Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Czy zawsze musimy nosić zestawy?
kobieta prowadzi auto

Czy zawsze musimy nosić zestawy?

Jeśli wybierzesz się do sklepu z biżuterią, prawdopodobnie bardzo szybko przekonasz się, że panuje tam bardzo zróżnicowany wybór. Z jednej strony będą Ci oferowane bransoletki, pierścionki czy kolczyki, które będziesz mógł kupić oddzielnie. Z drugiej znajdziesz też wiele zestawów. Niektóre będą składały się tylko z naszyjnika i kolczyków, inne mogą mieć naszyjnik i bransoletkę, a jeszcze inne mogą łączyć w sobie te wszystkie elementy. Co więc wybrać, gdy chcesz podarować sobie lub bliskie osobie biżuterię?

Zestawy ułatwiają zadanie

Jeśli w szkatułce z biżuterią, będą dominować różne elementy, a każdy z nich będzie stanowił oddzielną część, może się okazać, że trudno przygotować z nimi spójną stylizację, w której główny akcent będzie położony na takie ozdoby. Nawet jeśli wybierzesz biżuterię ze złota czy srebra, może się okazać, że każdy jej element będzie się różnił odcieniem czy kształtem.

Mając bransoletkę pozwalającą na zmianę zawieszki, możesz dokupić element, który będzie pasował do kolczyków. Odkryj np. zawieszki damskie na Lilou. Warto próbować w ten sposób tworzyć zestawy biżuterii, jeśli nie masz ich w swojej szkatułce. Powinieneś się jednak zastanowić, czy nie zakupić dwóch zestawów, zawierających kolczyki, bransoletkę i naszyjnik. Wówczas łatwiej będzie Ci stworzyć odpowiednią stylizację. Zyskasz też pewność, że wszystko dobrze do siebie pasuje. To nie tylko ułatwi tworzenie stylizacji, ale również skróci czas potrzebny na jej przygotowanie.

Na co dzień czy na wielkie wydarzenia?

Bez względu na to, czy Ty lub bliska Ci kobieta lubi mieć całe zestawy biżuterii, czy może każdy jej element jest innego rodzaju – warto dopilnować, aby w szkatułce znalazły się kolczyki typu koła. Są one eleganckie, a do tego można je dobrać tak, aby pasowały na co dzień i jednocześnie podkreślały stylizacje stworzone z myślą o ważnych wydarzeniach.

Niewielkie kolczyki koła mogą być zakładane do pracy, szkoły, jak i na spotkania z przyjaciółmi. Nie będą nadmiernie obciążały uszu, a osoba nosząca je nie będzie musiała się martwić, że zahaczy o kolczyki szalem czy włosami. Jednocześnie będą przyciągały wzrok rozmówców. Jeśli wybierasz się na elegancką kolację i cenisz minimalizm – duże kolczyki będą najlepszym rozwiązaniem. Wybierając ich większe rozmiary, możesz zrezygnować z naszyjnika. Same kolczyki wystarczą, aby wyeksponować twarz czy smukłą szyję.

Każdy detal ma znaczenie

Nosząc kolczyki i naszyjniki, należy zadbać również o odpowiednią dekorację nadgarstków. Jeśli nic się na nich nie pojawi, niektórzy mogą odnieść wrażenie, że stylizacja jest niekompletna. Na co dzień, dobrze może sprawdzić się bransoletka koraliki w neutralnym kolorze. Wówczas będzie pasowała do większości stylizacji. Co więcej, takie koraliki mogą mieć różne kształty, warto więc się zastanowić czy chcesz wybrać klasyczne kółka, serduszka czy może geometryczne wzory. Im lepiej dana biżuteria będzie wyrażała kobietę, dla której jest kupowana, tym chętniej będzie noszona.

5/5 – (1 głosów)