Together Magazyn » Styl życia » Przedszkole EUREKA

Przedszkole EUREKA

Gdzie z dzieckiem DO PRZEDSZKOLA

Przedszkole EUREKA, ul. Generała Sosnkowskiego 3, 80–041 Gdańsk

Jaki jest ogólny profil placówki?

Przede wszystkim jesteśmy przyjazną dziecku, otwartą placówką. Nie tylko realizujemy podstawę programową, ale również rozwijamy talenty i zainteresowania dzieci. Naszym priorytetem jest, by każde dziecko czuło się u nas jak we własnym domu, dlatego dbamy o rodzinną, kameralną atmosferę. Skupiamy się również na aktywnym spędzaniu czasu i rozwoju fizycznym, proponując wiele zabaw na świeżym powietrzu. Organizujemy bliższe i dalsze wycieczki co drugą sobotę. Słowem – troszcząc się o rozwój dzieci, zapewniamy im wiele radości.

W jakim wieku przyjmujecie dzieci?

Można do nas zapisywać dzieci w wieku 2–5 lat.

Na co zwracacie uwagę w procesie rekrutacji? Kiedy trwa?

Formalnym warunkiem zapisania dziecka jest złożenie karty zapisu, której druk można pobrać ze strony internetowej.Zanim rodzice podejmą decyzję o zapisaniu dziecka do przedszkola, muszą mieć świadomość, że jest to bardzo ważny etap w jego rozwoju. Początkowe trudności adaptacyjne są oczywiste i dotyczą niemal wszystkich dzieci – na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków szybko można sobie z nimi poradzić. Zwracamy uwagę na stopień samodzielności dziecka, który często bywa różnicowany. Ważne, aby dziecko potrafiło samodzielnie spożywać posiłki, ubierać się, komunikować swoje potrzeby, nawiązywać kontakty z otoczeniem. Oczywiście w razie jakichkolwiek problemów, służymy pomocą. Przede wszystkim istotna jest świadomość dziecka, jakim miejscem jest przedszkole. Dlatego zachęcamy rodziców do wcześniejszych wizyt w naszej placówce i udziale w zajęciach adaptacyjnych po 1 sierpnia. Rekrutacja trwa w zasadzie przez cały rok, o ile dysponujemy wolnymi miejscami. Obecnie prowadzimy rekrutację na przyszły rok szkolny 2014/2015. W celu uzyskania dokładniejszych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Jakim lokalem dysponujecie? Prosimy o opis.

Dysponujemy lokalem dostosowanym do potrzeb najmłodszych. W dwóch przestronnych salach dzieci się bawią, uczą nowych rzeczy, rysują, malują i jedzą posiłki. Nasze przedszkole znajduje się w pobliżu pętli tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska na Oruni Górnej. Dogodna lokalizacja placówki oraz elastyczne godziny pracy to jeden z naszych atutów.

W jak licznych grupach odbywają się zajęcia?

Zajęcia są prowadzone w niewielkich, 12-osobowych grupach, co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Może ono poczuć, że jest traktowane wyjątkowo, z należytą uwagą. Małe grupy sprzyjają indywidualnemu podejściu nauczycieli i skuteczniejszemu rozwiązywaniu bieżących problemów.

Co warto wiedzieć o Waszym personelu?

Można powiedzieć, że najlepszą rekomendacją naszego personelu są szczęśliwe dzieci, które uwielbiają przebywać pod jego opieką. Nasi pracownicy to wykwalifikowani nauczyciele, a priorytetem w ich pracy jest rozwój dziecka w komfortowych warunkach. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola mają nie tylko zapewnioną opiekę dydaktyczną, ale i emocjonalną. Dzięki nauczycielom, którzy dbają o nie na każdym kroku, mogą czuć się bezpiecznie. Domeną naszej kadry jest cierpliwość, empatia, dobroć i ciepło. Pomagając dzieciom, uczą je wrażliwości, odpowiedzialności i samodzielności. Rodzice mogą mieć pewność, że powierzają swoje dzieci najlepszym specjalistom.

Czy prowadzicie stołówkę lub można u Was skorzystać z cateringu?

