Together Magazyn » Dom » Murapol uruchomił sprzedaż mieszkań przy Parku Jaśkowa Dolina w Gdańsku

Murapol uruchomił sprzedaż mieszkań przy Parku Jaśkowa Dolina w Gdańsku

Murapol Nowa Morena to gdańska inwestycja Grupy Murapol, która powstaje w okolicy ulic Rakoczego i Jaśkowa Dolina. W ramach pierwszego etapu projektu, do dyspozycji klientów zostanie postawiony 10-kondygnacyjny budynek ze 162 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej ok. 7.350 m² oraz 10 lokalami handlowymi, zajmującymi ok 1.500 m² w jego części parterowej. W kondygnacji podziemnej budynku będzie znajdowała się hala garażowa z 241 miejscami postojowymi.

– Trójmiasto to bardzo interesujący region dla realizacji projektów deweloperskich. Z przeprowadzonych przez nas analiz wynika, że jego atrakcyjność inwestycyjna nadal będzie rosła. Przemawia za tym między innym duża zdolność regionu do przyciągania młodych ludzi z innych części kraju, co jest pochodną dynamicznie rozwijającego się rynku pracy. – mówi Michał Sapota Prezes Zarządu Murapol S.A. – Murapol Nowa Morena łączy jakość i design firmowany naszym brandem, z bardzo atrakcyjną pod względem położenia oraz rozwiniętej infrastruktury lokalizacją. – dodaje Michał Sapota.

Grupa Murapol w Gdańsku, poza inwestycją Murapol Nowa Morena, realizuje także wieloetapowy projekt Osiedle Vivaldiego, w ramach którego zaoferowała klientom ponad 620 lokali mieszkalnych w 17 budynkach. Kolejne 154 mieszkania trafiły do nabywców w innej, gdańskiej inwestycji Grupy – trzyetapowym projekcie Orle Gniazdo, zlokalizowanym przy ul. Jabłoniowej. Także w tej lokalizacji Murapol przygotowuje kolejną inwestycję, w ramach której planuje wybudować ok. 300 lokali mieszkalnych.

Na rynku trójmiejskim, Grupa jest obecna również w Gdyni, gdzie już wkrótce zaoferuje ponad 1 tys. mieszkań w dwóch inwestycjach, przy ul. Nasypowej oraz ul. Starochwaszczyńskiej. Dodatkowo Grupa bacznie przygląda się rynkowi mieszkaniowemu w Sopocie. Docelowo Murapol zamierza na tyle zintensyfikować działalność deweloperską nad morzem, aby Trójmiasto było jednym z jego wiodących rynków działalności.

_____________

Grupa Murapol jest holdingiem inwestycyjnym od 15 lat działającym w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. Od 2009 roku holding posiada w swoim portfelu inwestycyjnym także obiekty o profilu komercyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem sektora biurowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w 12 miastach w Polsce, w dwóch kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje realizacje projektów deweloperskich. Grupa wychodzi ze swoją ofertą także poza granice Polski, m. in. do Niemiec (Berlin). W ciągu trzech kwartałów br. Murapol podpisał 2.038 umów sprzedaży mieszkań, plan na cały 2016 r. zakłada 3.000, wobec 2.400 podpisanych w minionym roku. Holding Murapol, poza umacnianiem pozycji lidera rynku mieszkaniowego, kładzie również nacisk na działalność pozabiznesową. Grupa angażuje się w inicjatywy promujące sport, jak również wspiera rozwój młodych organizując staże studenckie.

Oceń