Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Self Storage – na czym polega i gdzie można skorzystać?
selfstorage

Self Storage – na czym polega i gdzie można skorzystać?

Przechowywanie rzeczy wydaje się prostym zadaniem, jednak w praktyce często się okazuje, że napotykamy trudności związane z organizacją. Mieszkając przykładowo w kawalerce, gdzie dostępne metry kwadratowe nas ograniczają, nie jest łatwo znaleźć przestrzeń na wszystkie przedmioty, które chcemy zachować. Alternatywnym rozwiązaniem może być zatem skorzystanie z self storage. Co to takiego?

Self Storage, czyli magazyny na wynajem

W Stanach Zjednoczonych ta usługa cieszy się dużym zainteresowaniem już od lat 60. XX wieku. Obecnie podbija również europejski rynek, w tym także w Polsce. Mowa o self storage – magazynach samoobsługowych na wynajem, które umożliwiają zorganizowanie dodatkowego miejsca na przechowywanie. Klient decyduje się zatem na wynajęcie przestrzeni o wybranej wielkości, którą następnie może użytkować w niemal dowolny sposób przez pożądany okres.

Wzrost popularności self storage jest związany z tym, że to rozwiązanie jest niezwykle komfortowe i uniwersalne. Dzięki posiadaniu przechowalni na wynajem nie musimy się już zastanawiać, w jaki sposób upchnąć wszystkie przedmioty na niewielkim metrażu. Co więcej, magazyn może posłużyć nam także jako tymczasowa pomoc podczas przeprowadzki czy generalnego remontu w domu. Z self storage korzystają także przedsiębiorcy, np. właściciele sklepów internetowych – w ten sposób mogą w wygodny sposób składować swój towar, a następnie przygotowywać produkty do wysyłki.

Informacje na temat cennika i rezerwacji znajdziesz na https://www.lessmess.storage/cennik-rezerwacja/.

Magazyny na wynajem w Trójmieście

W Polsce świadczeniem usługi self storage zajmuje się m.in. firma Less Mess Storage. Obecnie należące do niej obiekty znajdują się w kilku dużych miastach w Polsce, wobec czego klienci mogą wybrać najbardziej dogodną lokalizację. Również mieszkańcy Trójmiasta mają szansę na wynajęcie magazynu pod jednym z wybranych adresów:

  • ul. Energetyczna 12, Kowale (okolice Gdańska);
  • ul. Sobieskiego 115, Rumia (okolice Gdyni).

Wynajęcie przechowalni jest wyjątkowo proste. Na stronie Less Mess Storage dostępne są wizualizacje poszczególnych pomieszczeń, co sprawia, że o wyborze rozmiaru magazynu możemy zdecydować, nie wychodząc z domu. Później podpisywana jest umowa już od 7 dni; to klient decyduje, jak długo zamierza korzystać z dodatkowej przestrzeni.

Magazyny mogą posłużyć do przechowania mebli (np. w chwili, kiedy w mieszkaniu odbywa się renowacja), sprzętu sportowego, sezonowych dekoracji i ubrań, a nawet hermetycznie zapakowanej żywności. Odpowiednie warunki zapewniają systemy wentylacji i ogrzewania, co pozwala na utrzymanie wewnątrz budynków właściwej temperatury i jakości powietrza.

Dlaczego warto skorzystać z self storage? By zadbać o jeszcze lepszą organizację osobistej przestrzeni i nie martwić się o to, co dzieje się z naszymi rzeczami. Nie musimy ich składować na balkonie czy w piwnicy, gdzie mogłyby być narażone na zniszczenie lub kradzież. Zamiast tego mogą bezpiecznie zaczekać w magazynie, aż zdecydujemy się je stamtąd zabrać, a możemy to zrobić każdego dnia o dowolnej porze.

Oceń