W zakresie dostarczania posiłków współpracujemy z firmą cateringową. Posiłki są podawane na tradycyjnych talerzach. Ich spożywanie traktujemy również jako ważny element nauki samodzielności i dobrych manier. W ciągu dnia dzieci korzystają z czterech posiłków: śniadania, dwudaniowego obiadu oraz dwóch podwieczorków. Zapewniamy nieograniczony dostęp do napojów – niegazowanej wody mineralnej, soku lub herbatki.

Czy współpracujecie z rodzicami przy doborze programu edukacyjnego? Czy rodzice mają na to wpływ?

Opinie rodziców są dla nas bardzo ważne, bo przecież nikt lepiej od nich nie zna potrzeb i oczekiwań własnych dzieci. Realizujemy stałe elementy kształcenia, które są określone w podstawie programowej. Sugestie rodziców są dla nas podstawą do tworzenia i ulepszania naszej bogatej oferty zajęć dodatkowych.

Czy macie w ofercie zajęcia dodatkowe? Jeśli tak, to jakie?

Ponieważ naszym celem jest wszechstronny rozwój dzieci, oferujemy liczne i zróżnicowane zajęcia dodatkowe, za której nie pobieramy zresztą dodatkowych opłat. Staramy się tak dobierać program zajęć, aby spełniać postulat nauki poprzez zabawę. Dzięki temu dzieci mogą realizować swoje pasje i rozwijać talenty. Zachęcamy do udziału w zajęciach z pracy twórczej, edukacji językowej i rytmiki. W zakresie rozwoju psychofizycznego pomocne mogą być zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Szczegółowy opis zajęć dodatkowych można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Jak zorganizowana jest opieka przez okres wakacji, ferii itp.?

Wprawdzie rok szkolny trwa od września do czerwca, ale nasze przedszkole jest placówką czynną przez cały rok, również w wakacje i ferie. Organizujemy też sobotnie wycieczki dla dzieci w różne ciekawe miejsca.

Jak wygląda ramowy plan dnia?

Dzieci przychodzą do przedszkola w godzinach 6.30–8.20. W tym czasie bawią się w kącikach zainteresowań, rysują, śpiewają czy słuchają bajek. Godziny 8.30–9.00 to czas na mycie rąk przed śniadaniem, zjedzenia śniadania i umycie zębów. Zajęcia z podstawy programowej realizujemy w godzinach 9.10–12.00. W tym czasie dzieci utrwalają zdobyte wiadomości, uczestniczą w zajęciach dodatkowych, gimnastykują się, wychodzą na plac zabaw, spacery lub wycieczki. W godzinach południowych jest u nas pora obiadowa. Od godziny 12.30 do 14.00 kontynuujemy zajęcia z podstawy programowej. W godzinach 14.00–14.15 myjemy ręce i jemy podwieczorek. Później, do godziny 16.00, jest czas na zajęcia dodatkowe, pracę indywidualną albo zabawy – na placu bądź w sali. O godzinie 16.00 myjemy ręce i jemy drugi podwieczorek. Do godziny 18.00 czekamy na rodziców, słuchając w tym czasie bajek i opowiadań oraz prowadząc zabawy indywidualne.

Czy organizujecie festyny, dni otwarte itp.?

Organizujemy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, takie jak Dzień Dziecka czy Dzień Rodziny. To nie tylko okazja dla dzieci do świetnej zabawy, ale i do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. W czasie imprez zapewniamy liczne atrakcje, niespodzianki i nagrody. Wcześniejsze informacje na temat imprez zamieszczamy na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku.

Co sprawia że Wasza placówka jest wyjątkowa?

Na każdym kroku dbamy o to, żeby dziecko czuło się komfortowo w naszym przedszkolu i zawsze z przyjemnością chciało do niego wracać. Nie tylko uczymy dzieci i sprawujemy nad nimi opiekę, ale również rozwijamy ich talenty, zamiłowania oraz ciekawość świata. Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe i godne najwyższej uwagi, a jego uśmiech i radość na co dzień – to nasz cel. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców proponujemy 50-procentową zniżkę czesnego dla drugiego dziecka. Chcemy, aby i dzieci i rodzice z przyjemnością wspominali czas, kiedy dziecko uczęszczało do EUREKI.

Przedszkole EUREKA

ul. Generała Sosnkowskiego 3, 80–041 Gdańsk

Godziny pracy: Pon.–Pt.: 6.30–18.00

Tel. 783 025 107 lub 605 220 827

e-mail: przedszkole.eureka@wp.pl

www.www.przedszkole-eureka.tk

Oceń