Together Magazyn » Aktualności » Kupujesz myjkę? Zwróć uwagę na dwa ważne parametry: wydajność i ciśnienie
Dzięki myjce ciśnieniowej dokładnie umyjesz swój samochód

Kupujesz myjkę? Zwróć uwagę na dwa ważne parametry: wydajność i ciśnienie

Kupujesz myjkę? Zwróć uwagę na dwa ważne parametry: wydajność i ciśnienie

Myjka ciśnieniowa jest bardzo przydatna i pomocna, jeśli chcemy samodzielnie, na własną rękę myć nasz samochód. Zakup takiego urządzenia nie należy do najtańszych inwestycji, jednak na dłuższą metę może okazać się bardzo opłacalny. Jeżeli bowiem wybierzemy dobry sprzęt, będzie on nam służył przez lata i nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na usługi profesjonalnych myjni.

Co oferuje rynek myjek ciśnieniowych?

Przy wyborze myjki ciśnieniowej warto zastanowić się, w jakim celu i w jaki sposób będziemy jej używać. Gdy uda nam się to ustalić, łatwiej wybrać sprzęt o parametrach, które najlepiej wpiszą się w nasze potrzeby. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wydajność i ciśnienie urządzenia.

Zastosowanie myjek ciśnieniowych w myjniach samochodowychNa rynku dostępne są myjki ciśnieniowe amatorskie i profesjonalne. Pierwsze służą do użytku domowego lub mają zastosowanie w małych przedsiębiorstwach, a drugie są przeznaczone dla dużych firm. Co więcej, istnieje również podział urządzeń, ze względu na zastosowany napęd: na elektryczne, hybrydowe i spalinowe. Elektryczne można podłączyć do kontaktu w domu. Dla tych, którym zależy na większej wydajności i mocy, dedykowane są myjki zasilane z sieci trójfazowej o napięciu 400 V. Myjki hybrydowe z kolei mogą być napędzane przy wykorzystaniu prądu stałego lub z akumulatorów. Warto podkreślić, iż można je stosować nawet w miejscach, w których nie ma połączenia z siecią elektryczną (w związku z tym są dosyć ciężkie). Wreszcie urządzenia spalinowe to myjki wyróżniające się wyjątkowo wysoką wydajnością, która świetnie sprawdza się w dużych firmach. Na dodatek, jeśli wybierzemy te z silnikiem diesla, użytkowanie będzie bardziej oszczędne.

Wydajność i ciśnienie myjki ciśnieniowej – co warto wiedzieć o tych parametrach?

  • Wydajność myjek ciśnieniowych określana jest w litrach na godzinę. Do domowego zastosowania wystarczy urządzenie, którego wydajność wynosi od 300 do 500 l/h, natomiast jeżeli będziemy maszynę wykorzystywać do profesjonalnych działań, warto wybierać tę o wydajności większej niż 500 l/h, a nawet sięgającej 2000 l/h.
  • Jeżeli chodzi o ciśnienie to urządzenia nieprofesjonalne będą cechowały się parametrem oscylującym w granicach 80-160 barów. Maszyny, w których ciśnienie wynosi ponad 200 barów przeznaczone są do użytku przemysłowego.

Umyje nie tylko samochód

Wygodne mycie auta myjką ciśnieniowąSzeroką gamę myjek ciśnieniowych sprawdzić można na stronie internetowej hurtowni www.kenochem.pl. Znajdziesz tam produkty od amatorskich, których cena nie przekracza 1000 zł, po profesjonalne, na które trzeba wyłożyć od kilku do niemal kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto więc przede wszystkim rozważyć, do czego będziemy stosować naszą myjkę i wtedy wybrać tę maszynę, której parametry będą dla nas optymalne. Co ważne, urządzenie, które zakupimy nie jest przeznaczone tylko i wyłącznie do mycia samochodu i świetnie sprawdza się podczas innych prac. Myjka ciśnieniowa może być stosowana do mycia mebli ogrodowych czy elewacji. Ma ułatwiać nam pracę, więc wybierzmy ją z głową.

Oceń