Together Magazyn » Aktualności » OD MORZA AŻ DO TATR. CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI

OD MORZA AŻ DO TATR. CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI

Istnieje naprawdę wiele powodów, dla których powinniśmy grać w planszówki regularnie i to od małego. Najważniejsze korzyści to takie, że gry planszowe pomagają zacieśniać rodzinne więzi i z całą pewnością mają pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny. Stymulują rozwój zdolności poznawczych i komunikacyjnych. Sprawiają, że bezboleśnie uczymy się już w dzieciństwie postępowania według określonych zasad. Wreszcie last but not least – uczą, jak przegrywać. A to wiedza cenniejsza niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

ROBIMY TO WSZYSCY

Czas wolny bez elektroniki, ale za to w gronie przyjaciół i rodziny regularnie się wydłuża przy stole, na którym rozłożona jest planszówka! Warto postawić na relacje międzyludzkie i szczere uśmiechy i zagrać razem w nowoczesną i wciągającą grę! Producenci prześcigają się w coraz to nowszych propozycjach.

Popularność gier planszowych rośnie z każdym dniem. Wystarczy spojrzeć na media społecznościowe i na półki sklepów. Można mieć wrażenie, że grają absolutnie wszyscy bez względu na wiek, płeć, zawód czy wykształcenie. I będzie to całkowicie słuszne wrażenie! To już nie tylko rozrywka dla tych, którzy mają dzieci – gry planszowe szturmem wdarły się do polskich domów i wszystko wskazuje na to, że pozostaną tam na dłużej.

I dobrze, bo wśród cudownych rozrywek takich jak czytanie książek, oglądanie filmów czy granie w gry wideo, to właśnie planszówki pozwalają nam nie tylko odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, ale też rozwinąć relację z najbliższymi. 

ROBIMY TO RAZEM

Wspólne spędzanie czasu przy grach każdemu uczestnikowi daje wiele korzyści! Doskonale odrywa myśli od codziennych trudności, pozwala rozwijać wiedzę, ćwiczyć wyobraźnię i spędzać wartościowy czas z innymi ludźmi. Planszówki to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne itp., a taki trening mózgu przyda się osobom w każdym wieku

ROBIMY TO CORAZ CZĘŚCIEJ

Najwspanialsze jest jednak to, że nowoczesne gry planszowe oferują uczestnikom szeroki wachlarz tematów i sposobów zabawy, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Od szybkich i dynamicznych karcianek opartych na zręczności i spostrzegawczości, poprzez proste pod względem zasad, ale pozwalające trenować umysł gry familijne, aż do rozbudowanych, wielogodzinnych rozgrywek o właściwie dowolnej tematyce. Obok zwykłych planszówek mamy też takie, które wykorzystują najnowsze technologie, a także cyfrowe wersje najpopularniejszych gier, które pozwalają na zabawę online. A do tego wciąż powstają nowe tytuły, które potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wytrawnych graczy!

ZROBIMY TO W SZKOŁACH

Zapraszamy szkoły do wspólnego świętowania Dnia Gier Planszowych już 10 października!

Czekają darmowe pakiety, plakaty, ulotki informacyjne i wersje demo gry Dixit wraz z pomysłem na wykorzystanie jej na lekcji. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem edukacja@rebel.pl.

Ale to nie wszystko! W czasie obchodów Dnia Gier Planszowych wystartuje fantastyczny konkurs dla klas 4-8, który organizujemy we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Rumi. Zachęćcie waszych uczniów do spróbowania swoich sił w tworzeniu opowiadania inspirowanego kartą Dixit. Do wygrania nagrody indywidualne oraz pakiet gier dla szkoły!

Koniecznie dołącz do naszej grupy i śledź aktualności:

https://www.facebook.com/events/585530778966175/?

3.7/5 – (3 głosów)