Together Magazyn » Aktualności » Nowoczesny kominek – niepowtarzalność, na którą Cię stać!

Nowoczesny kominek – niepowtarzalność, na którą Cię stać!

Kominki coraz częściej zastępują tradycyjne systemy ogrzewania. Sięgają po nie zarówno właściciele dużych domów, jak i posiadacze mieszkań w blokach. Można na nie natrafić również w lokalach gastronomicznych czy obiektach hotelowych. Często pojawiają się także, jako element ozdoby ogrodu czy dużego tarasu. Bez względu jednak na to, gdzie się pojawią i w jakim wydaniu, zawsze wzbudzają taki sam zachwyt. Na czym właściwie polega niepowtarzalność tych nowoczesnych urządzeń grzewczych i czy każdy może sobie na nią pozwolić?

Nowoczesność kontra tradycja

Nowoczesne kominki różnią się znacznie od tradycyjnych palenisk służących jednocześnie do: gotowania, podgrzewania wody niezbędnej do prania czy innych czynności, oświetlania oraz ogrzewania pomieszczeń. Są od nich o wiele lżejsze (choć wiele zależy w tej kwestii od modelu, na jaki się zdecydujemy) i dużo mniej kłopotliwe zarówno w obsłudze, jak i sposobie montażu. Poza tym producenci zadbali o to, aby absolutnie każdy, kto zamarzy o kominku, mógł bez problemu stać się jego posiadaczem. Stąd też możemy wybierać między modelami wolno stojącymi a przeznaczonymi do powieszenia na ścianie lub postawienia na ławie, czy nawet na balkonie. Co ważniejsze, aby w naszym domu pojawił się nowoczesny kominek, nie potrzebujemy dostępu do instalacji gazowej. Nie musimy się też nastawiać na kosztowne prace budowlane. Taką możliwość dają nam biokominki, czyli urządzenia niewymagające podłączenia do przewodu kominowego. Zasilane biopaliwem niewydzielającym dymu, bezproblemowe w obsłudze i łatwe w utrzymaniu w czystości, cieszą się coraz powszechniejszym zastosowaniem. Najczęściej decydują się na nie właściciele mieszkań w blokach oraz posiadacze bardzo nowoczesnych i eleganckich wnętrz. Ważną zaletą tego typu nowoczesnego kominka jest jego niski koszt utrzymania.

Funkcjonalność w stylowym wydaniu

Jednakże wybór nowoczesnych kominków nie ogranicza się jedynie do niekłopotliwych i dość niedrogich „biourządzeń”. Dość ciekawą alternatywę stanowią również kozy grzewcze w nowoczesnym wydaniu, jak na przykład model K5. Ten wolno stojący piec, przyciąga uwagę wyjątkową estetyką wykonania. Jego poszczególne elementy zostały wycięte laserowo. Wyposażono go również w elegancką klamkę oraz estetyczną i ułatwiającą przechowywanie drewna wnękę. Ponadto piec posiada wyjmowany ruszt i popielnik, które czynią z niego bardzo użyteczne urządzenie. Koza K5 dostępna jest w sklepie kratki.pl w 4 różnych wersjach i rozmiarach.

Elegancja z wyższej półki

Na czym jeszcze polega wyjątkowość nowoczesnych kominków? Producentom kominków zależy na tym, aby to właśnie ich model zdobył jak największe uznanie wśród przyszłych nabywców. Stąd też ich starania o wzbogacenie konstrukcji danego urządzenia o nietuzinkowe, ale jednocześnie nadające mu elegancji, elementy. Dobrym przykładem mogą być tu obudowy z kryształkami Swarovskiego. Niezwykle subtelne, a jednocześnie nadające urządzeniu galanterii. Inne równie atrakcyjne rozwiązanie mogą stanowić obudowy z kamienia naturalnego – w stylu rustykalnym lub też klasyczne, ale wykonane z marmuru. Obydwa rozwiązania to synonim elegancji z wyższej półki.

Reasumując, obecność współczesnego kominka w biurze, lokalu gastronomicznym czy obiekcie hotelowym, przestaje wzbudzać sensację. Coraz częściej spotyka się zaś z zachwytem nad niepowtarzalnym klimatem, jaki stworzył w jego wnętrzu właściciel, decydując na zamontowanie kominka. Co ważniejsze, każdy z nas może uzyskać podobny efekt u siebie w domu, na co pozwala szeroka gama dostępnych modeli tych urządzeń.

Oceń