Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak przygotować perfekcyjną choinkę świąteczną?

Jak przygotować perfekcyjną choinkę świąteczną?

Zanim Boże Narodzenie znajdzie się za rogiem, a my rzucimy się w wir zakupów i starannych przygotowań, zastanówmy się nad idealną choinką. Jak ustroić drzewko tak, by pasowało do przytulnego domu, a zarazem było dopracowane i przemyślane? Jeśli bez zastanowienia powiesimy na nim wszystkie ozdoby, jakie znajdziemy w domu, otrzymamy nieskładną mieszaninę kolorów i kształtów. Z kolei dekorując choinkę bombkami w dwóch kolorach, rozstawionymi w równych odstępach, ryzykujemy wygląd komercyjny zamiast domowego – będzie przypominała choinki ustawiane w galeriach handlowych. Warto zaplanować dekoracje i w porę kupić lub zamówić dodatkowe akcesoria choinkowe – ozdoby na choinkę w sklepie stacjonarnym lub online, jeśli zajdzie taka potrzeba. Perfekcyjna choinka świąteczna zachwyci całą rodzinę!

Podejmij decyzję o kolorystyce

Nie trzeba ograniczać się do kilku kolorów, by zaprojektować harmonijne zestawienie ozdób. Wystarczy zaznajomić się z najlepszymi sposobami łączenia barw. Dobrym wyborem jest zawsze kontrast – aby uniknąć zlewania się ze sobą bombek i łańcuchów choinkowych, warto postawić na zestawienia przeciwstawnych kolorów, na przykład niebieskiego z pomarańczowym. Ciekawe palety kolorystyczne często obejmują dwa kolory tworzące zbliżoną atmosferę oraz trzeci kontrastowy – na przykład żółty, pomarańczowy i niebieski. Wybór konkretnych barw zależy w dużej mierze od wystroju wnętrza – warto zastanowić się nad tym, jakie odcienie będą pasowały do mebli i obecnych już dodatków. Aby uniknąć zbytnio nasyconej kolorystyki choinki, można zdecydować się na kilka zestawów neutralnych bombek – beżowych, złotych, kremowych lub srebrnych – i jeden odcień akcentujący, na przykład niebieski, różowy lub czerwony. 

Figurki zamiast bombek

Kupując dekoracje choinkowe, czasem zapominamy o zachowaniu różnorodności kształtów. Chociaż można stworzyć ciekawą kompozycję w całości z bombek różnych wielkości i puchatych łańcuchów, warto wprowadzić także kilka figurek lub nieokrągłych bombek w strategicznych punktach drzewka. Poziomy wieniec z aniołków lub reniferów wokół środka choinki z pewnością zwróci uwagę gości. Biblijne postacie w samym centrum drzewka, dobrze widoczne od strony stołu wigilijnego, także wspaniale dopełnią świąteczny wystrój. Inną ciekawą opcją jest zawieszenie długich cukierków na samym dole choinki, tak aby wskazywały na leżące pod nią wyjątkowe prezenty na Boże Narodzenie. Podczas dekorowania świątecznego drzewka najważniejsza jest wyobraźnia – wrodzona kreatywność nie znajdzie przeszkody nawet w bardzo ograniczonej liczbie posiadanych ozdób.

Oceń