Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Romantyczny Sylwester we dwoje w górach

Romantyczny Sylwester we dwoje w górach

Coraz częściej i chętniej spędzamy noc Sylwestrową poza domem. Wypady w góry od lat cieszą się niezwykłą popularnością, zarówno dla grupy przyjaciół, która planuje noworoczne szaleństwo na stokach, jak i par zakochanych, które chcą przez chwile pobyć razem. Gdzie szukać ofert? Jakie atrakcje zaplanować, aby Sylwester w górach był udany? Czy to dobry pomysł, aby wyjechać tylko we dwoje? To zapewne jedne z najczęściej zadawanych pytań, przez osoby, które zastanawiają się nad tym, gdzie spędzić tegorocznego Sylwestra. Z myślą o Was, przygotowaliśmy najnowszy poradnik, w którym przedstawiamy wiele cennych wskazówek związanych z wyjazdem we dwoje. 

Ile kosztuje Sylwester w górach dla dwóch osób?

Na to pytanie z pewnością nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Możemy jedynie przedstawić widełki, w ramach których plasują się oferty popularnych hoteli, jednak wszystko zależy od tego, na jakie atrakcje się zdecydujemy. Średnio za dwudniowy pobyt wraz z balem Sylwestrowym oraz wyżywieniem zapłacimy od 300 do nawet 700 zł za osobę. Zatem zanim rozpoczniemy poszukiwania, powinniśmy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • Jaki obiekt nas interesuje: hotel, pensjonat, czy domek?
  • Gdzie chcemy spędzić Sylwestrową noc: na balu, kuligu, a może tylko we dwoje przy rozpalonym kominku?
  • Na jakich atrakcjach dodatkowych zależy nam najbardziej: wanna w pokoju, dostęp do strefy SPA, bliskość wyciągu narciarskiego, czy termy? 
  • Wyżywienie we własnym zakresie, czy w obiekcie? W tym przypadku należy pamiętać o tym, że w Nowy Rok wiele restauracji i sklepów jest nieczynnych, więc jeżeli chcemy sami przygotowywać posiłki, koniecznie trzeba wybrać się na zakupy, kilka dni wcześniej. 

Odpowiedź na powyższe pytania z pewnością pozwoli nam doprecyzować, jakie są nasze oczekiwania pod względem pobytu. Najlepszym rozwiązanie będzie jednak wybór kompleksowej oferty, która zawiera: dostęp do szeregu atrakcjipełne wyżywienie oraz udział w Balu Sylwestrowym. To z pewnością znacząco wpłynie na klimat, w którym powitamy Nowy Rok. Oczywiście, wiadome jest to, że każdy z nas ma konkrety budżet na tego typu wyjazdy, jednak warto pamiętać o tym, iż czasami wystarczy niewielka suma np. w postaci szybkiej pożyczki, która podniesie znacząco standard. 

Które miejsca w górach są najpopularniejsze? 

Niezwykłym plusem naszego pięknego kraju jest to, że mamy znakomity dostęp zarówno do gór, jak i morza, więc bez względu na nasze preferencje, naprawdę jest, w czym wybierać. Oczywiście w okresie Świąt i ferii, to właśnie takie miasta, jak Zakopane wiodą prym, a to wszystko także za sprawą miłośników sportów zimowych. 

Zatem poniżej przedstawiamy 5 miejsc, do których warto pojechać na Sylwestra w góry. 

1. Zakopane 

Zimowa stolica Polski od lat przeżywa prawdziwe oblężenie podczas Sylwestrowej Nocy, dlatego nikogo nie dziwi, że jest to jeden z najpopularniejszych kierunków. 

2. Świeradów-Zdrój 

Może nie jest to tak popularna miejscowość, jak Zakopane, jednak ze względu na atrakcyjne ceny i mniejszą liczbę turystów również cieszy się dużą popularnością. 

3. Beskid Śląski

Zarówno Szczyrk, Żywiec, jak i Wisła, cieszą się niezwykłym zainteresowaniem wśród osób ceniących sobie ciszę i spokój. Ze względu na wiele ośrodków sanatoryjnych są to miejsca, które często wybierają osoby starsze, jak również rodziny z dziećmi. 

4. Bukowina Tatrzańska 

Kto z nas nie marzył o tym, aby Nowy Rok powitać z lampką szampana w jacuzzi, które znajduje się na zewnątrz malowniczego hotelu? W myśl o osobach ceniących sobie odrobinę luksusu powstały termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Warto jednak pamiętać o tym, że ceny w okresie świątecznym są nieco wyższe, więc rozważnie pożyczek online będzie dobrym pomysłem na to, aby sprawić sobie prezent. 

5. Krynica-Zdrój 

Ta miejscowość słynie przede wszystkim z organizowanych imprez Sylwestrowych na szycie gór. Jest to nie lada gratka dla miłośników jazdy na desce oraz na nartach. 

Jak zatem widać, naprawdę mamy w czym wybierać! W każdej z tych miejscowości jest również wiele miejsc, które warto zobaczyć na przykład podczas spaceru po szaleństwie Sylwestrowej nocy. 

Oceń