Together Magazyn » Aktualności » Słoneczna Malta – nauka języka i wakacje dla Twojego dziecka!

Słoneczna Malta – nauka języka i wakacje dla Twojego dziecka!

Wielkimi krokami zbliża się czas letnich wakacji i wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak zorganizować ten czas dla swoich dzieci. Wakacje to dla dziecka czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, więc w pierwszej kolejności powinno się zadbać o relaks i dobrą zabawę swojej pociechy. Wielu rodziców chciałoby jednak aby ich dziecko spędzało ten wolny czas w bardziej produktywny sposób. W ostatnich latach popularne stały się obozy tematyczne, podczas których młodzi ludzie nie tylko odpoczywają, ale również uczą się nowych umiejętności. Jednym z ciekawych pomysłów na wakacje, który zapewnia nie tylko świetną rozrywkę, ale także umożliwi naukę języka angielskiego, jest wyjazd na obóz językowy na słoneczną Maltę.

Dlaczego Malta? Malta to niewielki kraj, który słynie ze słonecznej pogody, światowej sławy zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, niecodziennych krajobrazów, oraz życzliwości mieszkańców. Malta to dobry kierunek, jeśli chce się, aby dziecko miało zagwarantowany wypoczynek, świetną zabawę i naukę w międzynarodowym towarzystwie, oraz możliwość zdobywania płynności w mówieniu w j.angielskim.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy na Maltę?

 

 • To dobra nauka samodzielności,<
 • Jest to pomysł na to, aby połączyć wypoczynek ze zdobywaniem nowych umiejętności językowych
 • To pewność, że dziecko spędzi ten czas w sposób aktywny i różnorodny
 • To czas, kiedy dziecko nabiera większej pewności siebie, zawiera nowe znajomości, pierwsze przyjaźnie z rówieśnikami z różnych krajów
 • To gwarancja wysokiej jakości nauczania

 

Poznaj naszą ofertą dla dzieci i młodzieży: http://www.maltalingua.pl/mlodziez

W tej chwili mamy 10% zniżki na zakwaterowanie w sierpniu w szkolnej rezydencji, w przypadku rezerwacji do końca maja!

Stare powiedzenie mówi o tym, że podróże kształcą. Obozy językowe na Malcie są tego przykładem. Bezpośredni kontakt z językiem to najlepszy sposób na to, aby zacząć mówić i pozbyć się bariery językowej. We współczesnym świecie znajomość języków obcych jest absolutną podstawą, a jej brak uniemożliwia kontakty z rówieśnikami z innych krajów, naukę na zagranicznych uczelniach, czy zdobycie, w przyszłości,  satysfakcjonującej pracy. Młodzieżowe obozy językowe na Malcie to nie tylko nauka, to także wiele dodatkowych atrakcji oraz interesujących miejsc, które przyciągają młodych ludzi. Jednym z nich jest Oceanarium Malta National Aquarium, w który obejrzeć można ryby z wód lokalnych, jak również okazy z Oceanu Indyjskiego, Morza Karaibskiego, Morza Czerwonego. Sam budynek akwarium morskiego przypomina wielką rozgwiazdę. Największe wrażenie robi przejście tunelem, gdzie nad głowami pływają między innymi rekiny czarnopłetwe, mureny i płaszczki. Szczególną atrakcją skierowaną nie tylko dla najmłodszych jest wioska Popeye Village, powstała ona na potrzeby filmu Roberta Altmana

W chwili obecnej wioska składa się z kilkunastu budynków i stanowi park tematyczny, gdzie znajdują się również takie atrakcje jak kolejka, wycieczka łodzią, fabryka słodyczy. Organizowane są również wycieczki do stolicy tego kraju Valletty, gdzie miasto można zwiedzać pojazdem przypominającym pociąg turystyczny. Ogromną atrakcją dla młodych uczestników obozów językowych są także rejsy statkiem na wyspy Blue Lagoon i Comino, możliwość korzystania ze sprzętu do nurkowania, oraz kajaków, darmowy dostęp do klubu plażowego. W ramach organizowanego obozu językowego młodzież korzysta z zajęć sportowych: piłka nożna, siatkówka, skutery wodne, narty wodne, windsurfing, oraz licznych konkursów. Do udziału w wycieczkach wymagana jest zgoda rodziców. Wszystkie zajęcia pozalekcyjne prowadzone są w języku angielskim, tak, więc nawet po godzinach nauki w szkole dziecko ma cały czas kontakt z językiem.  

Jak wyglądają zajęcia w szkole językowej na Malcie?

