Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Lakiery do włosów – co musisz o nich wiedzieć?
photo--fbbee

Lakiery do włosów – co musisz o nich wiedzieć?

Piękne włosy stanowią atrybut każdej kobiety. Nic zatem dziwnego, że wiele przedstawicielek płci pięknej tak starannie układa swoje kosmyki, aby niezależnie od okazji i sytuacji, zawsze prezentowały się atrakcyjnie. Pomocne w tym zakresie okazują się lakiery do włosów, które nie tylko podkreślają pasma, ale przede wszystkim je utrwalają. Z jakimi propozycjami na rynku możemy się spotkać: Jaki kosmetyk warto wybrać?

Jak działają lakiery do włosów?

Jak to jest, że lakiery do włosów zapewniają tak świetne utrwalenie? Co zawarte jest w ich formule, że dodatkowo tak pięknie podkreślają pasma? Z takimi wątpliwościami niejednokrotnie mierzyło się wiele pań. A odpowiedź na nie jest bardzo prosta! Swoje fenomenalnie działanie zawdzięczają bowiem polimerom i alkoholowi będącego ich rozpuszczalnikiem. Jak się bowiem okazuje, podczas aplikacji lakieru na włosy dochodzi do odparowania alkoholu i połączenia go z cząsteczkami polimerów, dzięki czemu na ich powierzchni powstaje niewidoczna warstwa zapewniająca maksymalne utrwalenie. Co więcej, polimery zawarte w lakierach do włosów zabezpieczają włosy przed utratą wilgoci. A jak wiadomo, to właśnie ona jest główną winowajczynią utraty misternie układanych fryzur. Oprócz polimerów, kosmetyk zawiera silikony chroniące przed puszeniem się włosów oraz lanolinę, przez co lakiery do włosów wykazują się działaniem wodoodpornym. Znaleźć można również witaminy, proteiny jedwabiu czy inne dobroczynne składniki, dzięki którym włosy są nie tylko utrwalone, ale również nawilżone i odżywione.

Suche, a może mokre? Które lakiery do włosów będą dla mnie odpowiednie?

W sklepach fryzjerskich, drogeriach czy salonach można spotkać się z suchymi oraz mokrymi lakierami do włosów. Co je wyróżnia? Kosmetyki suche, czyli najbardziej znane wielu przedstawicielkom płci pięknej to nic innego jak spraye, które aplikuje się na suche włosy. Ich znakiem szczególnym jest szybkość działania oraz umiejętność efektownego wykończenia fryzury. Ich przeciwieństwem są lakiery mokre, które nakłada się na mokre pasma (imitują postać pianek do włosów). Uznaje się, że lepiej utrwalają i skuteczniej przygotowują pasma do dalszej stylizacji.

Który kosmetyk będzie odpowiedni dla mnie?

Wybór lakierów do włosów, podobnie jak innych specyfików, jest ogromny. Jak zatem w gąszczu wszystkich oferowanych do sprzedaży wybrać ten, który okaże się idealny dla mnie oraz moich kosmyków? Z takimi pytaniami mierzy się wiele kobiet. I nic dziwnego. Asortyment tego rodzaju kosmetyków jest naprawdę imponujący. Kupno jednego może zatem okazać się nie lada trudnością. W drodze przez mękę pomocny może okazać się jego skład, w którym warto szukać cennych dla włosów składników prozdrowotnych. To jednak nie koniec. Warto również czytać uważnie etykietę producenta. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kosmetyki lepiej działają, jeśli są dostosowane do rodzaju włosów. Z lakierami do włosów jest podobnie. Do pasm cienkich i delikatnych nie zaleca się stosowania silnie działających preparatów, które mogłyby spowodować ich nadmierne obciążenie i sklejenie. Posiadaczki kręconych włosów powinny sięgać po specyfiki utrwalające skręt, z kolei panie, które nie wyobrażają sobie rezygnacji z farbowania, powinny skłonić się ku lakierom nabłyszczającym, wydobywającym głębię ich nowego koloru.

Oceń