Together Magazyn » Aktualności » Odpoczynek w zaczarowanym świecie

Odpoczynek w zaczarowanym świecie

Inwałd Park w Inwałdzie

Inwałd Park to miejsce, w którym dzieją się cuda, a czas płynie swoim własnym tempem. Tylko tutaj można odwiedzić Paryż, przybić piątkę z Tyranozaurem Rexem, poznać średniowieczne obyczaje czy zobaczyć niezwykły obraz namalowany za pomocą tysięcy drzew, krzewów i kwiatów. Takie cuda znajdują się w Inwałdzie, malowniczej miejscowości leżącej przy drodze krajowej nr 52, na trasie Kraków-Cieszyn. Inwałd Park to kompleks 4 tematycznych Parków: Parku Miniatur, Dinolandii, Warowni Inwałd i Ogrodu Jana Pawła II. Bilet jest ważny przez dwa następujące po sobie dni.

Łeba Park w Nowęcinie k. Łeby

Ogromne zjeżdżalnie wodne, 27-metrowe Koło Młyńskie, rowery wodne, Szlak Latarni Morskich, labirynt magicznych Luster… To tylko kilka z dostępnych w cenie biletu atrakcji. Dodatkowo możemy liczyć na bezpłatny transport z Łeby „Dinobusem”. Tylko w Łebie w Parku Dinozaurów na 20 hektarach spotkasz trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. Czeka tam pełna przygód i atrakcji trasa, niezapomniane widoki i przeżycia, fantastyczna przygoda edukacyjna dla małych i doskonała zabawa dla dużych miłośników największych gadów w historii.

Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji w Gierłoży k. Kętrzyna

Mazurolandia to park atrakcji, łączący zabawę z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, wieża widokowa, Park Zabaw oraz moc innych, największych atrakcji na Mazurach. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. Przez całe wakacje każdy może zwiedzić park za jedyne 20 zł.

Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na was miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Najwyższa miniatura latarni ze Świnoujścia mierzy aż 6,48 metra, a najmniejsza (Jastarnia) jest niższa od dorosłego człowieka. Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej ponad kilometrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce. Po ponad 300-metrowej trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48. Niezapomniana przygoda z nutką wiedzy dla dorosłych i wrażeń dla dzieci.

Oceń