Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Rodzaje pierścionków zaręczynowych
pierścionek zaręczynowy

Rodzaje pierścionków zaręczynowych

Poproszenie o rękę swojej wybranki to niewątpliwie jeden z najważniejszych momentów w związku. Panowie, którzy przygotowują się do tej chwili, powinni znać rozmaite typy biżuterii, aby wybrać tę najlepiej dostosowaną do gustu partnerki. Warto więc przeczytać poniższy artykuł już teraz i poznać rodzaje pierścionków zaręczynowych.

Klasyczne i nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Szeroki wybór biżuterii sprawia, że znalezienie tej idealnej może wydawać się skomplikowane. W zależności od upodobań przyszłej panny młodej należy postawić na klasyczne lub oryginalne pierścionki zaręczynowe.

Można wybrać model ponadczasowy ‒ o prostej obrączce z jednym okazałym kamieniem centralnym. Znajdujący się na środku brylant przykuwa spojrzenia, a jednocześnie jest dość minimalistyczny ‒ idealny niemal dla wszystkich pań. Poszczególne warianty pierścionków różnią się typem obrączki: może być zwężana przy kamieniu lub masywna.

Coraz większą popularnością cieszą się wielokamieniowe pierścionki zaręczynowe. Wśród tego rodzaju biżuterii wymieniamy takie, które mają obrączkę wysadzaną wieloma małymi diamentami. Są to modele:

  • z pojedynczym, większym kamieniem centralnym,
  • bez kamienia centralnego,
  • o oryginalnym kształcie.

Jakiego rodzaju kamienie są popularne w pierścionkach zaręczynowych? Choć najczęściej wybierane są modele z oszlifowanym diamentem, uwadze panów poleca się także biżuterię z mniej oczywistymi kamieniami. Paniom, które preferują kolorowe wyroby jubilerskie na pewno przypadną do gustu pierścionki ozdobione szafirem czy rubinem.

Pierścionek zaręczynowy a kolor złota

Uważane za najszlachetniejszy kruszec złoto dostępne jest w kilku barwach. Najbardziej popularna biżuteria w żółtym kolorze złota pasuje wszystkim paniom. Doskonale wygląda w połączeniu ze wszelkimi rodzajami odzieży codziennej i eleganckiej. Kobietom, które chcą zrezygnować z klasycznych rozwiązań, na pewno spodobają się pierścionki zaręczynowe ze złota:

  • białego ‒ są one idealne także dla wielbicielek srebrnych ozdób,
  • różowego ‒ świetnie wyglądającego zarówno w połączeniu z oszlifowanym diamentem, jak i szafirem czy innym kamieniem szlachetnym.

Wybór pierścionka zaręczynowego ‒ o czym jeszcze należy pamiętać?

Wybierając pierścionek zaręczynowy, poza decyzją dotyczącą rodzaju kamienia, typu obrączki czy koloru złota, należy pamiętać także o kilku pozostałych, równie ważnych, aspektach. Trzeba koniecznie wziąć pod uwagę styl i upodobania przyszłej panny młodej i do nich dopasować biżuterię. Oczywiście, istotny jest także jej rozmiar. Aby ułatwić jego dopasowanie, skala dostępnych rozmiarów jest dokładna i ujednolicona. Przed zakupem warto zapoznać się z dostępnymi poradnikami dotyczącymi pomiaru palca.

Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe

W przypadku zakupu biżuterii, zwłaszcza pierścionków zaręczynowych czy obrączek, warto decydować się na propozycje cenionych firm jubilerskich, które w swojej pracy stawiają na najwyższą jakość kruszców i idealne wykonanie, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Tylko takie wyroby zachwycą przyszłe panny młode i będą pięknie się prezentować się na ich palcach przez wiele lat.

5/5 – (2 głosów)