Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Lubisz jeździć na rowerze wiosną? Zobacz jakie trendy obowiązują rowerzystów!
photo--aeccec

Lubisz jeździć na rowerze wiosną? Zobacz jakie trendy obowiązują rowerzystów!

Jazda na rowerze ma właściwie same plusy – zapewnia nieskazitelną figurę, daje niezależność, jest ekologiczna. Dlatego coraz więcej osób przesiada się na dwa kółka napędzane siłą własnych mięśni. Żeby jednak osiągnąć maksimum przyjemności z wycieczki rowerowej, konieczne jest właściwe dobranie odzieży dla kolarza. Jaka odzież sprawdzi się najlepiej podczas jazdy na rowerze?

Odzież rowerowa – dostosują ją do pogody

Podstawową zasadą, której powinien przestrzegać każdy kolarz jest umiejętność doboru ubrania do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Kiedy latem właściwy ubiór nie stanowi większego problemu, tak w chłodniejsze dni bywa problematyczny. Podczas dalszych wycieczek zawsze warto mieć pod ręką kurtkę przeciwdeszczową – te sportowe, najczęściej są bardzo lekkie i nie zajmują wiele miejsca po złożeniu. Wiosna jest trudną do przewidzenia porą roku, jeżeli chodzi o ubiór. Temperatury są jeszcze zmienne, poranki i wieczory chłodne. Wybór odzieży wśród profesjonalnych ubrań nie przysparza trudności, ponieważ najlepsi producenci jasno wskazują, przy jakiej temperaturze panującej na dworze konkretny element odzieży sprawdza się najlepiej.

Strój kolarza zestawy idealne

Współcześni producenci dbają o to, żeby osoby uprawiające sport prezentowały się dobrze. Jeżeli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie podczas przejażdżki rowerowej i idealnie dobranym kolorystycznie stroju warto zdecydować się na gotowe  zestawy rowerowe. Tutaj także będziemy mieć możliwość doboru różnych zestawów, które dostosowane są do jazdy podczas różnych pór roku.

Na które elementy stroju rowerzysty warto zwrócić szczególną uwagę?

Najważniejszy w stroju kolarza jest właściwy dobór dolnych części garderoby. Związane jest to, z tym że dolne partie ciała są najbardziej narażone na uszkodzenia w tej dyscyplinie sportowej. Spodnie, czy spodenki dla rowerzysty wykonane są w taki sposób, żeby pomóc uniknąć obtarć. Odzież kolarska ma płaskie szwy, dzięki czemu podczas przejażdżki rowerzysta odczuwa maksimum komfortu.

Koszulki rowerowe dla kobiety i mężczyzny

Odzież sportowa wykonana jest z innych tkanin, niż te, które wybieramy na co dzień. Tutaj nie sprawdza się bawełna, czy inne naturalne włókna, ponieważ wchłaniają wilgoć i pozostają mokre na długo. Męskie koszulki rowerowe, czy damskie koszulki rowerowe zaprojektowane są w taki sposób, żeby odprowadzać wilgoć na zewnątrz i same pozostać suche.  Sprzyja  to wygodzie i zdrowiu osoby jeżdżącej na rowerze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Profesjonalna odzież dla kolarza jest idealnie dopasowana do ciała niczym druga skóra. Niezwykle ważny jest tu więc prawidłowy dobór rozmiaru. Ubrania dla rowerzysty oprócz tej podstawowej, pełnią także jeszcze dodatkową funkcję – zwiększają bezpieczeństwo podczas podróży. Odzież tego typu wyposażona jest w wiele elementów odblaskowych, dzięki którym rowerzysta jest dobrze widoczny dla innych uczestników drogi.

Jeżeli przemierzanie świata na dwóch kółkach sprawia nam przyjemność, warto zaopatrzyć się w specjalnie do tego zaprojektowaną odzież. Dzięki temu będziemy czuć się komfortowo, do tego uzyskamy profesjonalną i atrakcyjną stylizację.

Oceń