Jakość strzyżenia i innych usług fryzjerskich w dużej mierze zależy nie tylko od talentu danej osoby, ale także od sprzętu, z jakiego korzysta. Chodzi tutaj przede wszystkim o grzebienie fryzjerskie, które możemy podzielić na kilka grup. Każda z nich przeznaczona jest do innego rodzaju wykonywanych usług. Poszczególne grzebienie różnią się od siebie kształtem, budową i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jakie są modele grzebieni fryzjerskich?
Styler, czyli niezbędnik każdego fryzjera
Styler to grzebień, który jest bardzo charakterystyczny i którego nie może zabraknąć w przyborniku żadnego profesjonalnego fryzjera. Styler ma szeroko rozstawione zęby, dzięki którym rozczesywanie zarówno suchych, jak i mokrych kosmyków będzie dużo prostsze. Czesząc klientkę, musimy unikać ciągania i szarpania włosów, by zapewnić maksymalny komfort. Dzięki stylerowi to możliwe. Co więcej, z jego pomocą nałożymy też piankę stylizacyjną i odżywkę. Grzebień ten ułatwi rozprowadzenie preparatów w sposób równomierny na całej długości włosów, dzięki czemu żaden kosmyk nie zostanie pominięty podczas nakładania odżywki czy maski. Tego rodzaju grzebień może występować zarówno w wersji bez uchwytu, jak i z uchwytem. Ten drugi rodzaj zdecydowanie ułatwia pracę i jest bardziej ergonomiczny.
Grzebienie do strzyżenia
Zdecydowanie najliczniejszą grupą są grzebienie do strzyżenia. Wśród nich znajdziemy modele, które świetnie nadadzą się zarówno do pracy nożyczkami, jak i maszynką. Podstawą dla każdego fryzjera jest uniwersalny grzebień fryzjerski, dzięki któremu będziemy mogli zrobić niemal wszystko. W niemal każdym salonie fryzjerskim znajdzie się też grzebień do cieniowania. Jedna jego strona jest wąska i giętka, a ząbki są drobne, co ułatwia strzeżenie przy samej skórze głowy. Specjalny grzebień do strzyżenia idealnie rozdziela pasma włosów i przeczesuje je, likwidując wszelkie splątane miejsca. Materiały, z jakich wykonane są grzebienie, muszą być odporne na działanie wysokich temperatur, powinny być też elastyczne, łatwe w czyszczeniu i charakteryzować się ergonomią. Co więcej, grzebień powinien być odpory na działanie chemii, wody i nie może powodować elektryzowania się włosów. Najczęściej do produkcji grzebieni wykorzystuje się drewno (np. heban), metale, utwardzaną gumę oraz tworzywa sztuczne, takie jak karbon, perlon i nylon.
Grzebienie do stylizacji i koloryzacji
Kolejną grupą grzebieni, z których korzysta się w każdym salonie fryzjerskim, są grzebienie do stylizacji i koloryzacji. Jak widać, każda usługa wymaga zastosowania innych narzędzi. Nie inaczej jest w przypadku stylizacji i farbowania. Do stylizacji, która obejmuje między innymi uczesania, tworzenie fal i loków, używa się kilku rodzajów grzebieni. Jednym z nich jest grzebień do tapirowania, którego charakterystyczną cechą są zęby o różnej długości ułożone naprzemiennie. Innym z grzebieni, jest model ze szpikulce, który pozwala na oddzielanie pasm włosów i często używany jest do ondulacji wodnej. Co ciekawe, w arsenale profesjonalnego fryzjera znajdzie się też specjalny grzebień do robienia fal. Ma wygięty kształt i pozwala na stylizację poszczególnych pasm bez naruszania już gotowych. Grzebienie do farbowania z kolei muszą pozwalać na precyzyjne oddzielanie pasm i być odporne na działanie substancji zawartych w farbie.
Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://hair-shop.pl/