Szkoła językowa Maltalingua proponuje specjalny program Active Language Learning (ALL) skierowany do młodzieży. Program ten składa się z zajęć lekcyjnych w klasach, oraz całodziennego programu kulturalno-rozrywkowego. Wszystkie zajęcia szkolne i dodatkowe odbywają się wyłącznie w języku angielskim. Tradycyjne materiały dydaktyczne połączone są w tym wypadku z zajęciami w plenerze, zapewniają skuteczną i przyjemną naukę języka. Ciekawy rozkład zajęć umożliwia poznanie miejscowych zwyczajów, a także zwiedzanie atrakcyjnych przyrodniczo, historycznie, oraz kulturowo, miejsc na Malcie. Nauka języka angielskiego odbywa się poprzez interakcje w sytuacjach, jakie można napotkać w codziennym życiu.

Najmłodsi uczestnicy kursów językowych w wieku od ośmiu do dwunastu lat są otaczani szczególną opieką. Zajęcia dla dzieci w tej grupie wiekowej mają jak najbardziej motywować i zachęcać do nauki języka obcego. Nauka języka odbywa się w formie najbardziej przyswajalnej dla dzieci w tym wieku, czyli w formie zabawy. Jeśli masz taką możliwość to na wakacyjny pobyt na Malcie możesz wyjechać wspólnie z dzieckiem. Jest to idealna opcja dla rodziców młodszych dzieci, którzy obawiają się samodzielnego wyjazdu dziecka na obóz językowy za granicą. Dla takich rodzin skierowana jest specjalna oferta Family Programme. Dorośli uczestniczący w tym programie sami mogą podszkolić znajomość swojego języka obcego, natomiast dzieci będą brały udział w zajęciach językowych dostosowanych do ich wieku i poziomu języka. Z programu mogą korzystać dorośli, dzieci w wieku 8-12 lat, a także młodzież w wieku 13-17 lat. Jest to wspaniały pomysł, aby na wakacje połączone z nauką języka obcego na słoneczną Maltę wybrać się całą rodziną.

Ośrodki, w których odbywają się zajęcia dla dorosłych, dzieci i młodzieży są od siebie usytuowane w niewielkiej odległości. Po zajęciach bardzo szybko można się ze sobą spotkać i wspólnie spędzać czas wolny. W programie rodzinnym można skorzystać z bezpłatnych zajęć, które odbywają się trzy razy w tygodniu. Uczestnictwo w tych zajęciach pomaga w tym, aby w pełni poznać uroki Malty, oraz cieszyć się towarzystwem innych kursantów pochodzących z różnych stron świata. Szkoła Maltalingua znajduje się w centralnym miejscu miejscowości St. Julian’s, jest to doskonałe miejsce na bazę wypadową do pozostałych atrakcji znajdujących się na Malcie. Rodzinne wakacje na Malcie to wspólna i aktywna nauka, oraz atrakcyjne wycieczki.

Trochę informacji o szkole językowej Maltalingua

Jest to jedna z nielicznych szkół na Malcie, która jest zarządzana przez Brytyjczyków. Maltalingua posiada akredytację EAQUALS prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz, Jakości Usług Językowych. Warunkiem otrzymania tego typu akredytacji jest spełnienie 50 standardów i uzyskanie pozytywnego wyniku w dwunastu kategoriach inspekcji. Szkole językowej Maltalingua przyznano 8 na 12 możliwych punktów w takich kategoriach jak:

 • Zarządzanie i administracja
 • Nauczanie, koncepcja zajęć i środki pomocnicze
 • Warunki i środowisko nauczania
 • Komunikacja zewnętrzna
 • Obsługa klienta
 • Profil personalny i jego rozwój
 • Jakość

Partnerem szkoły jest Wyższa Szkoła Europejska imienia księdza Józefa Tischnera w Krakowie. Szkoła posiada bardzo dobre warunki do nauczania, jasne i duże sale lekcyjne wyposażone w pomoce multimedialne, klimatyzacja. Na terenie szkoły jest dostęp do bezpłatnego i szybkiego Internetu, jest możliwość skorzystania z basenu, lub wygodnego tarasu z bujną roślinnością umiejscowionego na dachu szkoły. Nauczyciele z Maltalingua pochodzą z różnych zakątków świata, wszyscy posiadają aktualny certyfikat TEFL, lub inne certyfikaty Uniwersytetu Cambridge CELTA lub DELTA, lub też ich odpowiedniki. Nauczyciele realizują nie tylko zajęcia dydaktyczne w szkole jak również zachęcają młodzież do zajęć integracyjnych po zajęciach lekcyjnych.  

Oceń