Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta — gdzie szukać?
pożyczki dla zadłużonych - uśmiechnięte małżeństwo któremu udało się pozyskać pożyczkę mimo zadłużenia

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta — gdzie szukać?

Aktywne zadłużenie może stanowić przeszkodę w zaciągnięciu kolejnego zobowiązania. Czasami, by skorzystać z finansowania z banku lub firmy pożyczkowej, dłużnik musi znaleźć gwaranta, który poręczy jego spłatę, jednak wymaganie takiego zabezpieczenia to nie standard. Sporo instytucji — szczególnie pozabankowych — podejmuje się współpracy z zadłużonymi, nawet jeśli nie mają oni poręczyciela. Zobacz, jak to działa i gdzie szukać takich ofert.

Kto to jest gwarant?

Gwarant to inaczej poręczyciel pożyczki lub kredytu, czyli osoba, która zobowiązuje się przejąć za Ciebie spłatę zadłużenia, w sytuacji kiedy Ty – jako świadczeniobiorca – przestajesz regulować należność. Oznacza to, że gwaranci biorą na siebie odpowiedzialność za oddanie pożyczonej przez osobę trzecią pełnej kwoty.

To ogromna odpowiedzialność i nie każdy jest w stanie się na nią zgodzić. Poręczycielami są najczęściej najbliżsi członkowie rodziny, jednak nie wynika to z regulaminów instytucji finansowych czy przepisów prawa, tylko ze specyficznego charakteru zobowiązania. Z formalnego punktu widzenia gwarantem może zostać nawet zupełnie obca Ci osoba.

Czy zadłużony mając gwaranta, może liczyć na kredyt?

Poręczyciel jest pewnego rodzaju dodatkowym zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy, dzięki któremu jest on w stanie zaproponować finansowanie nawet osobie o krytycznej historii kredytowej.

Tego typu ochrona jest stosowana m.in. kiedy:

  • Pożyczkę chce zaciągnąć osoba z negatywnymi wpisami w bazach dłużników;
  • Wobec aplikującego o dodatkowy zastrzyk gotówki prowadzona jest egzekucja komornicza;
  • Wnioskujący jest osobą bezrobotną lub posiada zbyt niskie dochody, by uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie każdy poziom zadłużenia czy rodzaj wpisów do BIK jest równoznaczny z koniecznością znalezienia gwaranta, by móc otrzymać świadczenie finansowe.

Czy zadłużony może otrzymać pożyczkę bez gwaranta?

Aktywne zadłużenie nie oznacza automatycznego braku możliwości pożyczenia gotówki bez poręczenia spłaty. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i struktury długu danego konsumenta.

W innym położeniu znajdują się osoby, które dokonały zakupów RTV czy AGD na raty oraz uruchomiły kartę kredytową, a w innym – dłużnicy w spirali zadłużenia z trwającą na ich majątku egzekucją komorniczą.

W sektorze pozabankowym pewien poziom zaciągniętych zobowiązań — nawet jeśli należności są już przeterminowane — jest akceptowany, jeżeli w ocenie pożyczkodawcy, dochody potencjalnego klienta pozwalają na pokrycie nowego zobowiązania. By otrzymać świadczenie w firmie pożyczkowej, nie musisz mieć zatem nienagannej historii kredytowej, tylko odpowiednie zarobki.

Gdzie skorzystać z pożyczki dla zadłużonych bez gwaranta?

Zadłużenie jest czynnikiem, który najprawdopodobniej zdyskwalifikuje Cię jako potencjalnego klienta w oczach większości banków. Chcąc pożyczyć dodatkowe środki, będziesz musiał skorzystać z kredytowania pochodzącego z prywatnego kapitału.

Na przykład:

  • firm pożyczkowych,
  • osób fizycznych,
  • lombardów.

Spośród powyższych rozwiązań za najbezpieczniejsze i najszerzej dostępne uchodzą produkty oferowane przez działające legalnie firmy, zarejestrowane w formie spółek, które świadczą usługi wyłącznie przez internet. Istnieje kilka powodów takiej oceny:

  1. Współpraca z firmą pożyczkową jest regulowana ustawą o kredycie konsumenckim i ustawą antylichwiarską.
  2. Zaciągnięcie zobowiązania online oznacza komplet dokumentów na trwałym nośniku.
  3. Zawarcie umowy na odległość jest jednoznaczne z prawem do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny 14 dni od daty na dokumencie.
  4. Legalnie działające firmy pożyczkowe nigdy nie wymagają dokonywani żadnych przedpłat (takie praktyki zdarzają się natomiast wśród osób prywatnych, które wyłudzają pieniądze i znikają bez śladu).
  5. By otrzymać pożyczkę w firmie pozabankowej, nie musisz posiadać nic pod zastaw.

