Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Porady stylisty nie tylko dla gwiazd show-biznesu

Porady stylisty nie tylko dla gwiazd show-biznesu

Moda jest niczym kalejdoskop. Nie przestaje zaskakiwać, oferując nieograniczone możliwości, dlatego warto skorzystać z porady stylisty.

Ostatnio niemal w każdym sezonie projektanci oferują nam dziesiątki, jeśli nie setki, trendów, wzorów i kolorów, a domy i centra handlowe oferują niezliczoną różnorodność marek i fasonów. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Ile wydać, żeby nie nadszarpnąć zbytnio domowego budżetu, a przy tym wyglądać modnie i stylowo?

PORADY ZAKUPOWE STAJĄ SIĘ CORAZ POPULARNIEJSZE

Doradztwo zakupowe w zakresie garderoby, biżuterii oraz dodatków staje się coraz popularniejsze z tego względu, że coraz częściej i chętniej przywiązujemy uwagę do naszego wyglądu zewnętrznego. Zawód stylisty dawniej nieistniejący, dziś staje się być jednym z szanowanych prestiżowych. Być może ze względu na to, jak kluczową rolę odgrywa wizerunek zarówno w biurze jak i na arenie międzynarodowej. Cóż, coraz więcej jest prawdy w powiedzeniu, że „Jak nas widzą, tak nas piszą”. Nie wszyscy mamy jednak czas, aby bacznie monitorować coraz to nowe, pojawiające się trendy. Projektanci prześcigają się we wzorach, kolorach i fakturach, prezentując coraz to modniejsze fasony płaszczy, sukienek czy galanterii. Ich śladem podążają centra i domy handlowe. Pod ich dachami, polskie i zagraniczne marki przyciągają klientów swoją różnorodnością. Jak się w tej modowej, wielorakiej rzeczywistości? Skorzystać z porad profesjonalnego stylisty.

ZAWÓD – STYLISTA

Warto skorzystać z porad profesjonalnego stylisty ponieważ ideą jego pracy jest upiększanie, wybór pasującej palety odcieni, wzorów, zestawień, dodatków. To osoba, która pomoże nam dobrać strój do naszego typu figury, typu kolorystycznego, ale także osobowości. Te trzy elementy są kluczowe i tylko jeżeli współgrają ze sobą, pozwalają osiągnąć zamierzony efekt. Specjalistów w tej dziedzinie jest wielu, jednak tylko niektórzy posiadają umiejętność kreatywnej i efektownej stylizacji. Każdy z nas ma bowiem inną gamę środków wyrażania swojej osobowości, odmienny poziom intelektualny, stopień dystansu do samego siebie, rodzaj poczucia humoru czy sposób wyrażania myśli. Jak więc wybrać tego właściwego? Czym się kierować? Na co zwrócić szczególną uwagę? Z pomocą przychodzą nam na przykład domy handlowe tj. Klif, które w trosce o klienta i jego pełne zadowolenie, oferują bezpłatny pakiet indywidualnych konsultacji i porad ich wewnętrznych stylistek (klif.pl). Osobami współpracującymi są między innymi Urszula Kamińska i Karolina Zawadzka. Dlaczego warto skorzystać z ich rad? Ponieważ wieloletnie doświadczenie i dotychczasowa współpraca z różnymi klientami, pozwoliły na znalezienie w sposobie stylizacji złotego środka. Nic tak nie poprawia kobiecego samopoczucia jak zakupy. Jak mawiała Marylin Monroe: „pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy”. Warto więc skorzystać z porad stylisty, który doradzi nam, co powinniśmy mieć w swojej szafie, a czego kategorycznie unikać. Strój wpływa nie tylko na to, jak odbierają nas inne osoby. W dużej mierze ma wpływ na naszą pewność siebie i samopoczucie. Warto więc zadbać o te czynniki, by po prostu czuć się usatysfakcjonowanym i szczęśliwym.

Oceń