Together Magazyn » Aktualności » Morskie warsztaty w NMM

Morskie warsztaty w NMM

Polubimy poniedziałki, przygotujemy się do samotnego rejsu i spróbujemy zostać kadetem w Szkole Morskiej. Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza dzieci oraz dorosłych na cykl warsztatów, których tematami przewodnimi są sekrety morza, konserwacja i morskie podróże.

– W tym roku debiutujemy z ofertą warsztatów w Centrum Konserwacji Wraków Statków
w Tczewie, nowym oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, gdzie, mamy nadzieję, każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie – mówi Przemysław Węgrzyn, zastępca kierownika Działu Edukacji w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku – Doskonałym połączeniem nauki z zabawą będą warsztaty rodzinne, podczas których np. wspólnie będziemy konstruować podwodne pojazdy i mini-baterie słoneczne.

Seniorzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na warsztatach konserwatorskich pt. „Moje ukryte skarby”. Uczestnicy zajęć zgłębią tajniki renowacji, przeprowadzą konserwację pamiątek i przywrócą im dawną świetność. Poznają przy tym jak działa piaskarka, liofilizator oraz spektroskop, a także obejrzą powierzchnie zabytków pod mikroskopem.

5954

Nowością w ofercie NMM są także warsztaty motywacyjne dla pań pt. „Opty-mistyczny rejs kreatywny”, których punktem wyjścia jest historia Leonida Teligi i nazwa jego jachtu. Podczas odbywających się w Centrum Konserwacji Wraków Statków zajęć zastanowimy się, jak jego życie i sposób podejścia do realizacji zadań może nam pomóc w codziennych zmaganiach. Powstaną mapy marzeń, zdefiniujemy cele, a także nauczymy się samodyscypliny
i cierpliwości.

Najmłodsi wspólnie z nami będą stawiać pierwsze kroki w muzeum i podczas zajęć w Ośrodku Kultury Morskiej dowiedzą się, co pływa, a co tonie w przyrodzie. Dzieci w wieku szkolnym będą uczestnikami fascynującego, podwodnego świata, który odkryje przed nimi warsztat pracy naukowca. „W „Pracowni Profesora Dociekliwego” czeka wiele ciekawych doświadczeń
i hydrozagadek, m.in. budowanie kompasu wodnego oraz konstruowanie baterii z owoców. Podczas warsztatów dzieci będą mogły przenieść się także w krainę wyobraźni i malarstwa oraz wybrać się z Teligą w opty-mistyczną podróż przez oceany. Natomiast seniorzy dzięki warsztatom plastycznym z NMM polubią poniedziałki, tworząc prace plastyczne, inspirowane wystawami w Narodowym Muzeum Morskim oraz morzem.

Warsztaty przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Interdyscyplinarne spotkania będą odbywać się raz lub dwa razy w miesiącu. Na zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc: adres mailowy: edukacja.ckws@nmm.pl oraz b.krystek@nmm.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2016 r. Więcej informacji (dokładny harmonogram i cennik) można znaleźć na stronie internetowej: http://www.nmm.pl/edukacja/.

Oceń