Przedsiębiorstwa pożyczkowe liczymy jednak w tej chwili w setkach, a dodatkowo nie każdy z takich podmiotów współpracuje z zadłużonymi konsumentami – w jaki sposób zatem znaleźć odpowiednią ofertę?

Najszybszym sposobem na wyfiltrowanie wszystkich interesujących Cię propozycji, jest skorzystanie z gotowego zestawienia. Rankingi, takie jak https://pozyczasz.pl/pozyczki/dla-zadluzonych/ zestawiają aktualne i w pełni bezpieczne pożyczki dla zadłużonych od legalnych firm.

Przejrzyste porównanie wszystkich dostępnych na rynku pożyczek w jednym miejscu, pozwoli Ci na podjęcie najkorzystniejszej decyzji znalezienie najtańszego świadczenia.

Koszt pożyczki bez gwaranta

Na koszt pożyczki dla zadłużonych bez konieczności poręczenia spłaty przez gwaranta składa się najczęściej:

  • Suma odsetek wynikająca z oprocentowania;
  • Prowizja pożyczkodawcy;
  • Ewentualne koszty dodatkowe, na przykład ubezpieczenie.

To oznacza, że nie każda pożyczka z prowizją za zero złotych będzie najtańsza. Podobnie nie każde zobowiązanie z zerowym oprocentowaniem oznacza z automatu najkorzystniejszy wariant.

Jeżeli chcesz, by koszty świadczenia były możliwie jak najniższe, powinieneś porównywać RRSO ofert. To rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli wyrażone w procentach całkowite koszty pożyczki.

Znalezienie taniej i zadowalającej Cię oferty to jednak tylko połowa sukcesu. Ty także zostaniesz oceniony przez firmę, która sprawdzi, czy spełniasz wszystkie regulaminowe wymagania, stawiane klientom.

Warunki udzielenia pożyczki zadłużonemu

Choć finansowy sektor pozabankowy jest pod wieloma względami różnorodny, większość przedsiębiorstw ma podobne kryteria, które muszą zostać spełnione przez konsumentów, by mogli wnioskować o pożyczkę.

Chodzi o:

  • Pełnoletność i pełną zdolność do czynności prawnych;
  • Posiadanie aktualnego dowodu osobistego, konta w banku, numeru telefonu i adresu e-mail;
  • Poprawne wypełnienie formularza i rejestracja w serwisie www pożyczkodawcy;
  • Pozytywne przejście analizy zdolności kredytowej.

Wygodnym standardem firm pożyczkowych jest też udzielanie świadczeń na podstawie oświadczenia o dochodach, które uzupełnia sam wnioskujący i niewymaganie od niego zaświadczenia o dochodach od pracodawcy.

Wady i zalety pożyczek pozabankowych dla zadłużonych

Pożyczki dla osób zadłużonych to wyjątkowy w skali całego rynku finansowego produkt, dostępny niemal wyłącznie poza bankami i posiadający sporo zalet.

Do najważniejszych należą:

  • Duża dostępność;
  • Prosta procedura składania wniosku – szczególnie jeśli zdecydujesz się na zdalne wypełnienie formularza;
  • Minimum formalności;
  • Łagodna ocena zdolności kredytowej;
  • Akceptacja pewnego poziomu niespłaconych zobowiązań.

Zgodnie z powiedzeniem „jak coś jest dla każdego, to jest do niczego”, należy jednak podkreślić, że nie wszyscy i nie w każdej sytuacji powinni korzystać z produktów tego typu. Wadami takich pożyczek mogą być:

  • Krótki czas na spłatę;
  • Wysokie koszty, jeśli nie korzystasz z oferty promocyjnej.

Pamiętaj, że nowe zobowiązania nie powinny być zaciągane na spłatę poprzednich i zawsze należy mieć realny plan terminowego uregulowania należności.

5/5 – (1 głosów)