takiej mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, a po spełnieniu określonych wymagań również ich opiekunowie. Formalności z tym związanych można dopełnić w odpowiednim centrum pomocy rodzinie. 

Turnus rehabilitacyjny nie tylko dla seniorów – serdecznie zapraszamy

Jak widać, turnus rehabilitacyjny to doskonały sposób na to, by powrócić do zdrowia po przebytych urazach lub chorobach. Warto zdecydować się na niego tym bardziej, że wcale nie musi on oznaczać sporych kosztów. Na rynku dostępne są oferty tanich turnusów, a osoby niepełnosprawne mogą na ten cel uzyskać dodatkowo dofinansowanie udzielane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

5/5 – (1 głosów)