Together Magazyn » Aktualności » II Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TriMAT

II Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TriMAT

Od 22 do 24 września w Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni odbędzie się II Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TriMAT.

To już druga edycja przedsięwzięcia wyjątkowego z przynajmniej kilku powodów. Organizują je m.in. trzy szkoły z trzech części Trójmiasta, w dodatku wszystkie oznaczone numerem 3: III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku, III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni oraz III LO im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Konferencja jest przygotowywana przez uczniów i nauczycieli oraz skierowana do uczniów
i nauczycieli. Młodzież uczestniczy we wszystkich etapach tworzenia projektu. Od planowania po prowadzenie całości a nawet wygłaszanie prelekcji razem z uznanymi autorytetami w dziedzinie matematyki: wykładowcami uczelni wyższych i nauczycielami szkół średnich. W tym roku w roli prelegentów, obok trójmiejskich licealistów wystąpią goście z Krakowa i Poznania oraz przedstawiciele Uniwersytetu w Hajfie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i wielu innych.

Matematyka wydaje się niedoceniana i kojarzy się ze szkolną nudą i mozolną pracą. Tymczasem młodzi pasjonaci z Trójmiasta postanowili udowodnić, że jest inaczej. Ostatecznie tytuł „królowej nauk” otrzymuje się nie bez powodu. Co ma wspólnego matematyka ze sztuką, na czym polega wyciąganie delty z kapelusza, jak zmierzyć bogactwo i czymże jest logika rozmyta? Odpowiedzi na te i inne, równie ciekawe, pytania można znaleźć na konferencji TriMAT.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji naszej konferencji młodzież dopisała, sale były pełne, łącznie w ciągu dwóch dni konferencji skorzystało z niej około 1000 uczniów oraz 50 nauczycieli. Liczymy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej, ponieważ poprzednia edycja zebrała bardzo pochlebne recenzje ze względu na wysoki poziom merytoryczny oraz organizacyjny, a ta zapowiada się jeszcze ciekawiej.

www.trimat.edu.pl

TriMAT promuje królową nauk, która jest istotna nieomal w każdej dziedzinie życia.
Z wszechobecności matematyki w naszej codzienności zdają sobie sprawę organizatorzy, a przede wszystkim prelegenci i ich celem będzie przekazanie tej wiedzy wszystkim, którzy zechcą słuchać.

Oceń