Festyny i pikniki na świeżym powietrzu, pokazy niezwykłych eksperymentów dla starszych i młodszych, a do tego mnóstwo sportowych aktywności – zbliżający się weekend będzie pełen rozmaitych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Lokalne świętowanie

Oliwa to jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Gdańska, nic więc dziwnego, że doczekała się swojego święta. Viva Oliva! to pretekst do spotkania się z rodziną, znajomymi i sąsiadami w pięknych okolicznościach przyrody, jakie zapewnia Park Oliwski. W ramach imprezy organizowanej 10 czerwca przez Fundację Wspólnota Gdańska będzie można m.in. obejrzeć wyjątkowy pokaz mody, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, zapoznać się z twórczością oliwskich artystów malarzy, pobuszować w nietypowych drobiazgach zgromadzonych na Pchlim Targu, a wieczorem bawić się na koncercie Krystyny Stańko z zespołem oraz potańcówce z Szulerami.

Swoje święto będzie też miała w sobotę, 10 czerwca, ulica Chylońska w Gdyni. Impreza rozpocznie się kolorową paradą, która ruszy z terenu Zespołu Szkół nr 9 w Cisowej (ul. Chylońska 227). Wezmą w niej udział zabytkowe samochody, kawalerzyści i grupy rekonstrukcji historycznych. W Parku Kilońskim natomiast odbędzie się festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych: będą m.in. dmuchane zamki, naukowe eksperymenty, wielkie bańki mydlane i malowanie buziek. Zaplanowano również atrakcje muzyczne: koncert zespołu 3CityStompers. W trakcie zabawy będzie można posilić się kiełbaskami, karkówką lub zupą grochową. Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny.

Sportowe emocje

Sekcja Taekwondo Hapkido Koryo z Gdańska po raz trzeci organizuje w sobotę Pomorski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki. W hali sportowej Gimnazjum nr 33 w Gdańsku Osowej (ul. Wodnika 57) będzie można przekonać się, na czym polegają dyscypliny takie jak japońskie kendo, judo, aikido, iaido i jodo, chińskie kung-fu oraz koreańskie hapkido i taekwondo. To doskonała okazja do spotkania z dalekowschodnią kulturą, która zdobywa w Polsce coraz szersze grono wielbicieli. Warto dodać, że dla najmłodszych przewidziano rozmaite zabawy i quizy, a dla odważnych również możliwość sprawdzenia się na macie. Ciekawą propozycją dla aktywnych może być również Spartan Race Workout & Run Beach Morning na Stadionie Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1). To impreza dla tych, którzy lubią nie tylko spędzać czas na świeżym powietrzu, ale też przy okazji pomagać potrzebującym – w tym wypadku środku finansowe zebrane podczas sobotniego biegu zostaną przekazane za zakup Asystora Kaszlu dla dzieci z hospicjum.

Nauka i zabawa w jednym

Przez cały weekend w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan będzie trwać „Interaktywna wystawa eksperymentów”, składająca się z 22 urządzeń i eksponatów. Asystujący podczas warsztatów animatorzy zachęcą najmłodszych do eksperymentowania w myśl przyświecającej organizatorom zasady „Dotknij, sprawdź, zrozum”.

Ciekawie zapowiada się również Festiwal Gier Planszowych w Galerii Bałtyckiej. W programie imprezy są m.in. warsztaty i pokazy, które pomogą zapoznać się zarówno z nowościami, jak i uznanymi, współczesnymi klasykami, takimi jak „Monopoly” czy „I Know”. Doświadczeni gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił w turniejach. Dla wszystkich odwiedzających organizatorzy wraz z wydawcami gier przygotowali nie tylko inspirujące warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ale również rabaty na wybrane pozycje.

Dla tych, którzy interesują się rękodziełem, dobrą propozycją będą warsztaty w Kunsztowni (ul. Jana z Kona 10). W sobotę będzie można się dowiedzieć, jak samodzielnie wykonać koszyki ze sznurków bawełnianych, a w niedzielę – ozdobne kwiaty z foamiranu, czyli specjalnego tworzywa, którego kształt można dowolnie modelować przy użyciu wysokiej temperatury.


Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Propozycje na rodzinny weekend 10–11 czerwca
Oceń ten post

Polacane:

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany