Together Magazyn » Dom » Najlepsze regały do spiżarni – czym kierować się przy wyborze?
Najlepsze regały do spiżarni - zobacz czym kierować się przy wyborze

Najlepsze regały do spiżarni – czym kierować się przy wyborze?

Wydawać by się mogło, że szeroki dostęp do wielu różnorodnych, niekiedy egzotycznych produktów spożywczych spowoduje spadek popularności domowych przetworów. Okazuje się jednak, że jest wprost przeciwnie! W sieci czy gazetach aż roi się od pomysłów na wszelkiego rodzaju słodkie i słone potrawy oraz dodatki do dań. Aby długo móc cieszyć się ich świeżością oraz smakiem należy zadbać o odpowiednie przechowywanie słoików. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca oraz regałów do domowej spiżarni?

Domowa spiżarnia – maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Domowa spiżarnia to coraz bardziej pożądane miejsce w domu. Na dodatkowe pomieszczenie będące najczęściej przedłużeniem kuchni decydują się nie tylko właściciele sporych wolnostojących domów, ale również niewielkich mieszkań. To, czy spiżarnia będzie spełniała swoje funkcje, nie zależy bowiem od jej wielkości, ale od odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni. 

Najważniejszą kwestią przy wizualizacji wnętrza jest optymalne rozmieszczenie regałów. To właśnie na nich przechowuje się bowiem większość słoików, pojemników czy produktów z długim terminem ważności. Regały warto dopasować do wnętrza bez pozostawiania wolnej przestrzeni. W praktyce często oznacza to konieczność zamawiania ich na wymiar bądź dosztukowywania półek. Jest to jednak niewielki problem, biorąc pod uwagę, ile dodatkowego miejsca na przechowywanie można zyskać. 

Półki w spiżarni – rozmieszczenie ma znaczenie

Wiedza odnośnie maksymalnego zagospodarowania przestrzeni nie tyczy się jedynie odpowiedniego rozstawienia regałów. Niezwykle ważne jest również rozmieszczenie półek oraz materiał, z którego zostały one wykonane. W ofercie wielu sklepów znajdują się regały drewniane, metalowe oraz pleksi. Pierwsze dwa materiały doskonale nadają się do spiżarni, biorąc jednak pod uwagę konieczność regularnej konserwacji drewna lepiej zdecydować się na produkt wykonany z metalu. 

Zakup odpowiedniego regału metalowego warto poprzedzić analizą potrzeb. Dotyczy ona produktów, które będziemy przechowywać w spiżarni. Jakiej wielkości słoiki czy pudełka umieszczać będziemy na półkach? Ta informacja pozwoli wybrać optymalne rozmieszczenie półek. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której coś nie zmieści się na daną półkę, bądź wręcz przeciwnie, zostanie jeszcze spora odległość do kolejnej. Dobrze zadbać również o odpowiednią głębokość półek, tak by sięganie po kolejne przetwory nie wymagało wysiłku.

Domowa spiżarnia to pomieszczenie, na które decyduje się coraz więcej osób. Aby spełniała ona swoje funkcje, warto zadbać o optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Wybór metalowych regałów o odpowiednio rozmieszczonych półkach zapewni doskonałą nośność, wytrzymałość oraz wygodę użytkowania.

Oceń