Together Magazyn » Rodzic » Wychowanie » „Kochaj i dawaj przykład”

„Kochaj i dawaj przykład”

Gdańska Fundacja Korczaka „Kochaj i dawaj przykład” powstała w kwietniu 2015 roku. Jej celem jest wspieranie Domu im. J. Korczaka, Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku. Pomoc polega na dążeniu do zapewnienia jak najlepszych warunków życia dzieciom przebywającym w Placówce. Jest to miejsce, gdzie na co dzień swój dom znalazło 45 dzieci w wieku od 0 do 12 roku życia.

Mieszkające w Domu im. J. Korczaka dzieci są wyjątkowe – pozbawione zostały opieki rodzicielskiej, a los doświadczył je chorobą. Schorzenia podopiecznych są różnego rodzaju: Mózgowe Porażenie Dziecięce, rozszczep kręgosłupa, zespół Downa, zespół FAS/FASD, niedosłuch, niedowidzenie i wiele innych. Oczekiwania chorujących mieszkańców są większe niż dzieci zdrowych. Potrzebują one bowiem nie tylko miłości, bliskości, zainteresowania, ale również wielu specjalistycznych sprzętów, urządzeń rehabilitacyjnych oraz działań terapeutycznych.

Właśnie dlatego powstała Gdańska Fundacja Korczaka „Kochaj i dawaj przykład”. Naszym celem jest pozyskiwanie środków dla Maluchów, aby ich życie codzienne okrasić jak największą ilością uśmiechu. Staramy się zapewnić dzieciom wszelkie możliwe terapie i sprzęty rehabilitacyjne, aby uzyskały jak największą samodzielność w poruszaniu się i wykonywaniu czynności dnia codziennego. Osoby, które chcę wspomóc działania Fundacji, proszone są o przekazywanie środków na rachunek bankowy. Mile widziane są również inne formy pomocy Maluchom. Jeśli dysponujesz wolnym czasem, serdecznie zapraszamy – przyjdź i zostań naszym Aniołem. Zachęcamy do kontaktu.

 

Gdańska Fundacja Korczaka „Kochaj i dawaj przykład”

  1. Abrahama 56, 80-307 Gdańsk

Tel.: 609 128 147, 608 368 335

www.korczak.gda.pl

e-mail: fundacja@korczak.gda.pl

KRS 0000553887
PKO Bank Polski
66 1020 1811 0000 0402 0269 8504

Oceń