Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Narzędzia do gabinetu kosmetycznego
dentysta z pacjentem na fotelu pokazuje zdjęcie rentgenowskie

Narzędzia do gabinetu kosmetycznego

Narzędzia używane w gabinecie kosmetycznym niewiele różnią się od typowych narzędzi medycznych.

Jedne i drugie muszą przede wszystkim zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pacjentowi. Są przeznaczone do wielokrotnego użytku i w związku z tym muszą być na bieżąco poddawane procedurom starannego mycia, dezynfekcji oraz sterylizacji. W związku z tym najważniejsza jest ich jakość – powinny być wyprodukowane ze stali chirurgicznej.
Przed każdy użyciem powinien być kontrolowany stan narzędzi – wszelkie uszkodzenia mechaniczne, wyszczerbienia czy początki korozji to cechy, które eliminują narzędzia z użytkowania. Przy zachowaniu zasad higieny większości popularnych narzędzi kosmetycznych można używać również w domu.

Gdzie zaopatrzyć się w narzędzia do gabinetu kosmetycznego?

Wszystkie popularne narzędzia kosmetyczna posiada w swojej ofercie firma chirmed.pl.
Jej tradycja sięga 1946 roku i od początku swego działania bazuje wyłącznie na własnej produkcji nie korzystając ani z półproduktów ani z usług firm zewnętrznych. Obecnie jest jednym z najważniejszych na rynku producentów i dystrybutorów narzędzi chirurgicznych, kosmetycznych, a także komponentów niemedycznych ze stali nierdzewnej i tytanu. Chirmed.pl posiada wszelkie certyfikaty i normy dotyczące jakości swoich produktów. Są to nie tylko normy polskie i unijne. Popularne narzędzia kosmetyczne i medyczne chirmed.pl sprzedaje również na tak wymagających rynkach jak Stany Zjednoczona i Japonia. Chirmed.pl posiada własny dział konstrukcyjno-technologiczny i oprócz standardowych produktów jest w stanie zaprojektować i wykonać narzędzia na zamówienie klienta.

Jakie są najpopularniejsze narzędzia kosmetyczne?

Do najczęściej używanych w gabinetach kosmetycznych, manicure i pedicure przyrządów należą między innymi: pęsety do brwi o różnej szerokości końcówek, pęsety do przedłużania rzęs, które pozwalają na precyzyjne chwycenie nawet pojedynczej rzęsy, różnego rodzaju szpatułki do kosmetyków, nakładacze do henny, nożyczki i cążki do skórek i paznokci rąk i nóg, narzędzia do aplikacji ozdób na paznokcie, ekskawatory kosmetyczne, radełka do usuwania skórek, inne narzędzia do pedicure i zabiegów z zakresu podologii.
Wszystkie te narzędzia powinny być używane wyłącznie do tego, do czego są przeznaczone, zgodnie z instrukcją i zasadami higieny.
Właściwie konserwowane popularne narzędzia kosmetyczne mogą służyć nawet bardzo długo bez konieczności ich regeneracji lub wymiany na nowe.

Oceń