Together Magazyn » Dom » Postaw mały dom bez zbędnych formalności. Buduj na zgłoszenie do 70 m² powierzchni zabudowy.
wizualizacja domu przy Cyprysowej 77

Postaw mały dom bez zbędnych formalności. Buduj na zgłoszenie do 70 m² powierzchni zabudowy.

Zmiany wprowadzone w przepisach prawa budowlanego dają w tym momencie większą swobodę inwestorom pragnącym wybudować własny dom. Bez pozwolenia na budowę możemy, na własny użytek i wyłącznie w celach mieszkaniowych, wybudować dom o powierzchni zabudowy 70 m². To optymalna wartość dla budynków, których teren oddziaływania w całości powinien mieścić się na działce budowlanej. Modelowym przykładem takiego budynku jest Dom przy Cyprysowej 77.

dom przy cyprysowej 77

Dom przy Cyprysowej 77

Parter z potencjałem – idealny do realizacji dwuetapowej.

Małe domy są wybierane najczęściej przez inwestorów, którzy szukają możliwości jak najbardziej ekonomicznej realizacji inwestycji. Proste i tanie w budowie projekty domów to budynki o powierzchni do 100 m², o prostej konstrukcji i optymalnych wymiarach. Taki jest również Dom przy Cyprysowej 77. Na powierzchni użytkowej 80 m² zaplanowano dosyć bogaty program funkcjonalny, który jest w stanie zaspokoić potrzeby 4 osobowej rodziny. Od frontu ulokowano kuchnię, co pozwala zarówno obserwować przybywających do domu gości, jak i bawiące się w ogrodzie dzieci. Pokój dzienny jest oddzielony od kuchni funkcjonalną ladą, która wraz ze społem tworzy przestrzeń jadalnianą. Salon, przy pomocy drzwi przesuwnych, otwiera się szeroko na taras, a dalej na zielona strefę ogrodu. Do dyspozycji mieszkańców oddano również dodatkowy pokój oraz w pełni wyposażoną łazienkę. To głównie te dwa pomieszczenia decydują o możliwości realizacji budowy tego domu w systemie etapowym. Posiadając osobną sypialnię oraz w pełni funkcjonalną toaletę możemy wykończyć najpierw pierwszy poziom domu, czyniąc z parteru ponad 40-metrowe mieszkanie. Warto zaznaczyć, że do wykorzystania mamy również niezagospodarowaną przestrzeń pod schodami oraz całkiem sporo miejsca w kotłowni. Parter Cyprysowej 77, zagospodarowany w pierwszej kolejności, to doskonały punkt startowy. Mieszkamy szybciej u siebie, a resztę domu urządzamy w miarę dostępności budżetu i w dowolnym czasie.

dom przy cyprysowej 77 - parter

Dom przy Cyprysowej 77 – rzut parteru

Przytulne poddasze – miejsce dla czteroosobowej rodziny.

Gdy już zabierzemy się za wykańczanie poddasza otworzą się przed nami kolejne możliwości mieszkaniowe. Pod dachem tego energooszczędnego domu zaprojektowano trzy sypialnie oraz główną łazienkę. Każdy pokój ma ponad 10 m2 po podłodze, co przy ścianie kolankowej równej 115 cm daje wygodną, ustawną i dostępną przestrzeń. Skosy nie są uciążliwe, a odpowiednie doświetlenie poddasza sprawia, że nie sprawia ono wrażenia ciasnej, klaustrofobicznej przestrzeni. Łazienka główna to również duży, kąpielowy pokój, z narożną wanną, miejscem na dwie umywalki i pełen zestaw sanitarny. Ma dostęp do dziennego światła, gdyż zaprojektowano w niej duże okno, z częścią stałą zastępującą balkon francuski i górną częścią otwieraną. Każdy z zaprojektowanych pokoi ma dostęp do dziennego światła właśnie za pomocą takiego systemu okiennego. Jest on tańszy i szybszy w wykonaniu, zarówno od tradycyjnego balkonu, jak i balkonu w stylu francuskim. To kolejna oszczędność jaką w inwestycji możemy poczynić wybierając Cyprysową 77.

dom przy cyprysowej 77 - poddasze

Dom przy Cyprysowej 77 – rzut poddasza

Ekonomiczny projekt domu – niskie koszty budowy i utrzymania.

Przeszukując projekty domów najlepiej nadające się do ekonomicznej realizacji stawiamy najczęściej na prostotę wykonania i czas potrzebny do wybudowania domu. W przypadku Domu przy Cyprysowej 77 mamy do czynienia z prostą konstrukcją, regularnymi kształtami i zwartą bryłą budynku. dom posiada oszczędny w wykonaniu dach dwuspadowy, nie posiadający żadnych dodatkowych daszków, ani lukarn. To kluczowy element, jeśli myślimy o niskich kosztach budowy. W budynku ograniczono do minimum ilość ścian nośnych oraz trzonów kominowych, co również ma znaczny wpływa na całościowy bilans kosztów. Dom spełnia wszelkie wymagania, jakim powinny podlegać projekty domów energooszczędnych. Został również zaprojektowany w taki sposób, bo w łatwy i szybki sposób można go było dostosować do planowanych na przyszłość standardów domów zeroemisyjnych. Jest wyposażony w dodatkowe projekty instalacji solarnej, fotowoltaicznej, schemat pompy ciepła, ogrzewania podłogowego i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Budowa Domu przy Cyprysowej 77 to zatem inwestycja ekonomiczna nie tylko na etapie wznoszenia budynku, lecz również w trakcie zamieszkania. Stosując alternatywne źródła pozyskania energii i nowoczesną rekuperację utrzymanie domu nie będzie nadwyrężało rodzinnego budżetu.
Gotowy projekt Dom przy Cyprysowej 77 jest dostępny w ofercie pracowni architektonicznej GALERIADOMOW.PL

dom przy cyprysowej 77 - widok na dom

Dom przy Cyprysowej 77

5/5 – (1 głosów)