Niestety, po dwóch miesiącach letniego wypoczynku, nadszedł dla naszych dzieci okres wzmożonej i ciężkiej pracy. Również, nie jest to łatwy czas dla samych rodziców, a szczególnie tych, którzy po raz pierwszy posyłają swoje dzieci do szkoły. Na samą myśl, o tym ile niebezpieczeństw, może spotkać je w tym czasie, dostajemy gęsiej skórki. Niepotrzebnie! Dzięki bowiem lokalizacji osób, będziemy zawsze, na bieżąco wiedzieć, gdzie znajduje się nasz najmłodszy członek rodziny!

Bezpieczeństwo dziecka ponad wszystko!

Jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie ważne jest to zwłaszcza w przypadku dzieci. Przez to, że są one nieświadome i bezbronne, to jeszcze bardziej, narażone są na różnego rodzaju zagrożenia. Naszym obowiązkiem jest to, aby jak najskuteczniej je przed nimi chronić. Dzięki temu, z większą pewnością, wkroczą w dorosłe życie.

Nasi najmłodsi, mogą być narażeni na niebezpieczeństwo, zarówno w drodze do szkoły, podczas spotkań z przyjaciółmi jak i także wtedy, gdy znajdują się pod opieką innych członków rodziny, czy też wynajętej opiekunki. Również powszechny dostęp do komputerów i innych mobilnych urządzeń podłączonych do sieci, sprawia, że rodzice nie są w stanie całkowicie kontrolować tego, z kim kontaktuje się ich pociecha. Niestety nigdy nie wiadomo, czy osoba, z którą zawarło znajomość nasze dziecko, jest tym za kogo się podaje.

Z tego też względu, aby zawsze wiedzieć, gdzie przebywa nasza pociecha i z kim aktualnie się spotyka, warto skorzystać z urządzeń, które pozwolą nam na zlokalizowanie dziecka. Lokalizatory mogą być umieszczone w dowolnych przedmiotach, które nie będą wzbudzać podejrzeń osób trzecich, jak i również, nie będą w żaden sposób uciążliwe dla naszych podopiecznych. Dzięki nim, będziemy mogli szybko zareagować, w razie jakichkolwiek problemów i niebezpiecznych sytuacji.

Czym jest lokalizacja przedmiotów i jak działa?

Za pomocą systemu globalnej lokalizacji satelitarnej, lokalizatory GPS, umożliwiają nam namierzyć każdy wybrany przez siebie cel. Wszystko odbywa się za pośrednictwem niezależnych urządzeń zewnętrznych (nadajników GPS), lub też przy użyciu telefonów GSM. Urządzenia te są dokładne, pozwalają bowiem na namierzenie osób, zwierząt, telefonów, czy samochodów, z dokładnością wynoszącą zaledwie kilka metrów.

A jak działają? Każde urządzenie posiada wbudowany moduł GPS, który wykorzystuje satelity, poruszające się wokół Ziemi, do określenia swojej pozycji. Następnie, dostarczone dzięki nim, informacje o jego położeniu, przesyłane są przez sieć na serwer. Po czym zostają opracowane i przesłane do odbiornika. Przy czym, może się to odbywać za pomocą SMS-ów, lub też e-maili, z załączoną mapką i lokalizacją.

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo?

Urządzenie, które na samym początku, były wykorzystywane tylko wyłącznie przez wojsko, z czasem znalazło wiele innych, praktycznych zastosowań, w codziennym życiu. Dzięki niemu zyskaliśmy możliwość lokalizowania dzieci, które są przecież naszym największym skarbem. Decydując się na zakup lokalizatora GPS będziecie mogli być zawsze spokojni o to, gdzie znajduje się wasza pociecha i czy przypadkiem nie dzieje się jej nic złego. Tyle bowiem słyszy się obecnie historii o zaginięciach, czy porwaniach dzieci. Czasami ich sprawcami bywają osoby, z najbliższego otoczenia, takie jak np. były partner, czy niania.

W związku z tym, zawsze warto zabezpieczyć się jeszcze lepiej i zakupić lokalizator GPS. Na szczęście ich wybór jest bardzo duży. Niezwykle ciekawą i zróżnicowaną ofertę lokalizatorów osób znajdziemy np.: https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-osob-c-9_37.html. Dzięki niezwykłej pomysłowości twórców tych urządzeń, jak i zróżnicowanej cenowo ofercie, każdy znajdzie urządzenie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Również urządzenie takie będziemy mogli dobrać do wieku dziecka, co umożliwi jego jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie. Na co się zatem zdecydować?

Lokalizacja telefonu na platformie AlfaTRACK

To idealne rozwiązanie do lokalizowania już trochę starszych dzieci, które na co dzień korzystają z telefonów komórkowych. Ta mobilna aplikacja, współpracująca z platformą AlfaTrack, zamieni każdy telefon w urządzenie lokalizujące. Dzięki niej, będziemy mogli bardzo dokładnie śledzić, to co robi nasza córka lub syn, w momencie kiedy przebywa poza domem rodzinnym.

Po zainstalowaniu aplikacji, już zawsze będziemy mieli dostęp do tego, gdzie w czasie rzeczywistym, znajduje się nasze dziecko, a także będziemy mogli przejrzeć całą historię trasy jaką ono pokonało. Korzystając z niej 365 dni, zapłacimy jedynie 400 zł.

Lokalizator GPS w smartwatch’u

To następna ciekawa propozycja, która szczególnie może spodobać się naszym dorastającym synom. Ten lokalizator ukryty w zegarku, na pewno nie wzbudzi żadnych podejrzeń, a do tego będzie stanowił modną ozdobę na rękę. Ten praktyczny gadżet zapewni precyzyjną lokalizację dziecka, wynosząca 5 metrów, przy długim czasie działania, dochodzącym do 5 dni.

Raport o jego położeniu dostaniemy na swój telefon komórkowy. Dodatkowo, będziemy mieli możliwość podsłuchania tego, co dzieje się w  jego najbliższym otoczeniu. Dodatkowe środki bezpieczeństwa zapewni jeszcze wyposażenie zegarka w pulsometr, monitor snu, czujnik upadku i przyciski SOS.

Lokalizator w breloku Qstarz BT-Q1300S

Natomiast dla najmłodszych milusińskich ciekawą propozycją może być lokalizator GPS ukryty w breloku. Dzięki niewielkim rozmiarom i nie wzbudzającemu uwagi kamuflażowi, można go doczepić do wózka, czy ubranka, a w przypadku dzieci w wieku szkolnym do plecaka, kluczy lub paska. Dzięki niemu będziemy dokładnie wiedzieć, gdzie w danej chwili znajduje się nasza pociecha, a także śledzić przebytą przez niego trasę. Czas pracy tego urządzenia wynosi 12 godzin, przy czym zapis raportów wynosi 5 na sekundę.

Nie musimy stosować karty SIM, a wszystkie dane zapisywane są na wbudowanej pamięci. Gadżet ten może również działać jako zewnętrzny GPS, wystarczy jedynie połączyć odbiornik z wybranym urządzeniem mobilnym, którym może być np. telefon.

Lokalizowanie dziecka jest niezwykle skutecznym sposobem dbania o jego bezpieczeństwo. Dlatego nie ma co zwlekać i już dziś warto wybrać lokalizator GPS, który idealnie sprawdzi się w przypadku waszego najmłodszego członka rodziny.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany