Szukasz odpowiedniego materaca do sypialni? Przekonaj się, co mają do zaoferowania nowoczesne materace piankowe!

Materac piankowy – czy to dobry wybór?

Materace piankowe to wysokiej klasy produkty, tworzone zgodnie z najnowszymi odkryciami w dziedzinach anatomii, fizjologii, psychologii i medycyny. Produkty sprawdzonych marek bazują na rozwiązaniach dostarczanych przez ekspertów. Są wykorzystywane do poprawy jakości snu każdego – niezależnie od jego wieku i stanu zdrowia. Materace piankowe są jednak postrzegane przez pryzmat wielu nieprzyjemnych stereotypów. Na początek rozprawmy się z mitami na temat tych produktów.

  • Materace piankowe szybko się niszczą – w przypadku współczesnych rozwiązań jest zupełnie inaczej. Nowoczesne materace od firm takich jak Hilding, Janpol, Materasso charakteryzują się świetną jakością wykonania. Mogą z powodzeniem służyć nam przez wiele lat – potwierdza to długi okres gwarancji, który może wynieść nawet półtorej dekady.
  • Materace piankowe szybko się „wyrabiają” – to nieprawda. Pianki termoelastyczne nie są aż tak podatne na odkształcenia, jak mogłoby się wydawać. Zachowują swoją twardość i stanowią idealne podparcie dla ciała człowieka przez długi czas.
  • Materace piankowe są dla dzieci – z tym stwierdzeniem możemy się zgodzić, ale jedynie w części. Wiele modeli dla dzieci to faktycznie materace piankowe o twardości H1. Na rynku znajdują się także liczne twardsze modele przeznaczone dla dorosłych.
  • Materace piankowe są tanie i słabej jakości – to mit, który powstał w latach 80. i 90. W Polsce produkcja materacy nie stała wtedy na wysokim poziomie, brakowało także konkurencji. Dziś są to produkty premium, które zachwycają swoją wygodą i funkcjonalnością.

Specjalistyczne materace piankowe

Materace piankowe często wykorzystują technologie stosowane w produktach medycznych. To właśnie materace medyczne i hybrydowe przyczyniły się do rozwoju wysokiej jakości pianek. Dziś mają one właściwości antybakteryjne, zachowują doskonały mikroklimat i stanowią bardzo mocną i stabilną podstawę dla naszego snu.

Materace piankowe to zatem propozycja dla każdego, nawet dla osób o wysokich wymaganiach co do komfortu snu. Warto wyróżnić wśród nich materace lateksowe, które będą świetnym wyborem dla alergików. Warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, musimy jednak pamiętać, żeby stawiać na sprawdzone marki. Dzięki temu mamy pewność, że wybrany produkt będzie odpowiednim wsparciem naszego zdrowego trybu życia, w którym sen gra kluczową rolę.

materac Rumba marki Hilding

Materace piankowe od topowych producentów

Na pierwszy rzut bierzemy materac Rumba marki Hilding. Jego wyróżnikiem jest niezwykła jakość wykonania, która przejawia się w 15-letniej gwarancji. To bardzo długo jak na materac piankowy, nawet kiedy mowa o produktach lidera rynkowego. Hilding w swojej konstrukcji stawia na certyfikację medyczną (znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH), sam materac jest wykonany z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej i Velvet Touch. Taka kombinacja to nie tylko doskonała wygoda, ale też idealna higiena. Materac Rumba posiada optymalną wentylację, jest elastyczny i wygodny – przetransportujemy go za pomocą uchwytu. Jego cena to 1 850 złotych za wariant 80×200.

Janpol Hebe to propozycja o nieco niższej cenie – za najmniejszy wariant zapłacimy około 1 100 złotych. Jest to materac piankowy, który charakteryzuje się znacznie krótszym czasem gwarancji – 5 lat. Produkt firmy Janpol wykonany jest z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. Jego twardość to H3 – przeznaczony jest dla osób o wadze do 100 kilogramów. Warto także wspomnieć, że to materac odwracalny.

Ostatnim ciekawym produktem, którym dziś się zajmiemy, jest materac Klasik. Jest to produkt renomowanej marki Materasso, jego cena za wariant 80×200 to 880 złotych. Poziom twardości to H2, a okres gwarancji to niestety zaledwie 2 lata. Materac ma 5 stref twardości, wykorzystuje także innowacyjną technologię RE-pianka – polega ona na łączeniu wielu różnych rodzajów pianki w jedną konstrukcję. Jest to materac medyczny.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany