Together Magazyn » Styl życia » Modlitwa, która zawsze zostaje wysłuchana – czy istnieje? Tak!
modlitwa

Modlitwa, która zawsze zostaje wysłuchana – czy istnieje? Tak!

Czujesz, że znalazłeś się w naprawdę beznadziejnej sytuacji i tylko modlitwa może Ci pomóc? A może zastanawiasz się, czy istnieje modlitwa, która zawsze zostanie wysłuchana? Bóg wysłuchuje każdej Twojej modlitwy, jednak to właśnie modlitwa do św. Rity jest tą, którą warto odmówić w bardzo trudnej sytuacji. 

Jak się modlić, aby zostać wysłuchanym? 

Pamiętaj, że najważniejszych elementem modlitwy, która ma zostać wysłuchana, jest głęboka wiara. Musisz wierzyć w to, że Bóg z uwagą wysłuchuje każdej Twojej modlitwy – nawet jeśli czasem jako formę komunikacji z Tobą wybiera milczenie. 

Właśnie dlatego odpowiednio przygotuj się do modlitwy. Postaraj się wyciszyć, znaleźć odpowiedni moment w ciągu dnia, kiedy nikt Ci nie przeszkodzi, a przede wszystkim – poświęć na modlitwę odpowiednio dużo czasu. 

Modlitwa to nie tylko lista życzeń, którą chcesz skierować do Pana Boga. To także szczery żal za swoje grzechy, świadomość własnych słabości oraz obietnica tego, co możesz dać od siebie, aby uczyć życie swoje i innych ludzi lepszym. Im więcej dajesz od siebie, tym więcej możesz dostać od Boga. 

Ważne jest to, abyś pozostawał w relacji z Bogiem nie tylko wtedy, kiedy czegoś od niego potrzebujesz. Regularne modlitwy sprawią, że zawsze będziesz blisko Boga – zarówno wtedy, kiedy w życiu będzie Ci się dobrze wiodło, jak i podczas trudnych, beznadziejnych wydarzeń, kiedy pomoc Boga będzie Ci potrzebna. 

Wstawiennictwo – pozwól, by święci pomogli Ci skomunikować się z Bogiem 

Wstawiennictwo to swego rodzaju pomost pomiędzy Tobą a Bogiem. W tym przypadku to święci przedstawiają Bogu Twoje problemy i prośby, a następnie wstawiają się za tym, aby Bóg Cię wysłuchał i udzielił Ci potrzebnej pomocy. Nie bez powodu tak wiele osób na całym świecie modli się do wybranych świętych, prosząc o wstawiennictwo. 

To właśnie św. Rita jest jedną z najbardziej znanych świętych, szczególnie jeśli chodzi o sprawy beznadziejne i szczególnie trudne przypadki. Życie Rity pełne było bólu i cierpienia. Małżeństwo z awanturnikiem, zawarte w młodym wieku, a następnie strata męża i dwóch dorosłych synów – to tylko niektóre z trudnych doświadczeń tej świętej. Choć od wczesnej młodości ukojenie przynosiła Ricie modlitwa, miała ona pewne trudności z dostaniem się do zakonu. Dopiero kiedy udało jej się pogodzić zwaśnione rody, przyjęto ją do zakonu, gdzie spędziła resztę życia. 

Dzięki niezwykle pokojowemu usposobieniu, umiejętności przebaczania i niezakłóconej wierze w Boga, św. Rita do dziś uznawana jest za tą świętą, która może przynieść pomoc w najtrudniejszych, najbardziej beznadziejnych przypadkach. 

Modlitwa, która zawsze zostaje wysłuchana – zwróć się do św. Rity 

Jeśli poszukujesz modlitwy, która zawsze zostanie wysłuchana, koniecznie pomódl się do św. Rity. To właśnie św. Rita „specjalizuje” się w beznadziejnych przypadkach, a według wielu osób dopiero te modlitwy zostały naprawdę wysłuchane. Nie bez powodu wiele osób uznaje, że modlitwa do św. Rity jest niezwykle potężnym narzędziem podczas komunikacji z Bogiem. 

Modlitwa, która działa natychmiast

Poniżej znajdziesz modlitwy, które zawsze zostaną wysłuchane – oczywiście są to modlitwy do św. Rity a jest to modlitwa która działa natychmiast. Choć modlitw do tej świętej jest wiele, to właśnie modlitwa codzienna oraz modlitwa w sprawach beznadziejnych pozwolą Ci najskuteczniej skomunikować się z Bogiem. 

Modlitwa codzienna do św. Rity

O najszlachetniejsza święta Rito! Powierzam ci dzisiaj moje potrzeby duchowe i doczesne, abyś przedstawiła je ze mną i za mnie Ukrzyżowanemu Panu. Wybłagaj mi posłuszeństwo, czystość, pokorę, ducha cierpliwości i poddania się woli Bożej. Miej na sercu również moje doczesne potrzeby. Niech Bóg raczy obdarzyć mnie wszystkim, co konieczne, abym żył ku pożytkowi bliźnich i na Jego chwałę. Amen.

Modlitwa do św. Rity w sprawach beznadziejnych 

O potężna i sławna święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana. Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych. O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorąco proszę… (tutaj wyrazić intencję, o którą się prosi).Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby On odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej? Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, święta Rita. O tak, za wierność, jaką święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.

Inne modlitwy do św. Rity

Być może zainteresuje Cię to, że istnieje więcej modlitw do św. Rity. Są to takie modlitwy, jak: 

  • Modlitwa dziękczynna, 
  • Modlitwa zawierzenia, 
  • Modlitwa o uwolnienie od utrapienia, 
  • Modlitwa za rodziców, 
  • Modlitwa o pokój w rodzinie, 
  • Modlitwa w kłopotach małżeńskich,
  • Modlitwa o cierpliwość w chorobie, 
  • Modlitwa o łaskę dobrej śmierci.

Możesz skorzystać z gotowych słów modlitwy lub stworzyć jej własną wersję. Im bardziej szczera i pełna wiary będzie Twoja modlitwa, tym większa szansa na to, że zawsze zostanie ona wysłuchana. Pamiętaj – św. Rita zawsze jest gotowa do tego, aby wstawić się za Tobą i pomóc Ci w Twoich problemach. 

Wiesz już, jaka modlitwa zawsze zostaje wysłuchana!

Modlitwa do świętej Rity uznawana jest za modlitwę, która zawsze zostanie wysłuchana. Oczywiście istnieją równie silne modlitwy tak jak przybądź Panie Jezu wraz z Duchem Świętym sama: przybądź Panie Jezu, lub Napełnij swoim Duchem Świętym. Pamiętaj jednak, że modlitwa to nie tylko zestaw słów, które stanowią pewnego rodzaju regułkę. Odmawiając modlitwę, skup się na sensie każdego słowa i zdania – a przede wszystkim na tym, co przekazujesz Bogu, używając tych właśnie słów. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na to, że Twoja modlitwa zostanie wysłuchana i że św. Rota wstawi się za Tobą u Boga. 

Sprawdź również propozycje naszych kolorowanek dla dzieci.

4.4/5 – (39 głosów)